gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

anne sarılması

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

rüyada anneye sarılmak anne ilactır anne sevgidir
    anne umuttur
    anne şifadir
    anne herseydir bebegi icin...

:) BMC Pediyatrik dergisinde yer alan araştırma ile doktorların bebeklerin yakalandıkları hastalıklar karşısında ilaç yerine annelere bu yolu denemelerinin önerilebileceği belirtiliyor. Bilimsel olarak olayın araştırılması esnasında bilim adamlarının annelerin bebeklerine sarıldığı anda bebeklerin yüz ifadesi, kalp atışı, kandaki oksijen hareketleri gibi biyolojik yapılarının gözlendiği açıklandı. Yine aynı araştırmada anne ve 28 ile 31 haftalık bebekler üzerinde bilimsel deneme yapıldığı ve bebeğin anne kucağında olduğu ve kucağında olmadığı anlarda bebekteki kan oranının da ölçülerek, örnekler alındığı belirtiliyor. Araştırmanın devamında bilim adamlarının, bebeklerin annelerinin kucağında olduğu sırada ağrının yarı yarıya düştüğünün kanıtlandığı kaydedildi:)

anne sarılması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. annelerimize....

annelerimize....

• Dünyanın en güzel, en iyi annesi, anneler günün kutlu olsun. • Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum. • Anneciğim benim, hüznümü sevince dönüştüren tek insansın. Anneler günü kutlu olsun bitanem. • Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem. • Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir...
  2. anneme...

anneme...

ANNEM'e Sevmek sadece karşı cinsi sevmek değil biliyorum Ve artık şiirlerimi sana yazıyorum annem ...Çünkü ben seni her şeyden çok seviyorum Dün benim doğum günümdü annem Beni dünyaya getiren sana teşekkürlerim sonsuz Herkes iyi ki doğdun dedi annem, sevilmek güzel duygu Sen öğrettin bana bu en güzel huyu Sayende yaşadım ben sevmenin ve sevilmenin verdiği huzuru Sen de beni çok...
  3. Annem....

Annem....

merhaba kızlar bugün size bu dünyadaki en iyi meleği anlatcam....şuan o kadar doluyum ki biri sertce gamze dese saatlerce aglayabilirim.... dün gece kafama birşeyler taktım ve sizlerle dertleşmek istiyorum biraz rahatlamak için..... herkezin annesi farklıdır yaa benim anam bambaşkadır....annnem bana kardeşime allahım dan gönderilen bir armagan bir şans.... annem farklıdır benim kızlar o bütün...
  4. annem

annem

Yalan dünyaya yumarken gözlerini Ne deyip söyledin son sözlerini Getirebildinmi kelimeye şahadetini Fani dünyaya verirken son nefesini Tepeden tırnağa osmanlı kadını Doğrulukla yazdırdın tarihe adını Öksüz bıraktın tüm evlatlarını Ansızın verdin azrahile canını 39 yaşında dul kaldın Bizlere hem ana hem baba oldun Yıkılmadın hep ayaktaydın Bizlere kol kanat gerdin Dünyada hep ağladın...

Sayfayı Paylaş