gebe
  1. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

Annelik Duygusu

Konu, 'Hoşgeldin Bebeğim ( HAMİŞLERE ÖZEL BÖLÜM )' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

Bir yerde okudum ve çok hoşuma gitti her anne olan kişinin bildiği şeyler bazıları ama ben genede paylaşmaktan yana denedim şansımı :)
    Annelik öyle yüce bir duygudur ki , alfabedeki tüm harfler bir araya gelse o duyguları anlatamaz , hiçbir kalem bunları tam manası ile yazamaz.

Annelik duygusu kız çocuğun yapısında vardır. Daha küçükken eline oyuncak bir bebek versen ona sevgi ile sarılır , okşar , mama verir ve bağrına basar. Abla olur kendinden küçüklere anne sevgisi ile şefkatle yaklaşır. Evlenip bedeninde bir bebek oluşmaya başladığında onun kıpırdanışlarını sevgi ile izler. Bebeği dünyaya geldiğinde yavrusu için bir çok zevklerinden vazgeçer, gecesini gündüzüne katar. O hasta olduğunda onunla beraber sancı çeker, onunla ateşlenir , onunla üşür. Çoğu zaman onunla mutlu olur , onunla ağlar. Anne için her şey bir yana can paresi , bitanesi , yavrusu bir yana olur. Annelik öyle bir duygudur ki tüm sıkıntılara rağmen onu çok ama çok sevmektir.

Annelik çocuğu ergenlik dönemine girdiğinde bazen onun tarafından küçümsenmeye, hor görülmeye , bağırıp azarlanmaya , her şeyi ben bilirim havalarına rağmen sabır etmektir. Ona zarar gelmesin diye yüreğinin titremesi , sabahlara kadar dua etmek , hatalı yollara düşmesin diye ellerini sıkı sıkı tutmak ve her şeye rağmen onu hala çok sevmektir. Seni çok kırsa , hakaret etse , hiçe saysa bile onu affetmek o benim parçam , yavrum diyerek bağrına sevgiyle basabilmektir.

Onu üniversiteye yolladığın , askere uğurladığın zaman için kor ateş gibi yansa onu özlediğinde burnunun direği sızlasa gözlerin dolu dolu olsa bile hasretine katlanıp bağrına taş basarak ona destek olmak tüm özlemlerine rağmen neşeyle gülümseyebilmek ona moral verebilmektir.

Annelik duygusu yavrunun birisine ilgi duyup aşık olduğunda sen ikinci plana atıldığını hissetsen de buna yavrunun mutluluğu için boyun eğip bir adım geride durup yüreğin burkulsa da gözlerin buğulu buğulu onun sevgisine saygı gösterip mutluluğuyla mutlu olup onları çok sevmektir.

Annelik duygusu gün gelip yavrun kendi yuvasını kurup evinizden uçtuğunda onun sende kalan eşyalarını öpüp koklayıp göğsüne bastırıp hıçkıra hıçkıra ağlasan da albümleri karıştırıp bebeklik resimlerine bakarak hatıralara dalıp onun mutluluğu onun geleceği için Allah’a (cc) gönülden el açıp dua etmek onu her zaman , her koşulda çok ama çok sevmektir.

Kısacası annelik hiç izine ayrılmadan , emekli olmadan , yoğun , yorucu bir ömür boyu karşılık beklemeden hizmet vermektir. Ve bütün yorgunluğuna , üzüntülerine rağmen yavrularını çok sevmek onlarla mutlu olmaktır. Bu güzel duyguyu sana tattırdığı için Allah’a şükretmektir.

2. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Emeğine sağlık ablacım çok güzel bi paylaşım olmuş Burdan bütün annelerin ellerinden öpüyorum annnnecim seni çok seviyorum annelik böyle bişey olsa gerek tarifi yok...

3. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    ne güzel ifade edilmiş cnm rabbim en kısa zamanda sana ve tüm isteyen arkadaşlarıma bu duyguyu tattırsın

4. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

saol cnm ilk defa konu açtım umarım olmuştur :D annelik çok KUTSAL bişey hiç bir zman annelerimizin haklarını ödeyemeyiz ya

5. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    amin dileğim inş bu duyguları bende isteyen arkadaşarımızda yaşar

6. elfce

elfce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Ödül Puanları:
    48
    emeğine sağlık çok güzelll :)

7. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim elfcem

8. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    guzel ve dogru bır yazı olmus oyle bısey kı anneme zaten duskundum sımdı hamıleyım ıkı katına cıktı duskunlugum keske hep yanımda olsa dıyorum....allahım herkese bu duyguyu tattırsın ınsallah.....

sheker_shey bunu beğendi.
  9. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    emegine saglik harikaydi

sheker_shey bunu beğendi.
  10. AskinAy

AskinAy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    muhtesemdi canim paylasim icin tesekkürler

11. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    gizemlimm canımm :kiss: ellerine sağlıkk çoook güzel anlatmışsın ya Allah tüm isteyenlere yaşatır inşallah

12. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

evet cnm annelerimiz hep der ya anne olunca anlarsın gerçektende o söz çok dogru bizler anne olmadan annelerimizin degerini ve kıymetini bilemeyiz onlar bize zarar gelmesin diye uyarıda bulunurlardı ama ozmanlar anlamıyoduk tabi ve hep sallayıp geçerdik ama şimdi düşünüyomda çok haklılar allahım onların yoklugunu yaşatmasın bize aminnnn

13. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

öp beni :) Çok saol cnm amin inş herkes böylesine güzel ve kutsal duyguyu yaşar

14. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    ayşegülcüm sende anne adayısın artık bu duyguyu rabbim yaşattı sana

aşkınay çok saol cnm sevindim begenmenize

15. y.caymazer

y.caymazer Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşımın harikaydı teşekkürler............

Annelik Duygusu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. annelik duygusu!

annelik duygusu!

annelik duyguları annelik duygusu duygusu nedir annelikle ilgili yazılar annelikle ilgili videolar "Annenin sevgi fazlalığı çocuğa zarar verir" diyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, annelik duygusunun içgüdüsel yani biyolojik olduğunu belirtti. Annelik davranışının sosyal öğrenme ile ilgili olduğunu vurgulayan Tarhan "Anneliği öğrenmek gerekir, çünkü annelik kendiliğinden...
  2. Rafet el roman:tuğba'da annelik duygusu hiç yok

Rafet el roman:tuğba'da annelik duygusu hiç yok

RAFET EL ROMAN’LA TUĞBA ALTINTOP’UN YILLARDIR BİTMEYEN KAVGASI YENİ BİR BOYUT KAZANDI. Rafet El Roman, Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konserinden önce şok bir açıklama yaptı ve 'Çocuklarımın annelerini görmeleri artık çok gereksiz bir konu. Çocuklarına duyarlı, ilgili bir anne olduğunu önce bana ispatlaması lazım ki, ben de anne ve çocuklarını gönül rahatlığı ile bir araya getirme...
  3. Tuğba Altıntop'un annelik duygusu hiç yok

Tuğba Altıntop'un annelik duygusu hiç yok

Bu çarpık çurpuk dünyanın en çarpıklarıdır sanatçılar bana göre. Ya Tuba, hayır hadi ayrıldın yapamadın, adam seni aldattı diyelim. Ki öyle zaten bunu oda itiraf etmişti... Peki ya sen nasıl bir annesin ki 3 yıldır çocuklarını görmeye bile gitmiyorsun kılını kıpırdatmıyorsun. Yoksa yeni sevgilin mi izin vermiyor.. Yoksa ayağından zincirlemi bağlısın a guzum ? :ballchain::hmm::hmm: RAFET EL...
  4. Hamilelik ve annelik duygusu; dişinin beyin yapısını geliştiriyor

Hamilelik ve annelik duygusu; dişinin beyin yapısını geliştiriyor

hamilelik duygusu annelik duygusu ne zaman başlar annelik ile ilgili sözler sözleri Bence de çok doğru.Çünkü bir anne adayı hiç birşey bilmemezken bebek hakkında;anne olunca herşeyi öğreniyor ve kendi başına büyütür çocuğunu.Herşeyi öğreniyor.Kendini geliştiyor.Bence öyle.Sizce.?? * * Hamilelik ve annelik duygusu; dişinin beyin yapısını geliştiriyor. Anneleri bebeklerine karşı daha duyarlı...
  5. Gebelik ve annelik duygusu Anne olmaya hazırlanıyorum diyen arkadaşlar buraya

Gebelik ve annelik duygusu Anne olmaya hazırlanıyorum diyen arkadaşlar buraya

:hamileyim: Anne olmaya hazırlanan arkadaşlarım neler yapıyorsunuz bu süreçte..bizimle paylasırmısız...yasadınız duygular hissettıklerınız bu bölümde konusabiliriz..

Sayfayı Paylaş