gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Annelerimizden Neler Öğrendik?:)))))

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Annelerimizden Neler Öğrendik? Mantıklı düşünmeyi, İleri görüşlü olmayı, Hayatın çelişkilerle dolu olduğunu, Dayanıklı olmayı, Sabırlı olmayı, Olgun olmayı, Adaleti...

İyi yapılmış bir işi takdir etmeyi "Bana bakın, gidin birbirinizi dışarda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!"

Duaların Gücünü: "Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozulduğunu farketmedi..."

Zamana karşı yarışmayı: "O oyuncaklarını topla yoksa bi tekme attığım gibi hepsini karşı sahilden toplarsın.."

Mantıklı Düşünmeyi; "Ben öyle diyorsam öyledir...!!!"

İleri görüşlü olmayı: "Çıkmadan önce temiz bi çamaşır giy.. yolda Allah korusun başına birşey gelir kirli çamaşırla etrafa rezil olursun."

Hayatın trajikomik yanlarını: "Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam güldürecem...."

Hayatın çelişkilerle dolu olduğunu: "Kapa çeneni ve çorbanı iç ..!!"

Dayanıklı olmayı: " O ıspanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!"

Hava raporu tahmini yapmayı: "Şu dağınıklığa bak... yabancı biri görse odanın ortasından kasırga geçmiş sanır..."

Abartmayı: "Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabılarınla içeri girme diye...!!"

Davranış Psikolojisini: "Babana çekeceğine biraz bana çekseydin noolurdu ?..."

Olağanüstü durumlara hazırlıklı olmayı: "Dinleme bakalım anne sözü dinlemee...!!! 'Kafana meteor düşecek kenara çekil" diye bağırsam onu bile dinlemezsin di mi......!!!!"

Kıskanmayı: "Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye sahip olmayan, kac milyon çocuk var biliyor musun..."

Sabırlı olmayı; "Baban eve gelsin, sen görürsün''

Hakkımızı alacağımızı; "Eve vardığımızda ben bilirim sana yapacağımı"

Diyalog kurmayı; "Sana bir şey sorduğumda cevap ver...!!"
    "Ne söyleyeyim anne?"
    "Sus!! Bana cevap verme!!!"

Tıp bilgilerini: "Gözlerini şaşı yaparken bir gün öyle kalıvereceksin"

Olgun olmayı; "Bu tabağın hepsini bitirmezsen asla büyüyemezsin."

Genetik bilgileri; "Sen de o lanet olası babana çektin."

Bilgeliği; "Benim yaşıma gel de anlarsın o zaman."

VE .....Adaleti; "Bir gün senin de çocukların olacak.. inşallah onlar da sana senin şimdi bana yaptıklarını yaparlar...

2. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Annelerimizden Neler Öğrendik?:)))))
    züper paylastıgın için teşekkürler :)

Annelerimizden Neler Öğrendik?:))))) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. annemizden ne öğrendik

annemizden ne öğrendik

ANNE'LERIMIZDEN NELER ÖGRENDIK...¿ SABIRLI OLMAYI; "Baban eve gelsin, sen görürsün" HAKKIMIZI ALACAGIMIZI; "Eve vardigimizda ben bilirim sana yapacagimi" DIYALOG KURMAYI; "Sana bir sey sordugumda cevap ver...!!" "Ne söyliyeyim anne?" "Sus!! Bana cavap verme!!!" TIP BILGILERINI; "Gözlerini sasi yaparken bir gün öyle kalivericeksin,...
  2. Bugün ne öğrendiniz?

Bugün ne öğrendiniz?

Ablaların bugun ne öğrendiniz? Örneğin bugun ben camın kumdan yapıldığını öğrendim
  3. Annelerimizden neler öğrendik?

Annelerimizden neler öğrendik?

İyi Yapılmış Bir İşi Takdir Etmeyi; "Bana bakın, çıkın birbirinizi dışarıda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!" Duaların Gücünü; "Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozulduğunu fark etmedi..." Zamana Karşı Yarışmayı; "O oyuncaklarını topla yoksa bir tekme attığım gibi hepsini karşı sahilden toplarsın.." Mantıklı Düşünmeyi; "Ben öyle diyorsam...
  4. anne olmak bir kadına neler öğretir?

anne olmak bir kadına neler öğretir?

Anne olmak o kadar çok şey öğretiyor ki....Bunları hem anneler hem de anne adayları meleklerim okusun...Kendi annenizi daha iyi anlayacaksınız... Anne olmadan önce Gece ne kadar geç yatacağım ya da sabah ne kadar geç kalkacağımı düşünmezdim. Dişlerimi fırçalar, saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim... kesintisiz, düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim. Evimi her gün temizlerdim....
  5. Anne Olmak Bir Kadına Neler Öğretir?

Anne Olmak Bir Kadına Neler Öğretir?

anneler neler öğretir Hepimizin annemizden duyduğu şu kelime mutlaka olmuştur arkadaşlar "Anne olunca anlarsın" Gerçekten de benim gibi anne olanlar çok iyi bilirler ki annelik duygusu apayrı bir duygu ne kadar sorumsuz olsanızda bekarlığınızda anne olduğunuzda o kadar çok duygularınız değişiyor ki çoğu konularda bikere inanılmaz sorumluluk sahibi oluyorsunuz ve ve sınırsız...

Sayfayı Paylaş