gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Anneler, babalardan daha çok dövüyor

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

çocuğumu dövüyorum çocugumu dövüyorum annem beni dövüyor bebeğimi çoçuğumu çok Meleklerim bizlere yakışan bir davranış değil ama sonuçlar bunu gözteriyor !!!

Üniversite öğrencileri arasında yapılan araştırmaya göre, her iki gençten biri aile içinde bedensel ceza alıyor.

Araştırmadan çıkan ilginç sonuçlardan biri, çocuklarına, annelerin babalardan daha çok bedensel ceza vermeleri... Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Asude Bilgin'in, 'Aile İçi Bedensel Cezaya İlişkin Bir Çalışma' başlıklı araştırması, dayakla ilgili çarpıcı veriler ortaya koydu. Araştırmaya, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden 170 kız, 219 erkek olmak üzere 389 öğrenci katıldı. 18-22 yaş arasındaki öğrencilerin yüzde 53,2'si bedensel ceza aldığını, yüzde 46,8'i ise almadığını söyledi. Ceza alanların yüzde 33,4'ü annelerinden, yüzde 24,6'sı babalarından bedensel ceza aldığını belirtirken, hem annesi hem de babasından ceza alanların oranı yüzde 3,6. En çok ceza alınan dönem ise 6-10 yaş arası.

2. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi arkadaşlar açıkcası bende çocuğumu hak ettiği zaman döverim yanii şımardığında sözümü dinlemezse çarparım bitane, bakıyorumda günümüz çocukları çok şımarık hiç tahammül edemiyorum mesela içimden diyorum ki şimdi bi tane çarpacaksın :D bak bakalım bidaha yapacak mı, ben ailemden gördüğüm gibi yapıyorum belkide aslında dayakçı biri değilim sadece gerektiği yerde yapacaksın oda sacede 1 tokat gibi olmalı aşırı ya kaçmak değil.
    dövme zamanı döveceksin sevme zamanı seveceksin ben bunu bilir bunu söylerim.

3. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumda çok yaramaz 5 yaşına geldi toplasam benden 5 kere dayak yemiştir ama aşırı değildi asla poposuna eline vurdum başka türlü uslanmıyordu ama anladımki çözüm değil benim oğlum güzel konuşunca daha çok faydalı oluyor ama etrafımda döven çok çocuğun yüzünde terliğin izi kalıyor şahit olmuştum bikeresinde böyleleride var yani

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Tüm çocuklarını döven annelerin belasını bulacağı kesin bişe bende şiddet görüyorum ama bişe diyemiyorum böle hayatın taaaa...........

5. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Oglum cok simarinca doverim diye tehdit ediyorumhahaha...Dayak yemedigi icin anlamiyo devam ediyo tabi. Aslinda bi kere dovsem anlarmiki:D

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evett bende dövdüm hırsımıda alamadım küçücük zaten iğrenç bi duygu bu vahşi gb hissedıyorum cok yaramaz dövünce duruyo yanlız fark ettım aklına ılk geldıgınde yıne yapıyo ve onda degısıklık yok üstelık daha fazla yaramaz oldu sankı ınat ve nefret var gb daha hırslı. çok kötüyüm. bide artık bıktım deyıp karısmadım yaptıgı yaramazlıktan vaz gecıp bakmıyorum dıye, evın ortasında döne döne sarkı mırıldanmaya gülmeye basladı amac yıne dıkkat cekmektı sanırım. ben cocugumu cok sevıyorum daha dogrusu cocuklarımı desem:) üçüzlerim var:) kardeslerınden kıskanıyordur ılgı ıstıyordur belkı dıye düşünüyor onu cok cok öpcem uyanınca dıyorum :)

7. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    dayakla adam olmazki o cocuk dahada simarik asi oluyor

8. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Çünkü kadınlar tüm gün eşlerinden daha çok çocuklarıyla haşır neşir olduklarından dolayı yeri geliyor dayanacak sabırları kalmıyor.Çocuklar babayı akşamdan akşama belkide kısıtlı zamanlarda görüyorlar ama annelerle yüz göz olduklarından dolayı pek sözler dinlenmediği gibi korku ve çekinmede kalkıyor ortadan dayak hiçbirşeyi aslında halletmez bazen kadınlar başka birşeylerede sinirlendiğinde acısını çocuklardan çıkarabiliyor ne yazık ki bu çok yanlış birşey...Önemli olan çocuğun dayakla değil bir bakışl yada ses tonuyla anneden çekinebilmesi ki bunu yapabilende çok az annenin olduğuna inanıyorum:)

9. يeKe®îм

يeKe®îм Forum Okuru

Ben dayağa karşıyım..

Hiçte dövünce bak bir daha yaparmı zihniyeti yok beende..

Ben ceza verme taraftarıyım eşimde,Sevdiği birşeyi ona vermeyerek onu götürmeyerek cezalandırmak en mantıklısı..

Ben ailemden hiç dayak yemedim bir kez babam bir tokat attı o bile ne kadar ağırıma gitti.

Babamla kaç gün konuşmadım,özür dileyince barıştım.

Bu benim fikrim,ben dayağa karşıyım..!

Mawinin dediklerine de katılıyorum...Anneden babadan çeknmeli çocuk tabiki korkmalıda ama bunu dayakla değil yetiştirme tarzımızla yapmalıyız.

İlerdede çekinmeli ama o saygıdan olmalı..Rabbim evlatlarımızı hayırlısıyla yetiştirmeyi nasip etsin..AMİN

10. kader ___

kader ___ Forum Okuru

lale haıma katılıyorum

benim oğlum 4 yaşida ama dört demeye bin şahit gerek oğlum çok yaramaz şimarık asabı ınatçı bır çocuk yapma dedımın tam tersını yapıyo kırıyo dağıtıyo kafasını yere vuruyo kardeşini dövuyo mesela toplu taşıta bınınce durduk yere kızar bahane arar kendını yere atar munubuste kaldırırım kalkmaz daha çok surunur vursan ınsanların ıçınde dövemesın pazarda hastanede markete kısacası heryerde bahanecı yaramaz ısteklerı bıtmez dur dıye cışey bılmez evede kapıları tekmeler duvarlara bışeylarle vurur bağırır ben delırmışım artık dayanamıyorum yalvafrıyorum öpuyorum görmemezlıkten gelıyorum ama ne fayda ben apartmanda oturuyorum toplum ıçınde ben rahatsız olmasam başkaları oluyo bende dayanamıyorum ve dövuyorum yapa döverım dıyo dövuyorum yıne yapıyo dövuyorum yıne yapıyo pıskıyatrıye göturdum onlar bıle çaresız kaldılar ben ne yapacağımı şaşırdım artık

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben size katılmıyorum

bu çocuğun böyle olmasında mıutlaka bir sebep vardır her çocuk kendi duygu ve huylarıyla doğmaz tamam var olan huyları vardır mizacı böyledir denilir daha çok ilgi ister şımartılmak ister vs ama anne ve babalar çocuğun hareketlerin oluşturur çok ünlü bir düşünür bana bir çocuk verin isterseniz dahi yapayım isterseniz cani yapayım demiş benimde 16 aylık oğlum var ve ben onda gördüğüm yanlışlara bakıyorum bende ve eşimde olanlar gibi yani çocuklar bizim aynamızdır bence...

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

valla benim 4 buçuk yaşınsda bir oğlum var çokk yaramaz ben her yolu denedim sevdim ceza verdim dövdüm bilmyiyorum ama yine en iyi dövme yolu oldu dövdüğümde yaramazlıkyapmıyor ben de dayakla büyüdüm ve iyi oldu bu da benim fi,krimöm.

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

genetik peşini bırakmıyo

Bende küçüklüğümde babamdan şiddet gördüm.Onunla ilgili hatırladığım hep ondan korktuğum.Bir ses tonuyla bile altımı ıslattığımı hatırlıyorum ne üzücü ve şu an 40 yaşındayım hala genetik problemlerimle uğraşıyorum babamın yaptığunu hissettirdiğini çocuklarıma hisssettirmeme savaşındayım.Okudum yılarca psikoloji kitapları okuyorum çocuk psikolojisi 36 yaşında anne oldum hep korkardım bende babamın yaptığını yaparmıyım diye ikizlerim var oğlum ve kızım bu kadar bilincinde olmama rağmen babam gibi olmasada bi kaç kız onları hırpaladım ama ne iğrenç bi duygu anlatamam çok acı verici

14. snem

snem Forum Okuru

annem beni dövüyor

benim yaşım 14 8'e gidiyorum ama annem hala dövüyor herşeye kızıyorda :( annemle konuştum üstüme gelmeyin herşeye kızmayın falan dedim hiç etkilenmedi bir defa laptopla kafama vurmuştu ve kardeşimin tokasını taktım diye yapmadığını bırakmadı hemde okulda sınavım olduğu gün :( giyimimede karışıyor kahkül yaptırmak istiyorum ona bile izin vermiyor lütfen yardım edin :( ne yapabilirim ?

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ben 12 yaşındayım sevgili ablalarım biraz önce annemden kumandanın pil kapağı ile oynadığım için dayak yedim burdan bütün annelere sesleniyorum cocuğunuza bedensel ceza vermeyin siz bunu eninde sonunda unutursunuz ama o unutmaz lütfen cocuklarinizi dövmeyin onların kalbini kırmayın

Bir kamyon 1 taşı ezer o taş kırılır ama kamyon arkasına bakmadan gider belki ama o taş kAlp gibidir ki kırılınca düzelmez

Ben annemle B'nden özür dileyene kadar konuşmayacağım

Anneler, babalardan daha çok dövüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anneni mi Daha Çok Seviyorsun Babanı mı?

Anneni mi Daha Çok Seviyorsun Babanı mı?

Akıllarından bir kıyaslamaya yapmaya çalışır ve çoğu zaman işin içinden çıkamazlar ve en kurtarıcı yanıt: “İkisini de eşit seviyorum” olur Küçükken hemen hepimizin çok sık karşılaştığı bazı sorular vardır. Örneğin, “Büyüyünce ne olacaksın?”, “3 kere 5 kaç eder?”, “Bir kilo pamuk mu daha ağırdır, yoksa bir kilo demir mi?” gibi… Bu sık karşılaşılan sorulardan biri de “Anneni mi daha çok...
  2. Babasının Oğlu, Annesinin Kızı

Babasının Oğlu, Annesinin Kızı

anne ve kızı bağlar zaman En uyumlu ailelerde bile zaman zaman sorunlar yasanir. Özellikle çocuklar ilk gençlik çagina girdiklerinde, aile içinde isler karisir. Dondur yumurtani, kucakla yavrunu Annelik, kadinlarin beyinlerini degistiriyor Ebeveyn olmak zevk vermeli Anne-Baba Okulu basladi Asiri endiseli ebeveynlere Uzun yasam geni babadan Baba-çocuk iliskisi Lohusa...
  3. anne ve babanın farkı:)

anne ve babanın farkı:)

Sevgili melekler işte anneler ve babaların gerçekten nasıl davrandıklarını gösteren bir kaç fotoğraf eklemek istiyorum sizlere. Bakalım anneler ve babalar arasındaki farklar nelermiş ::D:D
  4. anne babaların H1N1 endişesi

anne babaların H1N1 endişesi

Önümüzdeki günlerde domuz gribinde vaka sayısının artacağı öngörülüyor. Anne babalar ise özellikle okula giden çocukları için endişe ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından domuz giribi vakası haberleri geliyor, sayının artacağı tahmin ediliyor. Peki okul çağındaki çocukları bu tehlikeden uzak tutmanın yolları neler? Memorial Hastanesi Klinik Laboratuvarlar Koordinatörü ve Enfeksiyon...
  5. Genç anne babaların bebekleri daha mı zeki oluyor?

Genç anne babaların bebekleri daha mı zeki oluyor?

erken yaşta anne olmak ideal anne baba yaşı Merhaba kızlar günümüzde birçok kadın geç yaşta anne olmayı seçiyor gibi görünsede bence tam tersi çevremde birçok kişi çok erken yaşta anne olmaya çalışıyor izmir’de üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi’nde yapılan incelemede, geç yaşta anne baba olanların çocuklarının zeka seviyesinin daha yüksek...

Sayfayı Paylaş