Anne yeter artık

Young bride

Banned
Anne yeter artık
Bi itiraz edicem kızlar ama mekan toplanır biizim eve annemi güzel bi döversiniz herhalde ..Bi insan sabah uyanır uyanmaz sigara mı içer ya tamam içtin öldürüyosun kendini madem eee benim biricik kardeşimin suçu ne sigarayı bi güzel aç karnına içip sonra kardeşimi emziriyo yazık günah ya o çocuğu zehirlemeye ne hakkı var.Ben annemi 2 aycık emmişim sigara içmekten sütü acımış ..Ne günahım vardı benim...Hamileykende içti halad içiyo hep uyarıyorum hep kızıyorum ama nafile ..

84d6ca36004072.jpg

ayy inanmıyorumm yaaa. benimde en kızdığım şeydir bir annenin bebeğini emzirdiği halde yada hamileyken sigara içmesi.
aklı başında bebeğini seven bir annenin yapmaması gerekn bir davranış aslında.
sen nekadar dur yapma desende sözünü geçirmen zor gibi tuğçecim. ama annenin kendisine bi dur demesi gerek.kendi düşünmesi gerek. minicik kardeşinin daha bağışıklık sitemi gelişmemiştir bile çok küçük daha o yazık.
inşallha annen şu sigarayı bir an önce bırakır inşallahh.

Annen acısındanda zor bir durum ne diyim allah bırakma gücü versinde hem bebeğin hemde kendi saglıgı için bıraksın.

bende içiyorum inşallah bırakırım ama eşim hamile kalırsan ve sigaraya devam edersen vücudunda söndürüm diyo biraz caniide

zuzum_ kız güldürdün ya :) sen sağol.
Tuqçe ALLAH sana kolaylık versin inş annene bıraktırabilirsin çünkü çok zararlı.Sigara içenlerde biran önce bırakır inş.

Tuğçecim annene hakikaten çok kızdım bebeğine şimdiden bir sürü hastalıkla baş edebileceği bağışıklık sistemini elinden alarak en büyük kötülüğü yapıyor asla yapmamalı tabiki.Bırakma meselesine gelince bence biraz iradesizlik bu durum ben 5 sene içtim günde 2 pakete yakındı ve bırakıcam dedim yaklaşık 1.5 yıldır ağzıma sürmedim hadi ben yeniyim ama babam 52 yaşında 17 yaşından beridir de sigara tiryakisi ve birkaç defa kavgamızdan sonra bırakacağım dedi şuaanda 3 yıldır sigarayı ağzına sürmüyor hele bir de içilen ortamdada duramıyor hahaha boğuluyom sanki diyor.Annen kızsada sen uyarılarına devam et bence ve internetten sigara içtikten sonra vücudundaki organlarını kolunu yada bacağını kaybeden insanların fotoğrafını göster etki,li olur umarım :)

Kötü bir durum...
Ama emin ol ki, annen bu duruma belkide senden daha fazla üzgün ve çaresizdir. Sigara tiryakisi olarak biliyorum ki, bu illet sigaradan vaz geçmek oldukça zor. Umarım annelik duyguları ile sigaradan vaz geçer. Onu kırmadan, hep bu konuda uyar ve bırakması için büyük destek ver. İnşallah, bu başlık altında, gün gelir de "annem sigarayı bıraktı" diye yazarsın.

Geri