gebe
  1. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Anne Sütünün Saklanması

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

ANNE SÜTÜNÜN SAKLANMASI
    Göğsünüzden steril bir kaba boşalttığınız sütü 8 saat oda ısısında, 24 saat buzdolabında, 6 ay derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Süt kaplarınızı 10-15 dakika kaynatarak steril edebilirsiniz.
    Kullanılmak üzere saklanan sütü, bebeğinizin alabileceği miktarda ve sıcak su dolu bir kaba oturtarak hazırlamalısınız. Isıtılmış fakat kullanılmamış süt besin değerini kaybettiği için tekrar kullanılmaz.

bebegimveben.com

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Anne Sütünün Saklanması
    Paylaşım için teşekkürler

Anne Sütünün Saklanması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. anne sütü

anne sütü

Bebeğinizi anne sütünden mahrum etmeyin Anne sütü, sentetik olarak üretilemeyen ve bebeği ilk 6 ayda birçok hastalıktan koruyan maddeleri içermesi (biyolojik üstünlük) yanında anneyle bebek arasındaki eşsiz iletişime imkan veriyor. Son 40 yıldaki araştırmalar anne sütünün beyinsel gelişimden, kemik sağlığına; enfeksiyonların önlenmesinden, kan basıncına bir dizi konuda olumlu etkisi...
  2. Sağılmış Sütün Saklanması

Sağılmış Sütün Saklanması

sağılmış sütün saklanması Anne sütü elle ya da özel pompa ile sağılarak saklanabilir. 20 dakika kaynatılarak sterilize edilmiş kapaklı şişeye ve ya bardağa sağılması gerekir.Anne sütü oda ısısında 6 saat,buzdolabı rafında 24 saat,buzlukta ise 3 ay bozulmadan tutulabilir. Kullanılmadan önce sütü ısıtmak için şişe sıcak suyun içine oturtulur.Süt kaynatılmamalıdır.Sütün sağılarak bebeğe kaşık...
  3. Süt Anne :)

Süt Anne :)

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar: 'Sevgilim, Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum olduğunu...
  4. Sağılmış Anne Sütünün Saklanması

Sağılmış Anne Sütünün Saklanması

anne sütü, hakkında, süt sağmak, nasıl saklanır, ne kadar zaman saklanabilir hakkında bilgi Sağılmış anne sütünün saklanması hakkında siz melişlere bilgi vermek istiyorum . Anne sütü elle ya da özel pompa ile sağılarak saklanabilir. 20 dakika kaynatılarak sterilize edilmiş kapaklı şişeye ve ya bardağa sağılması gerekir.Anne sütü oda ısısında 6 saat,buzdolabı rafında 24 saat,buzlukta...
  5. Anne Sütünün Sağılması Ve Saklanması

Anne Sütünün Sağılması Ve Saklanması

anne sütü nasıl sağılır,anne sütü nasıl akıtılır,anne sütü nasıl saklanmalı,anne sütü nasıl saklanır,anne sütünün muhafaza edilmesi ,gögüsteki sütün sağılıp saklanması hakkında bilgiler Bütün emziren annelerin süt sağmayı öğrenmesi gereklidir. Çünkü anne işine geri döndüğünde veya bebeğinden çeşitli nedenlerle ayrı kaldığında sütünü sağarak, süt oluşumunu ve emzirmenin sürekliliğini...

Sayfayı Paylaş