gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Anneler Dikkat! Calpol Astım Riskini Arttırıyor...

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

astımın nedenleri, çocuklarda astıma neden olan etkenler, calpol astım yapıyormu Bende bir anne olarak bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. Yıllardır çocuklarım için kullandığım calpol ile ilgili haber açıkcası beni epey bir tedirgin etti... Çocuklarımızn hastalıklara karşı iyi olması adına kullandığımız ve doktorlarında en çok reçeteye yazdığı ilaçların başında gelen calpol meğer astıma neden oluyormuş...

Benim gibi birçok anne bu haber karşısın da dünyanın en değerli varlıkları çocuklarımız için çok endişelendi. Arada ilaçlarla ilgili bu tür haberler çıkıyor ama söz konusu çocuklar olunca insan daha bir tedirgin oluyor.

Konu ile ilgili detay bilgileri sizler için paylaşmak istiyorum ama ben şahsen bu açıklamalardan sonra çocuklarım için asla bir daha calpol kullanmak istemiyorum...

calpol.jpg

Anneler Dikkat! Calpol Astım Riskini Arttırıyor... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yetersiz beslenme sakat doğum riskini arttırıyor

Yetersiz beslenme sakat doğum riskini arttırıyor

sakat bebek doğumları gebelikte sakatlık sakat doğumun nedenleri hamilelikte beslenememe Güneydoğu’da “folik asit” ve “B Vitamini” eksikliğine bağlı olarak, sakat doğum oranının yüksek olduğu belirtildi. Uzmanlar, bebeğin gelişimi için gebeliğin ilk 3 ayında, süt ve süt ürünleriyle balık, sebze, fındık ve fıstık tüketilmesini, bunun yanısıra tuz, şeker ve unlu mamul tüketiminin de kısılmasını...
  2. Sıcak havalar mantar riskini arttırıyor

Sıcak havalar mantar riskini arttırıyor

Sevgili melekler, Yaz tatiliniz,havuz keyfiniz kabusa dönmesin istiyorsanız önerilerimize kulak verin.... Kapasitesinin üstünde dolu ve toplu kullanıma açık havuzlarda, özellikle mantarın çok kolay bulaşabildiği belirtildi. Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava...
  3. Çoğul gebelik ölüm riskini arttırıyor

Çoğul gebelik ölüm riskini arttırıyor

Bazı meleklerimiz ikiz olsa yada üçüz olsa ne iyi olur derler bende öyle düşünüyordum ta ki bu yazıyı okuyana kadar.Bir tane olsun sağlıklı olsun diyorum artık:)Çoğul gebelik felç ve ölüm riskini arttırıyormuş meleklerim..Şimdi neymiş nasılmış diye merak ediyorsanız gelin okuyalım.. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Yenidoğan Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nilgün Kültürsay,üçüzlerde 17...
  4. Leblebi Anne Sütünü Arttırıyor!

Leblebi Anne Sütünü Arttırıyor!

leblebi anne sütünü arttırır mı leblebinin faydaları Sevgili melekler, özellikle yeni bebek sahibi olan kadınlar bebeklerine yeterli miktarda süt vermek için uğraşır dururlar. Kimisinin sütü bolken, kimisi bu konuda yeterince şanslı olmayabilir. Ancak tüketilen gıdalara dikkat edildiği takdirde anne sütü arttırılabilir. Mesela yapılan araştırmalar leblebinin anne sütünü arttırdığını...
  5. Şeker Kullanımı Kanser Riskini Arttırıyor

Şeker Kullanımı Kanser Riskini Arttırıyor

Şeker neden zararlı,şekerin kansere etkisi,şeker kullanımı kanser yapar mı,şeker kanseri tetikliyor mu,şekerin kanserle bağlantısı,şeker kanseri tetikliyor,şekerli ürünler kanser yapar mı, Glisemik endeksi yüksek gıdalar, sağlığımız için risk oluşturuyor Vücudumuzda sindirilmiş şekerin aldığı biçim olan glikozun fazlası, sağlığımız açısından risk oluşturur. Şeker, beyaz un içeren glisemik...

Sayfayı Paylaş