gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Anne sütü mkrodalgada ısıtılırmı kızlar??

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar merhaba, epeydir yaptığım ama içime sinmeyen birşeyi soracağım.Ben bebeğime vereceğim sağılmış sütümü mikrodalgada ısıtıyorum bunun bir zararı olur mu acaba?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Pek çok yeni anne ilerde süt veriminin düşeceği endişesiyle sütünü sağıp dondurucuya koyar. Özellikle çalışan annelerin kurtarıcısı olan bu yöntem sütü az olan annelerin de tercihi.
    dondurucuya konulan sütler kullanılacağı zaman daha çabuk çözülsün diye mikrodalgada ısıtılır. Şimdiye kadar pek çok annenin kullandığı bu yöntemin ne kadar zararlı olduğu yapılan bir araştırmayla ortaya çıktı.

Almayada yapılan araştırmaya göre mikrodalgada ısıtılan anne sütünün kalitesi düşüyor ve çocuğa pek bir faydası kalmıyor. Uzmanlar mikrodalga yerine sütün 24 saat içinde buzdolabında yavaş yavaş çözdürülmesini öneriyorlar...

Anne sütü mkrodalgada ısıtılırmı kızlar?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne Sütü

Anne Sütü

Hamilelik süresince büyük bir özlem duyarak bebeğini dünyaya getiren annenin bebeğine verebileceği en güzel armağan anne sütüdür. Anne sütü ile beslenmek bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimini en iyi şekilde sağlayacak, bebekle anneyi birbirine yakınlaştıracak ve dolayısıyla bebeğin annesinin göğsünde kendini güvende hissetmesini sağlayacak tek yoldur. Bunun yanı sıra bebeği anne sütü ile...
  2. anne sütü

anne sütü

Bebeğinizi anne sütünden mahrum etmeyin Anne sütü, sentetik olarak üretilemeyen ve bebeği ilk 6 ayda birçok hastalıktan koruyan maddeleri içermesi (biyolojik üstünlük) yanında anneyle bebek arasındaki eşsiz iletişime imkan veriyor. Son 40 yıldaki araştırmalar anne sütünün beyinsel gelişimden, kemik sağlığına; enfeksiyonların önlenmesinden, kan basıncına bir dizi konuda olumlu etkisi...
  3. Anne SÜtÜ

Anne SÜtÜ

Anne sütü, bebeklerin normal büyüme ve gelişmesini sağlayacak en ideal yapıdadır. Hiçbir yiyecek ve içecek anne sütünün yerini tutamaz. Doğum sonrası ilk 6 ay yalnızca anne sütü verilmelidir. Anne sütü verirken suya bile gerek yoktur. Kesinlikle şekerli su ve pirinç unu da verilmemelidir. Anne sütü mükemmel bir besindir ve bebeğin büyüme- gelişmesi için tek başına yeterlidir. Verilen her...
  4. Süt Anne :)))

Süt Anne :)))

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar: ’Sevgilim, Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum...
  5. Süt Anne :)

Süt Anne :)

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar: 'Sevgilim, Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum olduğunu...

Sayfayı Paylaş