gebe
  1. gothic kız

gothic kız Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    28

annem duysa beni öldürür :sinir:

Konu, 'Meleklerin Günlüğü' kısmında gothic kız tarafından paylaşıldı.

ya arkadaşlar annem ben ve ablama zorla oruç tutturuyor ilk başta bu konuyu oruç başlamadn annemle konuştuk ama tutucaksınız diye ısrar etti bir de ben de b12 vitamin eksikliği var neyse ben böyle bir gün tuttum daha saat 14:00 ken benim gözüm kararmaya halsizleşmeye başladım sonra ablamla bir karar aldık anneme oruç tutuyorum diyip aslında tutmuyoruz annem görmeden yemek yiyip su içiyorum annem bir bilse bizi öldürür ya biliyorum oruç tutmuk islamın şartı ama ben dayanamıyorum:sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir:

2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    canim ya öyle gizli saklida olmazki herkes kendine yani annen buna saygi göstermeli.sonucta her koyun kendi bacagindan asilir.güzelim bence sen annenle tekrar sakin sakin konus.nereye kadar zorlayacak ki anlar sanirim.o tuttugun 1 günüde Allah kabul etsin :)

3. PİNKİ

PİNKİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Allah c.c. bildikten sonra annenden neden sakliyorsunki...
    Annen sizin iyiliginiz icin istiyor. Bu arada yasiniz ergenlik cagindan üzereyse farz biliyorsunuz deyilmi.
    Tabi dinimiz kolaylik dini, dayanamiyorsan yat uyu iftar vaktine kadar. Kuran oku yardimci olur.
    Sayili gün canim cabuk gecer... Söyle düsün, ahirette Allaha c.c karsi mahcup düseceksin ve cok cok pisman olacaksiniz.

Tabi karar sizin kendinize kalmis, hic kimse birsey zorlanamaz.
    Allah c.c. hayirlisiyla yardimciniz oluyor gercekten.

4. hamza

hamza Forum Okuru

ben 13 yaşımdayım ve tutuyorum. islamın 5 şartından bi tanesi de oruç tutmaktır . zten bu orucu tutmamızın nedeni aç insanları anlamaktır. sonuçta biz bi saate kadar bekliyoruz onlarsa hiç. biraz onları düşünerek biraz daha gayret göster.. çook kötü bi hastalığn varsada annene söyle önemli olsa zaten annen sana oruç tut demez .... yazık kiii böyle gençler var....!

sevde 7 bunu beğendi.
  5. bur_çak

bur_çak Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    misafir hamza şöyle de bir şey var bizim dinimizde zorlama yoktur,hoşgörü vardır..evet oruç tutmak şartlardan bi tanesi ama Allah ın bize emanet ettiği cana da eziyet etmemek gerekir..örneğin benim ailemde şeker hastası var ve tutturmuyoruz..oruç tutuyorum diye tüm gün yatanlar uyuyanlar,açlıktan sinirli olan etrafına sataşan ve oruca laf eden insanlarda var acaba onların tuttuğu oruç ne kadar kabul orasını Allah bilir tabi..oruç tutmak böyle de olmaz..bence de anneni al karşına güzelce anlatın ablanla nedenlerinizi :)

6. gothic kız

gothic kız Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    ben hiç tutamıyorum birde ben çok yemek yiyen bir insanım hayliyle de hemen sabah 9 da acıkıyorum

7. Azra Deniz

Azra Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bencce çok kötü yapıyorsunuz anneniz anlasa vay halinize

8. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    herşey sadece bir bahaneden ibaret hastalık dışında içki içersin ne oldu çok kötü yakınım öldü içki içersin noldu yakınn düğünü var yav bahane çok oruç tutmazsın neden açlığa dayanamıyorum sevgilinle kavga edersin kızım niye yemiyon canım istemiyo hani açlığa dayanamıyodun:)keser döner sap döner gün gelir hesap döner demiş atalarımız

gothic kız ve yakışıklım bunu beğendi.
  9. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63

Canımm öncelikle şunu belirtmek istiyorum orucu Allah rızası için ve Allah istediği için tutmam gerekir. Dinimiz gereği oruç farzdır. Sırf annen istiyo diye tutmam yada tutmamam hiç önemli değil. Gönülden niyet ettiğinde Rabbin yanında olur ve hiç zorlanmazsın bunu da unutma.

10. gothic kız

gothic kız Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    ama ben tutamıyorum ne kadar dayansamda tutamıyorum ya eskiden bütün oruçlarımı tutardım ama şimdi tutamıyorum..

annem duysa beni öldürür :sinir: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sinir

Sinir

Sinir (damarı) insanınları uzlaştıran kimseye, takvaya, şahit tutmaya ya da baba tarafından akrabaya, Sinirinde ağrı hissetmek üzüntüye, Sinirin kerislemi hasta için ölüme, sağlıklı kimse için işinin bozulmasına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Sinirli.)
  2. Beni anneme götürün...

Beni anneme götürün...

Dudaklarımda yaşayamadığım Çocukluğumun, gençliğimin şiiri Dört yanım hüsran Dört yanım yalan Dört yanım hüzün Dört yanım isyan! Yanık bir şarkıda dolar bakışlarım Annemin ellerini arıyor avuçlarım Beni anneme götürün Beni anneme götürün Ağlamak istiyorum dizlerinde Beni anneme götürün Anlarsa beni bir o anlar Beni anneme götürün Vazgeçtim bütün saltanatından, Sevdalarından köhne dünyanın...
  3. bende anne olmak istiyorum

bende anne olmak istiyorum

merhaba kızlar bende 8 aydır denememe rağmen hiç gebe kalamadım.yarın adet olmam lazım ama yaklaşık 10 gündür adet sancısı çekiyorum.acaba gebe olabilirmiyim.bir fikri olan varmı hamile kalındığında adet sancısı olurmu
  4. kuzenimin sinir halleri beni çileden çıkarıyor...

kuzenimin sinir halleri beni çileden çıkarıyor...

kuzenim benden 4 yaş büyük ve iki yıldır sevgilisi var mutlu olmasına ben ondan daha çok seviniyorum.fakat sorumsuz bizeri umursamaz halleri yok mu çileden çıkıyorum herkesi unuttu ve tek hayatı o oldu sanki iki yıldır. ailesinin bir kısmı biliyor bir kısmı bilmiyor karşı çıkanalr var çünkü.herkesin özel hayatı var saygım sonsuz fakat adam yerine konulmadığım zaman nefret ediyorum. sürekli...
  5. Bende aartık anneyim

Bende aartık anneyim

Kan idrar normal test lerin hepsini yaptırdım hamile olduğum belli oldu. Tüm belirtiler var. Ultrason ile bebişimin haftalık olduğu öğrendim.

Sayfayı Paylaş