gebe
  1. fatma2

fatma2 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    13

Anne Olmak İsterdim...

Konu, 'Gebelik' kısmında fatma2 tarafından paylaşıldı.

Bazen birinci cihan harbi ile harabeye dönen Anadolumun her hangi bir köyünde, kasabasında veyahut ilinde Bir anne olmak isterdim; Bazende zamanın önemsiz olduğu o saf duyguların yaşandığı her hangi bir zaman peryodunda anne olmak isterdim. İçimde büyüyen o çocuğun büyüdüğünün bir tek anını kaçırmamak için , Yediğimi içtiğimi ayırmadığım içimde büyüyen o çocuğun her anına şahitlik etmek için Anne olmak isterdim.

Karnımı o ilk tekmeleyişinin hazzını yaşamak ve her tekmeleyişinde acıyan canım ile yaşanan sevinçleri his etmek için anne olmak isterdim.

Zamanla şişen karnımla ,değişen fizyolojimle yürümekte zorlanmak ve gene onunla sahil şeridinde, parkta dolaşmak isterdim.

Doğum gününün yaklaştığı demlerde canımı acıtan doğum sancısı ile kıvranmak, Doğum telaşesine kapılmak ve sonra vakti gelmediğini anlayıp tebessüme bogulmak. Sancıların katmerleştiği anlarda anlımın boncuk boncuk terlemesini isterdim.

Belki en çok hayatımda hiç yemediğim o ekşi elmayı hamileliğim esnasında "onun " arzusu ile dişlemek ve ekşi erikler yemek. Zamanlı zamansız yiyecekleri arzulamak isterdim. Bir sonbahar ayında Çilek, kiraz yemek istemek.

Sonra doğurmak isterdim. Narkozun,doktorun, ebenin mana kazanmadığı bir zaman peryodunda ebesiz doğum yapmak;bir başına.

Bin bir yiyeceğin olduğu bir diğer zamanda sütümle beslemek için çocuğumu, anne olmak isterdim​

alıntı

Mevlana ve SadmiN bunu beğendi.
Anne Olmak İsterdim... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne olmak

Anne olmak

lübnanda anne olmak kandilde anne olmak ırakta anne olmak Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazırlanan bir çocuk varmış.Bir gün Tanrı'ya sormuş;"Tanrım,beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler.Fakat,ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki,orada nasıl yaşayacağım?" "Tüm meleklerin arasında senin için bir tanesini seçtim,o seni bekliyor olacak ve seni...
  2. anne olmak

anne olmak

bebeğim midesini üşüttü midesini üşüten bebek üşüten bebekler hepimizin bir hamilelik anısı mevcut olmayanlarada rabbim inşallah nasip eder de dinleriz biz bayanlar erkeklerin tıpkı askerlik anılarını anlatırken aldıkları haz gibi hamilelik dönemlerimizdeki yaşadıklarımızı anlatırken bir heycan bir kıpırtı basıverir içimizi sizi bilmem ama ben bunu her paylaştığımda içim kıpır kıpır oluverir...
  3. Anne olmak....

Anne olmak....

9 ay bir bedende çift insan olarak yaşamak mı bu kadar yüceltir bu ruhu? Nedir hayatın normal akışında, saf tepkiler veren bu kadını, çocuğunun tek bir bakışıyla, ruhunu okuyacak kadar erdemli kılan? Dünyanın en güzel kokan varlığıdır anne. Kendine has, mis bir kokusu vardır ki odasına da sinmiştir, bir hafta uzak kalsanız o odaya girdiğinizde anlarsınız onu ne kadar özlediğinizi. Durup durup...
  4. Anne Olmak...

Anne Olmak...

Orta yaşlı kadın, evin içinde telaşlı bir haldeydi. Eşyaların yerini değiştiriyor, örtüleri düzeltiyor, arada bir mutfağa gidip pişmekte olan yemeğe bakıyor, tekrar salona dönüyordu. Sokaktan gelen her seste pencereye koşuyor, her duyduğu kapı zilinde de, başkasının zili olduğunu anlayıp üzülüyordu. Başka şehirde iş bulan oğlu, hem uzak yerde olduğundan hem de izin alamadığından 2 aydır...
  5. anne olmak

anne olmak

ANNE - Başım ağrıyo yav... - Saçın ıslak ıslak çıktın ondan. - Başım dönüyo... - E bi şey yemiyorsun, açlıktan. Anam ilkokul mezunuydu. Ama, doktordu. Popoma fitil sokan tek kadın. Eczacıydı aynı zamanda... - Gözüm morardı. - Gel, patates basayım. - Kepeklerim çoğaldı. - Otur, zeytinyağı süreyim. - Arpacık çıktı galiba. - Yum, sarımsak değdireyim. Hemşireydi... - Öfff, terledim be. - Dur,...

Sayfayı Paylaş