gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Anneler gününü neden kutluyoruz?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Anlam veremiyorum böyle abudik gubudik günlere yanlış anlamayın sadece anneler günü değil sonradan türetme her saçmalığı dahil ediyorum yoksa hergün anneler günü? merak ediyorum neymiş nedeni niye mayıs niye anneler günü?

2. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Anneler günü hangi sebeplerden dolayı kutlanır diye sürekli olarak merak ediyorsan, aşağıdaki yazımıza mutlaka bir göz atmalısın.

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür.

Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Zamanla başka ülkelere de yayıldı.Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye'de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Türkiye'de Mayıs ayının 2. Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde, Dünyada milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır..

Anneler gününü neden kutluyoruz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anneler gününde ne alınır?

Anneler gününde ne alınır?

anneler gününe ne alınır anneler gününde ne alınır gününde neler alinir gununde Anneler günü geldi çattı.Ve şimdiden hepimiz annelerimize ne hediye alsak acaba diye düşünmeye başladık bile.Sizlere Anneler gününde hediye önerileri hakkında işinize yarayacağını umduğum bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Öncelikle sizler annenizi çok daha iyi tanıyorsunuz onun nelerden hoşlandığını yada hangi...
  2. Anneler Gününde Anneye Ne Alınır

Anneler Gününde Anneye Ne Alınır

Anneler Gününde Anneye Ne Alınır bu konuda yardıma ihtiyacım var kayınvalideme hediye almam lazım.
  3. Anneler Gününde Ne Yapılır

Anneler Gününde Ne Yapılır

Anneler Gününde Ne Yapılır arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz bana da akıl verin yaa
  4. cumhuriyet bayramını neden kutluyoruz

cumhuriyet bayramını neden kutluyoruz

Ödev konum şu ; cumhuriyet bayramını neden kutluyoruz, iyi bir kompozisyon lazım, help meeee :)
  5. Sadmin Dünya Kadınlar Gününüzü Kutluyor

Sadmin Dünya Kadınlar Gününüzü Kutluyor

Başta hayat arkadaşım, iç işleri bakanı, olmazsa olmazım, çarpmada yutan, elde tutan elemanım, biricik aşkısım, bebişlerimin anneceğizi, datlım kıymatlım Mawim'in olmak üzere, Türkiye'nin en güzel meleklerinin Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Biraz geç oldu idare edin işlerden ötürü ancak yazabildim. Bu arada hadislerdhe Kadınlar'ımız için şöyle buyruluyor. (Hanımlarınızı üzmeyin....

Sayfayı Paylaş