gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Annenin İhtiyacı Var

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (k.s) hazretleri şöyle anlatır: İki kardeş vardı. Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı. Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi. Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine: - Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet edeyim, dedi.
    - Kardeşi kabul etti. İbâdet ederken secdede uyuya kaldı ve o anda bir rüya gördü.

Rüyasında bir ses ona:
    - Kardeşini affettik, seni de onun hatırı için bağışladık, deyince genç:
    - Ben Allah Teâlâ'ya ibâdet ediyorum. Kardeşim ise anneme hizmet ediyor. Fakat beni onun yaptığı amel yüzünden bağışlıyorsunuz, dedi.

Ses ona:
    - Evet, senin yaptığın ibâdetlere bizim hiç ihtiyacımız yok. Fakat, kardeşinin annene yaptığı hizmetlere annenin ihtiyacı vardı, karşılığını verdi.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Annenin İhtiyacı Var
    emeğine sağlık

Annenin İhtiyacı Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Annenin Hizmete İhtiyacı Var ..

Annenin Hizmete İhtiyacı Var ..

Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (k.s)hazretleri şöyle anlatır: 'İki kardeş vardı. Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı. Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi. Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine: 'Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet edeyim, dedi. 'Kardeşi kabul...
  2. Anne ve Bebeğin İhtiyaçları

Anne ve Bebeğin İhtiyaçları

bebek arabası ne zaman kullanılır Sizin dünyanız bebeğinizin gelmesiyle sayısız ve mükemmel değişiklikler gösterecektir. Bebeğinize vermeniz gereken en önemli şeyler sevginiz, zamanınız ve sabrınızdır—ve bunlar ücretsizdir. Buna rağmen sizin ve bebeğinizin hayatını kolaylaştıracak ürünler satın almanız gerekir. Siz almaya başlamadan, sizin için gerekli ürünlerin olduğu bir liste hazırladık.....
  3. Annelerin Daha Fazla Güneş Işığına İhtiyacı Var!

Annelerin Daha Fazla Güneş Işığına İhtiyacı Var!

Annelerin Daha Fazla Güneş Işığına İhtiyacı Var! Hazırlayan: Prof. Dr. Şükrü Hatun Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü, Pediatrik Endokrinoloji Uzmanı, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı D vitamini hem vücuttaki kalsiyum ve fosfor metabolizması hem de kemiklerin gelişiminde önemli rol oynayan bir hormon ön maddesidir. Vücuttaki D...
  4. Annenin Hizmete İhtiyacı Var

Annenin Hizmete İhtiyacı Var

ANNENİN HİZMETE İHTİYACI VAR Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (k.s)hazretleri şöyle anlatır: 'İki kardeş vardı. Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı. Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi. Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine: 'Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet...
  5. dertleşmeye ihtiyacım var

dertleşmeye ihtiyacım var

mrb. 4 yıllık evliyim ve düğünüme yaklaşık 1 ay kala başlayıp hala devam eden kaynana eziyetlerim var. Düğünümü zehir etti. Hastanede yattım düğün günü zar zor yetiştim kuaföre, fotoğrafçıya. Takılarımı takmadı. Düğünden sonra bizi ayırmak için elinden geleni yaptı, yapamadığı yerde büyü yaptırdı. Oturduğum evi evlendiğim ilk günden itibaren satmak istedi. Alıcıları ben caydırdım en son 9 ay...

Sayfayı Paylaş