gebe
  1. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek;

Konu, 'Melekler Cafe' kısmında Asena_Sule tarafından paylaşıldı.

sevgili evlat hasreti çeken melekler bu yazıyı okuduğumda çok etkilendim sizlerle paylaşmak istedim bire bir duyguları yansıtan bi yazı bu yazıyı okuyan herkes bi şeyler bulacak kendinden .İnşallah bu hasreti çekenler bi an önce meleklerine kavuşurlar....
    Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…
    Anne olamamak sokakta parkta gördüğü her bebeğin arkasından uzun süre bakmak demek
    anne olamamamk başkalarının bebeğini kucağına aldığında gizlice ağlayıp bebeğin kokusunu içine çekebilmek demek ..
    Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…
    Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…
    Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…
    Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…
    Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…
    Aşılanıp aşılanıp düş kırıklığına düşmek demek…
    Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…
    Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…
    Yastığı karnına koyup gizli gizli aynada kendini seyretmek demek…
    Aynada kendini seyrederken yakalandığın eşine karşı mahcup olup, saatlerce ağlamak demek…
    Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…
    Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…
    Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

2. esra2012

esra2012 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    ah ahhh Allahım nasip ederde bunları düşünmekten kurtuluruz

Asena_Sule bunu beğendi.
  3. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    inşallah esracım sabredersek güzel günler bizim olacak inşallah .umut etmkte i ibdetmiş.

esra2012 bunu beğendi.
  4. esra2012

esra2012 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    sabrın sonu selamettir bakalım bizde bekliyoruz ballarımıza ne zaman kavuşacağız

5. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    içime doğuyor esra çok yakında canım inana senin hele hemen gelsin isityorum meleğin kendim kadar sevinirim senin için.

esra2012 bunu beğendi.
  6. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın,evlatsızlıklada..Çok zor sabır istiyen bir durum.Çocuksuzluğun ne olduğunu benden daha iyi kimse bilemez ,17 yıldır evlat bekleyen biri olarak.Ama olmuyorsa da dünyanın sonu değil arkadaşlar.Allah hayırlısını versin.Rabbim kimsenin gözünüde yolda koymasın inşallah dilyen her keze de nasip etsin..

bebekyüzlüm ve Asena_Sule bunu beğendi.
  7. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    aminnnn beyza rabbim herşeyin haıylısını versin versede vermesede bu bi sınav allah kimseyi evletla sınamasın.

BEYZA21 bunu beğendi.
  8. kristalkalp

kristalkalp Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bi yazı insanın dugularını okadar çok iyi anlatıyorki allah herkese nasip etsin hayırlı evlat aratmasın inşallah.

BEYZA21 bunu beğendi.
  9. bebekyüzlüm

bebekyüzlüm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    364
    Ödül Puanları:
    63
    alahım bebek isteyen herkesee bebk nasip etsin hiç kimseyi mahrum etmesinnnn....yarabim....inş sizlerndee bebişlerinizz gelcektirr...

esra2012, BEYZA21 ve Asena_Sule bunu beğendi.
  10. BaDe16

BaDe16 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    allah tüm isteyenlere sağlıklı evlatlar versin..

Asena_Sule, esra2012 ve BEYZA21 bunu beğendi.
  11. esra2012

esra2012 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Ödül Puanları:
    28
Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir annenin ağzından''anne olmak''

Bir annenin ağzından''anne olmak''

Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim. Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım. O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim. Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle...
  2. anne olmak bir kadına neler öğretir?

anne olmak bir kadına neler öğretir?

Anne olmak o kadar çok şey öğretiyor ki....Bunları hem anneler hem de anne adayları meleklerim okusun...Kendi annenizi daha iyi anlayacaksınız... Anne olmadan önce Gece ne kadar geç yatacağım ya da sabah ne kadar geç kalkacağımı düşünmezdim. Dişlerimi fırçalar, saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim... kesintisiz, düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim. Evimi her gün temizlerdim....
  3. Anne Olmak Bir Kadına Neler Öğretir?

Anne Olmak Bir Kadına Neler Öğretir?

anneler neler öğretir Hepimizin annemizden duyduğu şu kelime mutlaka olmuştur arkadaşlar "Anne olunca anlarsın" Gerçekten de benim gibi anne olanlar çok iyi bilirler ki annelik duygusu apayrı bir duygu ne kadar sorumsuz olsanızda bekarlığınızda anne olduğunuzda o kadar çok duygularınız değişiyor ki çoğu konularda bikere inanılmaz sorumluluk sahibi oluyorsunuz ve ve sınırsız...
  4. Baba olmak ne demektir? Anneye destek olan iyi bir baba ne demektir?

Baba olmak ne demektir? Anneye destek olan iyi bir baba ne demektir?

baba ne demektir rüyada baba olmak ruyada olmak rüya tabirleri rüyada olduğunu görmek Baba, çocuk doğmadan önce anneye destek olurken, doğduktan sonra da anne-bebek ilişkisinin iyi olabilmesi için elinden geleni yapar, koruyucu ve destekleyici yönü ön plandadır. İlk dönemde anne kendisini bebeğine adar ve psikolojik açıdan desteğe çok ihtiyaç duyar. Babanın görevlerini aksatması durumunda...
  5. Anne olmak isteyen meleklerimiz için dua

Anne olmak isteyen meleklerimiz için dua

Melekler yumurtalıkların şifası için okunacak ayeti kerime ve meali burda okumak isteyenler için paylaştım (özel günlerinizde okumayın) َقُلِ الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِي لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَم يَكُن لَّهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَلَمْ يَكُن لَّهُ وَلِيٌّ مِّنَ الذُّلَّ وَكَبِّرْهُ تَكْبِيرًا Ve kulil hamdu lillâhillezî lem yettehız veleden ve lem yekun lehu şerîkun fîl mulki ve lem...

Sayfayı Paylaş