gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Anne ve Anne Adaylarına Altın Tavsiyeler

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Anne ve Anne Adaylarına Altın Tavsiyeler [FONT=arial, helvetica, sans-serif][/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Sağlık Bakanlığı tarafından, anne ve bebek ölümlerini önlemek için tavsiyelerde bulunuldu. [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]Anne ve bebek ölümlerini önleyebilmek ve bilinçlendirmek için Bebeğim Sağ Olsun kampanyası kapsamında yürütülen ve Türkiye Üreme Sağlığı Programı kapsamında desteklenen "Anne ve Bebek sağlığı" için altın tavsiyelerde bulunuldu. Broşürler bastırılarak, vatandaşlara ulaştırılan tavsiyelerde şu uyarılarda bulunuluyor.[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif][/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Gebelik döneminde[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Gebe kaldığınızda şüpheleniyorsanız, mutlaka sağlık kuruluşuna giderek durumunuzu kontrol ettirin. Gebeliğiniz boyunca düzenli olarak size en yakın Sağlık Ocağı’na, Aile Sağlığı Merkezi'nde veya Ana Çocuk Sağlığı Merkezi'ne giderek gerekli sağlık kontrollerinizi ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Gebeliğiniz sırasında, kanama; yüzde solukluk ve nefes alma güçlüğü; şiddetli baş ağrısı, göz karaması, şiddetli kusma, yüksek ateş, ellerde ve yüzde aşırı şişkinlik, kötü kokulu akıntı, karında şiddetli, ara vermeyen ya da sık aralıklı kasılmalar gibi durum yaşarsanız en yakındaki sağlık kuruşuna gidilmeli ve yardım almalısınız.[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Doğumunuzda[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Güvenli bir doğum için doğumunuzu mutlaka bir sağlık kuruluşunda ya da sağlık görevlilerinin eşliğinde gerçekleştirmelisiniz. Doğumdan hemen sonra bebeğinizi isteyin ve emzirmeye başlayın.[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Doğumdan itibaren ilk 6 ay onu yalnızca anne sütü ile besleyin.Anne sütü bebeğinizin ihtiyacı olan tüm besinleri karşılar, onu olası hastalıklara karşı korur ve aranızdaki sevgi bağını güçlendirir.[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Anne olunca[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Doğumdan sonraki ilk 48 saat içinde mutlaka bir sağlık kuruluşuna giderek kendinizin ve bebeğinizin sağlık durumunu kontrol ettirin.Doğumunuzdan sonra yeniden gebe kalmak isterseniz, huzurlu bir gebelik ve sağlıklı bir bebek için, iki gebelik arasında 2 yıl beklemelisiniz. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]alıntı[/FONT]

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık

Anne ve Anne Adaylarına Altın Tavsiyeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. anne adayları ve yeni annelere

anne adayları ve yeni annelere

Bebeğim neden ağlıyor? Yeni anne ve babalar için bebeğin neden ağladığını açıklamak çok güçtür. Bebeğinizin ağlamasını dinlemek ve ne yapılacağını bilememek sabrınızı zorlayabilir. Hayatın ilk birkaç haftasında, bebeklerin çoğu zamanlarını ağlayarak geçirirler. Örneğin 6 haftalıkken ağlama süresi günde 2,5–3 saate varabilir; bu bir bebeğin uyanık olduğu zamanın yaklaşık %30’udur. Bebekler...
  2. Anne adaylarına bahar ayları için  tavsiyeler

Anne adaylarına bahar ayları için tavsiyeler

Bilindiği gibi her insanda bahar ayları gelince bir bahar yorgunluğu hakim olmakta. İnsanların çoğundan duyduğum sözler ''elim ayağım hiç kalkmıyor'' , ''temizlik yapamıyorum'' , hep bir halsizlik var'' , ''yatmak,uyamak istiyorum'' sözlerini sıkça işitir oldum arkadaşlar.Bu dönem bende içlerine dahil olmak üzere, herkezden aynı şikayeti duyuyorum. Birde bahar aylarında bizden daha çok...
  3. merhaba tecrübeli anneler ve anne adayları

merhaba tecrübeli anneler ve anne adayları

ben 13 hafta 5 günlük hamileyim dün akşam bebeğimin hafif kıpırdadıpnı hissettim.. acaba bebeğim miydi? çok heyecanlıyım. en erken ne zaman tekme atıyor bilgisi olan lütfen yazsın
  4. Annelere ve Anne adaylarina uyarilar

Annelere ve Anne adaylarina uyarilar

anne adaylari, bebek, saglik, süt, emzirme, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Annelere ve anne adaylarına uyarılar Anne sütü, bağışıklama takvimine uygun olarak yapılan aşılar ve düzenli hekim kontrolü, bebek ve çocukları ölümlere yol açan bir çok hastalıktan koruyor. ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bebek ve çocuk sağlığına yönelik sürdürülen...
  5. Annelere ve anne adaylarına uyarılar

Annelere ve anne adaylarına uyarılar

annelerin dikkat etmesi gerekenler anne adaylarına tavsiyeler Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda annelere ve anne olmaya hazırlık yapan anne adaylarına bilinmeleri gereken bilgileri aktarıyoruz. Bilinçli bir anne olmak isteyen tüm hanımlar, buyrun aradığınız bilgiler burada! Anne sütü, bağışıklama takvimine uygun olarak yapılan aşılar ve düzenli hekim kontrolü, bebek ve çocukları...

Sayfayı Paylaş