gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Anneler ve Kızları Feride Çetin (Gülizar)

Konu, 'TV dizisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

analar ve kızları feride çetin, gülizar, yeni dizisi, anneler ve kızları, kimdir, haberler, kısaca bilgiler, hakkında bilgiler, nereli, kaç yaşında, dizileri, filmleri ve merak edilen tüm bilgileri burada arkadaşlar

Geçtiğimiz günlerde final yapan "Aşk ve Ceza" adlı dizide başarılı oyunculuğu ile tanıdığımız Feride Çetin'i yeni dizi "Anneler ve Kızları"nda göreceğiz Melek'ler.

Başarılı oyunculuğu ile izleyiciyi ekran başına kilitleyen oyuncu hakkında merak edilen tüm bilgileri bu makalemizde sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler.

Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak 5 Kasım 1980 yılında İstanbul'da Dünya'ya gelen Feride Çetin,2001 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü'nü bitirdi ve ardından Marmara Üniversitesi'nde Sinema-TV yüksek lisansı yaptı.

Kariyerinin ilk zamanlarında kamera arkasında olmakla ilgilenen Çetin, bir dönem Tiyatro Araştırmaları Laboratuarı adıyla Ayla Algan, Erol Keskin gibi önemli isimlerin açtığı deneysel tiyatro atölyesinin seçmelerini kazanmış ve burada bir seneye yakın ders almıştır. Ardından Kutluğ Ataman'ın asistanı olmak için gittiği İki Genç Kız filminin setinde Ataman tarafından keşfedilip filmin başrolüne seçilmiş ve büyük beğeni toplayan Behiye karakterini canlandırarak oyunculuk macerasına başlamıştır.

İki Genç Kız filmindeki performansıyla 13.Adana Altın Koza film festivalinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Oyunculuğun yanı sıra çevirmenlik,dergicilik,gazetecilik deneyimi de olan genç oyuncunun kendisinin yönettiği 15 kadar kısa filmi de bulunmaktadır.

Kendisi ayrıca İngilizce,Almanca ve İspanyolca olarak üç dil bilmektedir.Zaman zaman Radikal Kitap ekine de yazılar yazmaktadır. Anneler ile Kızları dizisinde Gülizar karakterini canlandıracaktır.

Filmleri
    Ulak
    Gomeda
    İki Genç Kız

Diziler
    Aşk ve Ceza
    Yalancısın Sen
    Son Ağa
    Hatırla Sevgili
    Rüya Gibi

Ödülleri
    13. Adana Altın Koza Film Şenliği, 2006 En İyi Kadın Oyuncu - İki Genç Kız
    17. Ankara Film Festivali, 2006 Umut Veren Genç Kadın Oyuncu - İki Genç Kız
    11. Sadri Alışık Sinema Ödülleri, 2006 Umut Veren Sinema Oyuncusu - İki Genç Kız

Anneler ve Kızları Feride Çetin (Gülizar) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anneler,Kızları ve Yoğurt Kapları...

Anneler,Kızları ve Yoğurt Kapları...

hergeçen gün anneme biraz daha benzediğimi fark ediyorum çok etkilendim paylaşmak istedim:laugh: Sabah bulaşık yıkarken ellerimin annemin ellerine ne kadar benzediğini fark ettim... Benzemekten de öte; tıpatıp aynısı olmuşlar... Ergenlik çağlarımda (hakikaten çekilmez bir yeniyetmeydim) annemin ellerine sinir olurdum... Ya da şöyle diyelim: Sinir olduğum bir milyon sekiz yüz kırk altı...
  2. Anneler ve Kızları

Anneler ve Kızları

anneler ve kızları anneler ve kızları, dizisi, star, konusu, hikayesi, yönetmeni, oyuncuları, senaryosu, senaristi,hakkında bilgiler burada arkadaşlar Sezon finali arası veren, dizilerden sonra, yeni yazlık sezon diziler başlıyor Melek'lerim. Bunlardan biri ise Stra Tv ekranlarında pek yakında seyircisi ile buluşacak olan "Anneler ve Kızları" adlı dizi. Eminiz ki fragmanlarını...
  3. Anneler ve Kızları künyesi

Anneler ve Kızları künyesi

anneler ve kızları anneler ve kızları, dizi, künye, bilgileri, hakkında özet bilgiler burada arkadaşlar "Anneler ve Kızları" dizisinin künye bilgilerini, yani dizi ekibi hakkında bilgiler sunuyoruz Melek'ler:A YAPIM: NTC MEDYA YAPIMCI: MEHMET YİĞİT ALP YÖNETMEN: HAKAN ARSLAN SENARYO: LEYLA KARALOĞLU- SEVAL BOZKURT MÜZİK: UĞUR AKYÜREK GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: SARP KAYA Anneler...
  4. Mahir ve Feride Resimleri

Mahir ve Feride Resimleri

Bu konu Kenan İmirzalıoğlu ve Berguzer Korel resimlerine yer vermektedir. ATV ekranların reyting rekoru kıran dizisi Karadayı' da başrol oynayan Kenan İmirzalıoğlu ve Berguzer Korel birbirlerine izleyici tarafından da çok yakıştırılıyor. Dizide ki isimleri ile Mahir ve Feride'nin aşkı gün geçtikçe büyürken hayranları da onları aynı karede görmek için yoğun bir talepte bulunuyorlar. Ben de bu...
  5. "Kızlar ve Anneleri" Yarışması Başlıyor!

"Kızlar ve Anneleri" Yarışması Başlıyor!

kızlar ve anneleri kızlar ve anneleri yarışması atv kızlar ve anneleri Sevgili melekler, çok yakında atv'de yepyeni bir yarışma başlıyor. Eğer anne-kız biz çok iyi bir ekibiz diyorsanız, Kızlar ve Anneleri yarışması tam size göre. Sunuculuğunu sempatik oyuncu Ümit İbrahim Kantarcılar’ın yapacağı Kızlar ve Anneleri yakında atv’de… Kızlar ve Anneleri… "Anne-kız biz çok iyi bir...

Sayfayı Paylaş