gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

anne sütünün gelmesi için

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhabalar yeni doğum yaptım ama sütüm tam olarak gelmiyor sütümün artması ve çoğalması için neler yemeliyim neler yapmalıyım tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar bende tecrübeli bir anne olarak size şunları söyleyebilirim. Öncelikle ılık duş almaya bakın duştan sonra sütünüzün arttığını hissedeksiniz çünkü damarlar gevşeyip açılıyor. Bol su için ve bebeğinizi sık sık emzirin onun dışında süt yapan gıdalardan ve içeceklerden faydalanabilirsiniz.
    Anne sütünü arttıran bazı gıdaları şöyle sayabiliriz:

Tahin helvası: Anne sütünü artırır Tahin helvasının balgam söktürücü, saç dökülmesini engelleyici etkisi olduğu, sedef, egzama gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir Balığın ardından yenildiğinde, mideyi rahatlatıcı etkisi vardır
    İncir: Anne sütünü artırır Ayrıca kış aylarında vücudun direncini arttırır, pek çok sağlık sorununa karşı güç ve dayanıklılık kazandırır
    Beyaz Dut veya dut kurusu: Anne sütünü artıran yiyeceklerdendir Vücuda kuvvet verir, kansızlığa iyi gelir Ağız, bademcik ve boğaz iltihabı, diş eti hastalıkları ve öksürüğe karşı faydalıdır Ateş düşürür Karaciğeri kuvvetlendirir Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardım eder Özellikle yemekle birlikte yenildiğinde hazmı kolaylaştırır
    Beyaz üzüm: Yeni bebek sahibi olmuş anneler için süt artırıcı özelliği vardır Tam bir kalp damar dostudurKalp damar ameliyatı geçirmiş olanlara çok iyi gelirRitim bozukluğuna iyi gelir ve ritim bozukluğu şikayeti ortadan kalkar
    Dereotu: Anne sütünü artıran mucize gıdalardandır

mylife-17 bunu beğendi.
  3. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    slm,öncelikle allah anali babali büyütsün,nane ve maydanoz ,adacayi bunlardan uzak dur.sütü kesici özellikleri var.salatalik ,marul,eisberg salata,hurma,ilik papatya cayi,isirganotu cayi ama tabi en fazla 2 ,3 fincan..bol su.üzüm,bu yazdiklarimin hepsini bizzat denedim,2 cocugum var.2. bebegimi 17 ay emzirdim....kendine sikinti yapma yavas yavas artar sütün,bu yaklasik 2,3 hafta icinde düzene giriyor.bide bol uyku.uyuyunca vücut dinlenirken süt üretimi dahada artiyor.bide gece emzirsende artar..

anne sütünün gelmesi için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne sütünü artırmak için

Anne sütünü artırmak için

ana sudunun artmasi Bebeğinizi doyuramadığınızı düşünüyorsunuz ve sürekli aç olduğu için bebişiniz ağlıyor.En güzeli sütünüzü artırmak için bir şeyler yapmak.Bakın neler sütünüzü artırıyormuş meleklerim; Anne sütünü artırmak için Her annenin emzirme hayatında illaki sütünü artırmak istediği bir zaman oluyordur. Daha önce yazdığım gibi sütun ana maddesi vücuttaki su. Gün içinde normal...
  2. Hamilelikte Gögüsten Erken Süt Gelmesi

Hamilelikte Gögüsten Erken Süt Gelmesi

gebelikte gögüsten erken sütün gelmesi,gebelikte gögüsten süt gelmesi normalmi,hamileyim gögüsümden süt geliyor ,hamilelikte erken süt gelmesinin nedenleri hakkında bilgiler Gebelikte memelerden süt gelmesi korkulacak bir durum değildir. Ancak memeden gelen akıntının kanlı olması halinde doktora başvurmak gerekir. Süt şeklinde gelen akıntı tedavi gerektirmez. Bu durumda meme uçlarının...
  3. Anne sütünü artırmak için neler yemeli?

Anne sütünü artırmak için neler yemeli?

anne sütünü ne arttırır,anne sütünü arttıan besinler,anne sütünü arttıran yiyecekler,anne sütünü ne arttırır,anne sütünü arttıran bitkiler, Anne sütünü artırmanın en önemli yolu 3-4 litre sıvı tüketmektir. Sıvı tüketiminin büyük bölümünü su olarak tüketmek önemlidir. Ayrıca şekersiz komposto suyu, meyve suyu, süt, ayran, maden suyu gibi sağlıklı içecekleri tüketmek de süt miktarı ve...
  4. Gögüsten süt gelmesi kısırlık yaparmı?

Gögüsten süt gelmesi kısırlık yaparmı?

galaktore nedir,galaktore nedenleri,galaktore belirtileri,galaktore tedavisi,gögüsten süt gelmesi nedenleri,galaktore hakkında bilgiler Galaktore uygunsuz (gebelik veya bebek olmadığı bir durumda) devam eden ve bazen aşırı miktarda memeden sütlü sıvı gelmesidir. Genellikle beyaz veya renksizdir. Ancak bazen sarı yada yeşil olabilir. Meme sekresyonunu ortaya çıkarmak için alttan meme başına...
  5. Anne sütüne en yakın süt hangisi ?

Anne sütüne en yakın süt hangisi ?

Anne sütü bebeğim sağlıklı gelişimi için en önemli besin kaynağıdır. Anne sütü bazı nedenlerden ötürü yeterli olmayabilir. Ve bebekte yeteri kadar beslenemeyebilir. Bu durum da anneler bebeklerini nasıl besleyeceklerini düşünür .Yazımızın devamın da anne sütüne en yakın süt hakkın da bilgilere ulaşabilirsiniz. Öncesi Anne Sütünü Artıran Besinler adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz....

Sayfayı Paylaş