gebe
  1. :osqe:

:osqe: Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Annesi Babası Ayrılanlar ve çocukların durumu hakkında bilgiler

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında :osqe: tarafından paylaşıldı.

annesi babası ayrılanlar ben az cok bılıyorum cunku benım annem ve babamda ayrıydı... hıc bır cocugun basına boyle bırsey gelmesını ıstemem ancak huzursuz bır evde yasamaktansa ayrılmaları tercıh etmelı ... ben böyle bır durumda yasayan çocukların piskolojisinin daha çok bozulacağı kanaatindeyim !! anneden ayrı babadan ayrı para yolarlar ve hayatlarını yasarlar. bunu diger cocukların gerceklestirmesi ise mumkundur ama biraz daha zordur.
    Günümüz toplumlarının en önemli sorunlarından biri ailenin önemini yitirmesi. Son 20 yıl içinde aile yapıları incelendiğinde anne baba ve çocuktan müteşekkil aile sayısında azalma görülürken karışık aile yapılarında artış gözleniyor. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Klinik Psikolog Şeniz Pamuk bu durumun temelinde boşanmanın yattığını ve bundan en fazla çocukların etkilendiğini söyledi.
    Dünyanın süper gücü ABD’de evlenen her iki çiftten biri ayrılmaya karar verirken Almanya’da bu durum üçte bir oranında. Pamuk’un verdiği bilgilere göre Türkiye henüz boşanmaların sık yaşanmadığı bir ülke olsa da 15 yıl önce yüzde 1′i bulmayan ayrılan çift oranı gün geçtikçe artıyor. Psikolog Şeniz Pamuk “ayrılık ya da boşanma sonrasında aile yapılarında oldukça büyük bir çeşitlilik ortaya çıkıyor” dedi. Ayrılık ya da boşanma kararı veren eşlerin çok zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Pamuk “Ancak bu karardan anne-babaları kadar hatta onlardan daha fazla etkilenen aile bireyleri çocuklar. Yapılan araştırmalar çocukların boşanma öncesi dönemden başlayarak boşanma süreci ve sonrasında kısa ve uzun vadede bir çok olumsuz durumla yüzyüze kalabildiklerini göstermekte. Hiç bir çocuk ilk anda anne ve babasının ayrılmasını istemez ve bu duruma ya dışa vurarak ya da sessiz kalarak bir tepki gösterir” açıklamasında bulundu.

BOŞANMANIN ETKİLERİ SONRA ORTAYA ÇIKIYOR

Çocuklarda anne-baba ayrılığının meydana getirdiği etkilerin boşanmadan sonraki ilk günlerde değil daha sonraki dönemlerde ortaya çıktığını belirten Pamuk’un tespitleri şöyle:
    “Çocukların geriye dönüp baktıklarında olumsuz olarak hatırladıkları anne-baba arasında haber taşıyıcısı olmak anne ve babalarının birbirlerini suçlamalarını dinlemek karşı cinsten biriyle samimiyeti ilerlettiklerinde nasıl doğal davranabileceklerini bilememek ekonomik sorunlar anne/babadan biriyle ve o taraftan olan akrabalarla bağların kopması gibi durumlardır”

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    güzel bir konuya değinmişsin teşekkürler

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Konu başlığı düzenlenmiştir.

Annesi Babası Ayrılanlar ve çocukların durumu hakkında bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklarda altını ıslatma durumu hakkında yararlı bilgiler

Çocuklarda altını ıslatma durumu hakkında yararlı bilgiler

Gece işemesi Enürezis Nokturna Enurezis Nocturna (çocuklarda gece işemesi): İstemdışı olan idrar çıkışına enurezis denmektedir. Bu durum daha çok gece uyku esnasında oluştuğundan enurezis nocturna adını almaktadır. Ancak bu durumdaki çocuklarda teşhisin konulabilmesi için gereken yaş alt sınırı 5 tir. Yapılan araştırmalara göre 5 yaşındaki erkek çocuklarda gece işemelerinin sıklığı % 7;...
  2. Temel reisin annesi ve babası

Temel reisin annesi ve babası

Evet melekler temel reisin anne ve babası Temel reisin neden ağzından pipoyu düşürmediği anlaşıldı:hhh:
  3. annesi babası ayrı olan çocuk psikolojisi

annesi babası ayrı olan çocuk psikolojisi

15 yaş erkek çocuğu psikolojisi anne babası ayrı cocuk psikolojisi ayrı anne baba baba çoçuk babası çocuklar ben az cok bılıyorum cunku benım annem ve babamda ayrıydı... hıc bır cocugun basına boyle bırsey gelmesını ıstemem ancak huzursuz bır evde yasamaktansa ayrılmaları tercıh etmelı ... ben böyle bır durumda yasayan çocukların piskolojisinin daha çok bozulacağı kanaatindeyim !! anneden ayrı...
  4. Erkek çocuk ve babası

Erkek çocuk ve babası

baba cocuk resimleri baba cocuk çoçuk resmi ve çocuk ve çocuk resimleri Erkek çocukları genelde babayı taklit eder ve onları kendilerine idol seçerler.Evet çocuğa çoğu şeyi anne versede babanın yeri erkek çocuğunda daha ayrıdır. En azından paylaşımları farklıdır değilmi? Bir anne oğluyla ne kadar futbol seyradebilir? Yada ne kadar maç yapabilir .Ona ne kadar baba sevgisini,paylaşımlarını...
  5. Çağatay Ulusoyun ailesi annesi babası hakkında bilgi

Çağatay Ulusoyun ailesi annesi babası hakkında bilgi

Çağatay hayranıyım ve ailesi annesi babası hakkında bilgi edinmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

Sayfayı Paylaş