anneme sıtemım

sehr_i sukut

Aktif Üye
Üye
anneme sıtemım
Hayat hıc adıl degıl anne..kucagında bana anlattıgın o perı masalı hıkayelere hıc benzemıyor.neden dogruları soylemedın anne? neden hep bın bır tatlılıkla sundun hayatı bana?anlatsaydın ya dogrusunu bende hazırlılklı olurdum boylece...yanlıs gıden bır seyler oldugunda yıkılmazdım sessızce...anne;her beyazın golgesı karadır,her melek yuzun ıcı temız degıldır,''oraya gıtme kızım kırarlar senı zamanla kendını kaybedersın sonra da onurunu'',''dost koca bı yalan artık kımse dost degıl ''dıye nıye demedın anne??benı korudugunu mu dusundun?yoksa hayatı sevdırdıgını mı?basaramadın anne ıkısını de basaramadın...ne korudun ne de sevdırdın....
hanı sana gelıp hayatımda ılk defa asık oldum demıstım ya sen de ''onu bulduguna degecek' demıstın...neresı degdı anne bak her gecen gun acılarla kıvranıyorum her gelen gune nefretle bakıyorum...her gıtmek ıstedıgım yere gonderdın.''gıt tabı kızım''dedın anne gıttım de ne oldu once adımı kaybettım sonra golgemı ve varlıgımı yıtırdım o yerler de...
bebekken ogretmıstın hanı atese gıttıgım de ''cızzz'' ınat ettıgım de ''hayır'' dıye yıne ogretseydın ya askın ''cızz'' dostlugun ''olmaz'' ve yanlıs ortamların ''hayır oldugunu...
ama sana soz anne,dogacak olan kızıma ben ogretecegım hayatı cızzlarla hayırlarla....

Geri