gebe
  1. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Anne Sütünün Faydaları

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

ANNE SÜTÜNÜN FAYDALARI NELERDİR?
    Doğumdan sonra gelen sarı süte ağız/kolostrum denir. Bebeği hastalıklardan korur. İlk sütün miktarı az olmasına karşın ilk günlerde bebeğin beslenmesi ve bağırsakların çalışması için yeterlidir.

• Anne sütü bebeğin beslenmesi için ideal besindir.
    • Anne sütü en doğal ve taze besindir.
    • Anne sütü her zaman temiz ve mikropsuzdur.
    • Anne sütü daima hazırdır, ekonomiktir.
    • Anne sütü tamamıyla ve kolaylıkla sindirilir.
    • Anne sütü alan bebeklerde karın ağrısı ve kabızlık daha az görülür.
    • Anne sütü bebek ile anne arasında özel sevgi bağı kurulmasını sağlar.
    • Anne sütü alan bebekler diğer besinler ile beslenen bebeklerden daha zeki olurlar.
    • Emziren annenin doğum sonu kanamaları daha az olur.

Anne Sütünün Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. anne sütü

anne sütü

Bebeğinizi anne sütünden mahrum etmeyin Anne sütü, sentetik olarak üretilemeyen ve bebeği ilk 6 ayda birçok hastalıktan koruyan maddeleri içermesi (biyolojik üstünlük) yanında anneyle bebek arasındaki eşsiz iletişime imkan veriyor. Son 40 yıldaki araştırmalar anne sütünün beyinsel gelişimden, kemik sağlığına; enfeksiyonların önlenmesinden, kan basıncına bir dizi konuda olumlu etkisi...
  2. Anne Sütü Ve Emzirmenin faydaları

Anne Sütü Ve Emzirmenin faydaları

1. Emzirmenin yararları 2. Anne sütünün ekonomik yararları 3. Emzirmede meme ve bebekle ilgili problemler 4. Emzirmenin anneye olan yararaları 5. Sütü sağmanın gerekli olduğu durumlar 6. Bebeğin yeterince anne sütü alamamasının nedenleri 7. Emzirirken büyümenin durmasının nedenleri 8. Emzirmenin mekaniği 9. Bebeğin meme emmeyi reddettiği durumlar 10. Süt nasıl arttırılır? 1....
  3. Süt Anne :)

Süt Anne :)

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar: 'Sevgilim, Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum olduğunu...
  4. Anne sütünün faydaları nelerdir?

Anne sütünün faydaları nelerdir?

anne sütünün yararları nelerdir,anne sütünün bebeğe faydaları,anne sütünü bebeğe kaç ay vermeli,anne sütü emmeyen bebeklerde demir eksikliği,anne sütü hakkında bilgiler Anne sütünün mucizevi etkilerinin yapılan bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlandığını söyleyen uzmanlar, yeni doğan bebeklere ilk altı aylık sürede besin maddesi olarak sadece anne sütü verilmesinin gerektiğini belirtiyor....
  5. Anne Sütünün Faydaları

Anne Sütünün Faydaları

Merhaba hanımlar çok beğendiğim ve faydası olduğunu düşündüğüm bir yazıyı buraya eklemek istedim. Yazı alıntıdır. Uzman çocuk doktorları, kadın doğumcular, hemşireler ve hatta mama üreticileri dahi anne sütünün yeni doğan bir bebek için en iyi besin olduğu konusunda hemfikirlerdir. Teknoloji istediği kadar gelişsin bazen doğanın yaptığı kadar iyi yapamayız. Anne sütünü de hiçbir zaman annenin...

Sayfayı Paylaş