gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

annemin ayağında ki lifler kopmuş :(

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Annem geçen gün üştü ve ayağı davul gibi şişti. Doktora gittik liflerin tamamı kopmuş dedi ve ayağı komple alçıya aldı. Nasıl iyileşir bu ayak, lif kopması nasıl birşey ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Rahatsızlıkla ilgili ayrıntılı bilgiyi doktorunuzdan almanız gerekir. Ancak genel olarak lif kopmaları hakkındaki bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Zamanında tedavi edilmeyen bağ yaralanmalarına ait problemlerde rekonstriksiyon ameliyatları gerekebilir. Eğer ayak bileğinizin dış bağ yırtılması varsa ; çok hafif olanları (grade I) dışında büyük çoğunluğuna alçı uygulanması gerekir.

Alçı uygulanmayan vakalarda bağlar tam formunda iyileşemez ve ayak bileğinde sürekli burkulmalar olur. Ayak bileğinin fizyolojik öne-arkaya hareketine yuvarlak bir hareket eklenir. Bu da zamanla kireçlenmeye neden olur. Günümüzde üzerine kolaylıkla basılabilen, banyo yapılabilen, üzerine ayakkabı giyilebilen alçı teknolojileri nedeniyle risk almak son derece anlamsız hale gelmektedir.

Alçı süresi yaralanmanın ağırlığına göre 3-6 haftadır. Çok ciddi olanlarda ameliyat gerekebilir.

İç bağlar nadiren yırtılır ve büyük kısmına cerrahi müdahale gerekir. Aksi halde bağ iyileşmez ve dış bağ yırtıklarına benzer biçimde öğütücü bir hareket gelişir ve kısa süre (1-3 yıl) ciddi kireçlenmeler oluşur.

Fibulanın ayak bileği ekleminin dış kısmındaki bölümüne dış malleol denir. Dış malleol kırıkların tek başına ve kaymamış ise 6 hafta süren bir alçı yeterlidir. Dış malleol kırıkları iç bağ yırtığı ile birlikteyse kısa süreli bir çıkık oluşur . Çekilen filmlerde çıkık yerine oturmuş olarak görülse bile operasyon mutlaka gerekir.

annemin ayağında ki lifler kopmuş :( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hüseyin Turan - Vardım ki Yurdundan Ayak Göçürmüş

Hüseyin Turan - Vardım ki Yurdundan Ayak Göçürmüş

Vardım iki yurdundan ayak göçürmüş Yavru gitmiş ıssız kalmış otağı Camlar şikest olmuş meyler dökülmüş Sakiler meclisten çekmiş ayağın Zihni dert elinden her dem gam ağlar Vardım ki bağ ağlar bağ-ı ban ağlar Sümbüller perişan güller har ağlar Şeyda bülbül terkedeli bu bağı
  2. cennet annelerin ayağı altında

cennet annelerin ayağı altında

bebeğin dünyaya gelmeden önce allahla konuşması cennet annelerin ayaklari altindadir bebeğin dünyaya gelmeden önce allahla konuşması video cennet annelerin ayakları altındadır konuşan bebek Cennet Annelerin ayağı altındadır. Allah-u Teala Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır: "Rabbin ondan başkasına ibadet etmemenizi ve anne babaya iyilik etmenizi emretmiştir. İkisinden birisi yahut her...
  3. Annem derdi ki...

Annem derdi ki...

Annem derdi ki: “Terli terli su içme.” İçten içe kızardım ona Oyunun en tatlı yerinde Bu müdahale de niye? Hastalanınca anlardım ki! Annem haklıymış. Annem derdi ki: “Sakın geç kalma.” Meraklanırmış sonra İçten içe hayıflanırdım ona Gidenin dönmesini beklerken anladım ki! Annem haklıymış. Annem derdi ki: “Odanı dağıtma.” İçten içe karşı gelirdim ona Toparlamayı erteleyip dururken...
  4. Annem derdi ki!!!

Annem derdi ki!!!

Allah hepsine saglık sıhhat güzel ömürler versin onların gözünde hep çocuk kalıyoruz ama biliyorumki hep bizlerin iyiligi için ama işimede gelmiyo şiirdeki gibi:D Annem derdi ki: “Terli terli su içme ” İçten içe kızardım ona Oyunun en tatlı yerinde Bu müdahale de niye? Hastalanınca anlardım ki! Annem haklıymış Annem derdi ki: “Sakın geç kalma” Meraklanırmış sonra İçten içe...
  5. Ayaklarda ki Şıklık Halhal Modellerine Buyrun

Ayaklarda ki Şıklık Halhal Modellerine Buyrun

halhal modelleri altın halhal modelleri gümüş halhal modelleri Sevgili melekler, takılar yüzyıllardır kadınların kullandığı güzelliklerini pekiştirici materyaller :) Eski çağlardan itibaren çeşitli malzemeleri biraraya getirerek yaptıkları ve kullandıkları takılar günümüzde çok değişik model ve tarzlarda, hatta geleneklere göre çeşitli farklılıklar göstererek yapılmaya ve kullanılmaya devam...

Sayfayı Paylaş