gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki oluyor

Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Amerika'da 14 bin çocuk üzerinde yapılan bir araştırma, anne sütüyle beslenen çocukların mamayla beslenenlerden daha zeki olduğunu ortaya çıkardı. [​IMG]İngiliz Guardian gazetesinin bugünkü sayısında yer verdiği yeni bir araştırmaya göre, anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki!
    "Amerika'da yapılan bu en son ve kapsamlı araştırma çerçevesinde 14 bin çocuk altı buçuk yıl boyunca takip edilmiş. Bu çocuklardan anne sütüyle beslenenlerin, hazır sütle beslenenlere kıyasla IQ testlerinde daha iyi sonuçlar elde ettikleri saptanmış.

"Ancak araştırma, bebekleri anne sütüyle beslemenin zekaya nasıl etki ettiği sorusuna ise yanıt bulabilmiş değil. Anne sütünün gelişime katkı sağlayan bazı kimyasallar içerdiği biliniyor. Ancak uzmanlar, zeka gelişimine etki eden faktörün, sütün içerdikleri mi yoksa emzirme sürecinde anne ile bebek arasındaki fiziksel ve sosyal etkileşim mi olduğuna karar veremiyorlar." (haber7

Anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki oluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğin anne sütünden ayrılması

bebeğin anne sütünden ayrılması

anne sütü nasıl kesilir bebek sütten nasıl kesilir bebek memeden anne sütünden bebeği sütten kesebilirim Bebeğin anne sütünden ayrılması Emzirme anne bebek ilişkisinin en güzel ve özel bölümüdür. İdeal beslenmenin ötesinde aralarındaki sevgi bağının kurulduğu, güçlendiği ve birbirleri için anlamlarını keşfettikleri bir dönemdir. Bebek kadar anne için de önemlidir. Bu nedenle de...
  2. Solaklar Daha Zeki Oluyor

Solaklar Daha Zeki Oluyor

solaklık ve zeka solakların zekası solaklar daha mı zeki atatürk solak mıydı atatürk solak mı Solakların sol kulakları daha iyi işitiyor, daha iyi işiten sol kulak da matematiksel başarıyı olumlu etkiliyor. Sol ellerini kullananların sol kulaklarının daha iyi işittiği, daha iyi işiten sol kulağın da matematiksel başarıyı olumlu etkilediği bildirildi. Atatürk Üniversitesi Tıp...
  3. Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyormuş

Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyormuş

zeki çocuğun özellikleri zeki çocuklar miyop göz Sevgili melekler, yapılan pek çok araştırma miyop çocukların derslerinde daha başarılı olduklarını ortaya koymuş. Ben de bir miyop olarak derhal bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim :D:D Ben demiyorum, uzmanlar diyor :D:D Buyrun yazımıza.. Yapılan pek çok çalışma, çocuk miyopların zeka katsayılarının normal popülasyona göre 7-8 kat daha...
  4. Genç anne babaların bebekleri daha mı zeki oluyor?

Genç anne babaların bebekleri daha mı zeki oluyor?

erken yaşta anne olmak ideal anne baba yaşı Merhaba kızlar günümüzde birçok kadın geç yaşta anne olmayı seçiyor gibi görünsede bence tam tersi çevremde birçok kişi çok erken yaşta anne olmaya çalışıyor izmir’de üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi’nde yapılan incelemede, geç yaşta anne baba olanların çocuklarının zeka seviyesinin daha yüksek...
  5. Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyor!

Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyor!

miyop göz miyoplar daha zeki Sevgili melekler, yapılan bilimsel araştırmalar miyop olan çocukların diğer çocuklara oranla daha zeki olduklarını ortaya çıkardı. Uzağı görememe kusuru olan miyoplu çocukların zekası ortalama bir zekaya oranla 7 kat daha fazlaymış. Okul başarısı daha yüksek olduğu otaya çıkan miyopların, aynı zamanda pratik düşünme yeteneklerinin olağanüstü olduğu...

Sayfayı Paylaş