gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

anne sütü nasıl çoğalır herkes tavsiyesini yazsın lütfen

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

İşinaslına bakılırs asanırım bu iş daha ziyade yapı meselesi.Çünkü gıdasına dikkat etmeyenlerin çağıl çağıl sütü olduğu gibi dikkat edenler birkaç ay zorla emsirebiliyor ya da hiç olmuyor. Mutlaka bir ırsilik, genetik durum var. Bunun dışında ;
    1-Dikkat ettim, 6 ay zor emdi.

2-Dikkat etmedim, ne bulduysam yedim, memeden zor kestim.

Siz hangi gruba dahilsiniz? Ya da başka ekleyecekleriniz varmı?

anne sütü nasıl çoğalır herkes tavsiyesini yazsın lütfen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne sütü nasıl saklanır?

Anne sütü nasıl saklanır?

Besleyici değerinin yanında, pek çok hastalığa karşı koruyucu özellik taşıyan anne sütünün nasıl saklanması gerektiğini biliyor musunuz? Sema Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Arzu Gebeşçe anne sütünün bakteri üremesine dirençli olduğunu ve oda ısısında 10 saate kadar özelliklerinden kaybetmeden saklanabileceğini söylüyor. Buradaki önemli nokta anne sütünün saklanacağı kabın...
  2. bebeği yazın doğacak annelere tavsiyeler

bebeği yazın doğacak annelere tavsiyeler

Yaz mevsiminde artan hava sıcaklığı, yüksek nem oranı en çok bebeğin doğumu için artık haftaları, günleri sayan anneleri zorluyor. Karındaki artan basınç mide ve barsaklara baskı yapıyor, akciğer ve kalbi zorluyor. Hamilelik ilerledikçe, anne adaylarının solunum ve dolaşımında sıkıntı oluyor. Sık ve zor nefes almak hamileleri çok zorluyor. Karın içindeki basınç artışı ile akciğerlerin...
  3. Anne sütü nasıl oluşur****

Anne sütü nasıl oluşur****

anne sütü nasıl çoğalır anne sütü nasil cogalir sutu nasil cogalir gebelikte süt ne zaman oluşur hamilelikte süt ne zaman oluşur Meme kısmen salgı dokusu, kısmen destek ve yağ dokusundan oluşmuştur. Salgı dokusunda yapılan süt, ufak kanallar ve daha sonra ana toplayıcı kanallar boyunca meme ucuna ilerler. Kanallar, meme ucuna ulaşmadan önce daha da genişleyerek laktiferöz sinüsler şeklini...
  4. Anne Sütünü Nasıl Arttırabilirsiniz ?

Anne Sütünü Nasıl Arttırabilirsiniz ?

anne sütünü arttıran besinler anne sütünü artırmanın yöntemleri Bebekleri bulaşıcı hastalıklardan koruyan, almaları gereken tüm besinleri içeren ve bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren anne sütünü arttırmak elimizde melekler :) Eğer sütünüz az ise aşağıda sıraladığımız ayrıntılar son derece işinize yarayacaktır. Buyrun.. :) Kendinizi psikolojik olarak emzirmeye hazırlamak,...
  5. Anne Sütü Nasıl Arttırılır ?

Anne Sütü Nasıl Arttırılır ?

Bu konu; anne sütü nasıl arttırılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, anne adaylarının en büyük korkularının başında bebekleri doğduğunda ona yeterince süt verememek gelir. Bebekler için en faydalı besin olan anne sütü ilk ay boyunca başka hiçbir besine gerek duyulmadan, ikinci yaşa kadar da ek besinlerle birlikte bebeğe verilmelidir. Ancak ne yazık ki zaman zaman annelerin...

Sayfayı Paylaş