annem duysa beni öldürür :sinir:

gothic kız

Aktif Üye
Üye
annem duysa beni öldürür :sinir:
ya arkadaşlar annem ben ve ablama zorla oruç tutturuyor ilk başta bu konuyu oruç başlamadn annemle konuştuk ama tutucaksınız diye ısrar etti bir de ben de b12 vitamin eksikliği var neyse ben böyle bir gün tuttum daha saat 14:00 ken benim gözüm kararmaya halsizleşmeye başladım sonra ablamla bir karar aldık anneme oruç tutuyorum diyip aslında tutmuyoruz annem görmeden yemek yiyip su içiyorum annem bir bilse bizi öldürür ya biliyorum oruç tutmuk islamın şartı ama ben dayanamıyorum:sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir:

canim ya öyle gizli saklida olmazki herkes kendine yani annen buna saygi göstermeli.sonucta her koyun kendi bacagindan asilir.güzelim bence sen annenle tekrar sakin sakin konus.nereye kadar zorlayacak ki anlar sanirim.o tuttugun 1 günüde Allah kabul etsin :)

Allah c.c. bildikten sonra annenden neden sakliyorsunki...
Annen sizin iyiliginiz icin istiyor. Bu arada yasiniz ergenlik cagindan üzereyse farz biliyorsunuz deyilmi.
Tabi dinimiz kolaylik dini, dayanamiyorsan yat uyu iftar vaktine kadar. Kuran oku yardimci olur.
Sayili gün canim cabuk gecer... Söyle düsün, ahirette Allaha c.c karsi mahcup düseceksin ve cok cok pisman olacaksiniz.

Tabi karar sizin kendinize kalmis, hic kimse birsey zorlanamaz.
Allah c.c. hayirlisiyla yardimciniz oluyor gercekten.

ben 13 yaşımdayım ve tutuyorum. islamın 5 şartından bi tanesi de oruç tutmaktır . zten bu orucu tutmamızın nedeni aç insanları anlamaktır. sonuçta biz bi saate kadar bekliyoruz onlarsa hiç. biraz onları düşünerek biraz daha gayret göster.. çook kötü bi hastalığn varsada annene söyle önemli olsa zaten annen sana oruç tut demez .... yazık kiii böyle gençler var....!

misafir hamza şöyle de bir şey var bizim dinimizde zorlama yoktur,hoşgörü vardır..evet oruç tutmak şartlardan bi tanesi ama Allah ın bize emanet ettiği cana da eziyet etmemek gerekir..örneğin benim ailemde şeker hastası var ve tutturmuyoruz..oruç tutuyorum diye tüm gün yatanlar uyuyanlar,açlıktan sinirli olan etrafına sataşan ve oruca laf eden insanlarda var acaba onların tuttuğu oruç ne kadar kabul orasını Allah bilir tabi..oruç tutmak böyle de olmaz..bence de anneni al karşına güzelce anlatın ablanla nedenlerinizi :)

herşey sadece bir bahaneden ibaret hastalık dışında içki içersin ne oldu çok kötü yakınım öldü içki içersin noldu yakınn düğünü var yav bahane çok oruç tutmazsın neden açlığa dayanamıyorum sevgilinle kavga edersin kızım niye yemiyon canım istemiyo hani açlığa dayanamıyodun:)keser döner sap döner gün gelir hesap döner demiş atalarımız

ya arkadaşlar annem ben ve ablama zorla oruç tutturuyor ilk başta bu konuyu oruç başlamadn annemle konuştuk ama tutucaksınız diye ısrar etti bir de ben de b12 vitamin eksikliği var neyse ben böyle bir gün tuttum daha saat 14:00 ken benim gözüm kararmaya halsizleşmeye başladım sonra ablamla bir karar aldık anneme oruç tutuyorum diyip aslında tutmuyoruz annem görmeden yemek yiyip su içiyorum annem bir bilse bizi öldürür ya biliyorum oruç tutmuk islamın şartı ama ben dayanamıyorum:sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir:

Canımm öncelikle şunu belirtmek istiyorum orucu Allah rızası için ve Allah istediği için tutmam gerekir. Dinimiz gereği oruç farzdır. Sırf annen istiyo diye tutmam yada tutmamam hiç önemli değil. Gönülden niyet ettiğinde Rabbin yanında olur ve hiç zorlanmazsın bunu da unutma.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri