anne olmak

Beyazca

Yeni Üye
Üye
anne olmak
bebeğim midesini üşüttü midesini üşüten bebek üşüten bebekler
hepimizin bir hamilelik anısı mevcut olmayanlarada rabbim inşallah nasip eder de dinleriz
biz bayanlar erkeklerin tıpkı askerlik anılarını anlatırken aldıkları haz gibi hamilelik dönemlerimizdeki yaşadıklarımızı anlatırken bir heycan bir kıpırtı basıverir içimizi sizi bilmem ama ben bunu her paylaştığımda içim kıpır kıpır oluverir o anı tekrar yaşarım .
2 tane evladım var ilki kız şuan 16 sına girdi bundan 16 sene öncesine döndüğümde çok hamile kalmak isteyip te kalamadığım dönemlerde herayı umutla bekleyip sonuçta hamile kalamadığımı öğrendiğimde eşimin o yüzündeki ifade hiç gözümün önünden gitmez çok uzun bir zaman olmasada 1 yıl korunmamamıza rağmen bebeğim olmadı eşim sürekli dr taşıdı durdu sorun yoktu her ikimizdede ama olmuyordu artık bekliyorduk morelimizi bozmadan nezaman gelecek diye günlerden bir gün eşim o aralar işi gereği sık sık seyahatlere gidiyordu bursaya gideceğini evde yanlız kalma istersen annelere bırakayım demesine rağmen bende bursaya gelmek istedim ozamanlar çalışmadığım için onla beraber gitmek istememe tepki vermeyip hadi hazırlan götüreyim ben işlerimi hallederken sende orda tekke türbe çokmuş ı ziyaret et demişti o an çok mutlu oldum yol boyu dualar ettim allahım bana hayırlı evlat ver diye diye bursaya geldik eşim beni ilk emirsultan hazretlerine bırakmıştı orda içim huzurla doldu ve içimden gelerek çok dualar ettim allahım bana bir bebek ve şu zatın yüzü hürmetine bir bebek neysse her gittiğim yerde dualar ettim bursa dönüşü okadar kötü hastalandımki 15 gün boyu yattım bir anlam veremiyordum bir ikigün adet olmuş kesilmiştim bunada anlam verememiştim
zira benim adetim 7 gün sürerdi herhalde dedim hava değişimidir diyerek üstelemedim bir mide bulantısı ki sormayın bursada üşüttüm çünkü aylardan kasım ayıydı önemsemedim lakin yataktanda kalkamadım eşim bu böyle olmayacak dedi bu ara tansiyonumda yediklerimi sürekli çıkardığım için düşmekteydi eşim bir ara Hülya yoksa hamile olmayasın dedi yok dedim ben yakında 3 gün regli oldum dememe rağmen eşim hadi dr dedi çünkü o benden daha çok istemekteydi ve kız istiyordu benim bir kızım olsun başka bişey istemiyorum derdi ve kilo da vermişim bu 15 günde dr gittik şikayetlerimi anlattım dr hülyacım bu belirtiler hamilelik belirtileri ama adet oldum diyosun üstüne görmüş olabilirsin seni muayene etmem lazım dediğinde biran gözlerim parladı ve öğrendimki hamileymişim ve ben bursaya hamile gitmişim ondan sonraki süreçlerde 4 ay sonra bulantılar kesildi kızımı 58 kilo ile dünyaya getirdim 3.300 gr çok güzel bir bebekti
ikinci doğumu düşünmedim uzun bir ara çünkü zor ve darbeli bir doğum oldu kuru kuru doğurdum suni sancıyla 9 sene aradan sonra eşimin zorlamasıyla 0ğlum dünyaya geldi oda 3.500 gr. oda ondan zor geldi dünyaya dr inanmak istemediler ilk doğumunmu hayır ikinci bebek dedim 17 saat sancı çekmeme rağmen oğlumu 9 ay 11 günde doğurabildim 3 gün yoğun bakımda yattı bebeğim zor doğumdan dolayı kakasını yemiş ona çok üzülmüştüm oğlumu kucağıma anneler gününde aldım 3 gün sonra insan çektiği acıları sancıları bu güzel varlığı eline aldığında unutuyor şuan 8 yaşında allahım olmayanlara nasip etsin annelik çok güzel bir duyguuuu hemde çok şuan anlatırken kızlar gözlerim içim dolup geliverdi zira ikisindede ölümün kıyısından dönüp geldim allahım hiç kimseyi o doğum anında zorda koymasın hele oğlumda DR ların o çığlıkları aklımdan gitmiyor annenin nabzı düştü bebek kafası şişmiş kakasını yemiş çabuk diye bağırmaları ve benim ıkınmalarımın durması bittim dedim ama rabbim bana güç verdi kendim için değil onun için son kez ıkındığımda oğlum çıkıverdi dünyaya ama ağlamadı sesini duyamadığımda sordum neden ağlamıyor sakin ol dediler annesi kakasını yemiş kendi acımı unutmuştum gözlerim onu takip ediyordu bir hava burnundan verdiler ondan sonra cana geldi kıpkırmızıydı ve yoğun bakımda 3 gün kaldıçok ağladım oğlumda göğüslerim şişti emziremedim kızımın yeri ilk göz ağrım olması oğlumun yeri çok daha farklı ok eziyetli gelmişti dünyaya ikimizde hayata direndik ben ona can verirken o bana 17 saat sonra ınga diyemeden gelebildi belki gelmek istememişti ne acıdırki oan doğuramadığım için doktorlara bağırdığımı beni sezaryana alın diye bağırdığımı hatta kolumdaki serumları çıkartıp ayağa kalkmaya bile çalıştım kızdılar bana yat yerine nabzın düşüyor bebeğin riske giriyor hülya diye bağırdılar kızlar ne acıdır ki insan hayatı bizlerde çok ucuz hala önem vermiyoruz bana doğum yaptıran erkek dr bugün hala kulağımda sözleri bebek ölü doğabilir çoçuk gerizakalı olabilir anne gidebilir neden sezaryana almadınız diye birbirlerine bağırıp durdular ben bunları duyunca inanaın cana geldim sırf oğlum için son kez ıkındığımda ölüyorum sandım o anı hiç unutamıyorum çünkü hiç halim kalmamıştı nefes bile alamıyordum rabbim bana yardım etti evladımı bana bağışladı çok kanama oldu zira onların tabiriyle bebeğin çıktığı çat diyorlar darmış ve sezaryanla doğum yaptırmaları gerekirken ilk doğumumun zor olduğunu iletmişitm onu doğurmuşsun ikinci daha kolay olur demişti dr benim dinlememiş normal doğum sağlıklı demişti bende ona güvenmiştim ama bu benim için tam bir kabus olmuştu anladımki doktorunada güvenmeyeceksin sadece rabbime güveneceksin bir bebek daha dünyaya getirsem şuan 38 yaşındayım kesinlikle büyük konuşmak istemem bazı kadınlar 1 saate doğuruyor ama ben sancısız gidiyorum suyum gelmiyor kesinlikle sezaryanla doğururm bunu onlarda kabul etti çünkü doğuramıyorum rahim dar olduğu için allah herkesi o anında kolayca kurtarıversin ve o yolda sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin. nezaman yolda bir hamile kadın görsem kendim gibi doğuramıyacak gibi hisseder içimden üzülürüm allah yardımcısı olsun diye :)))))))))))

Son düzenleme:
Cevap: anne olmak

ALLAH bağışlasın ablam..Umarım sizin için hayırlı evlatlar olurlar :) Annelik çok güzel bir duygu..Paylaşım için teşekkürler

Cevap: anne olmak

evet bebeğim inşallah sen daha küçüksün birgün evlendiğinde sana rabbim kısmet ederse ozaman ablalarım nede doğru söylemişler diyeceksin seninde yüreğine sağlık

Son düzenleme:
annelil

2 çoçuk annesiyim oğlum 4 yaşında kızım 2 aylık....onlar bana hayatın verdiği iki küçük hediye mucizeler...onlara baktığımda sarıldığımda dünyayla tüm bağım kopuyo sadece onlar yaşamak ve mutlu olmak için fazlasıyla yeter..anne olmak allah biz kadınlara verdiği çok büyük bi lütuf bunu ancak tadan bilir allah herkeze tattırsın bu duyguyu... furkan ve azra benim hayata bırakacağım en büyük miras olucak:Laie_15::Laie_15:

Geri