gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Anneye şiir

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

anneye şiir hamile anneye şiir hamile şiirleri hamilelik siirleri hamilelik şiirleri
    [​IMG] [​IMG]
    ERZİNCAN Bahçelievler İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen yıl sonu etkinliğinde 4/C sınıfı öğrencisi 10
    yaşındaki Şeyda Özden, yarbay rütbeli askeri üniformayla çıktığı sahnede ‘Şehit Er’den anneye mektup’ adlı
    şiiri okurken hem ağladı, hem ağlattı. Ailesinden iki kişinin şehit olduğunu belirten Özden, “Biz çocuklar,
    terörü hiç ama hiç sevmiyoruz” dedi.

Bahçelievler İlköğretim Okulu Tiyatro Kulübü'nün Müftülük Konferans Salonu'nda düzenlediği, Vali Yardımcısı
    Adem Keleş ve öğrenci velilerinin katıldığı gece, üzerlerine ay ve yıldız figürlü kıyafetler giyerek Türk Bayrağı
    oluşturan 1/A sınıfı öğrencisi Taha Aykut Kabadayı ile Seda Demir’in İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını da okumasıyla
    başladı.

Ardından sahneye gelen Şeyda Özden ‘Şehir Er’den Anneye Mektup’ şiiriyle duygulu anlar yaşattı. Özden şiirin
    ortalarına doğru gözlerinden akan yaşları engelleyemedi ve hıçkırıklara boğuldu. Özden, şiirin son bölümünü
    gözyaşları içinde okudu. Geceye katılanlar Şeyda Özden’i ayakta alkışlarken, herkesin ağladığı da görüldü.

Esnaf Ahmet Özden ile ev kadını Gülhan Özden’in iki kızından biri olan Şeyda Özden'in, 1985 yılında öğretmen
    amcası Asım Özden, Diyarbakır Lice’de, 1996 yılında amcasının oğlu Uzman Çavuş Metin Özden de Muş’ta şehit
    oldu. Şehit acısını bildiğini belirten Şeyda Özden, “Öğretmenimiz bize vatanımızın ne kadar değerli olduğunu
    anlatıyor. Biz de büyüyünce vatanımız için şehit olmayı hep düşünmeye başladık. Şiir okurken çok duygulandım.
    Şiiri okurken önce ailemdeki şehitler aklıma geldi.Terör yüzünden anne babaların üzülmesini, askerlerimizin
    şehit olmasını istemiyorum” diye konuştu.

İŞTE O ŞİİR

Oğlun Şehit... çatma kaşını Anne

Metin ol da dik tut başını Anne

Gel; öp... kokla... mezar taşımı Anne

Akıtma gözünden yaşını Anne!

Olsa da bu dünyada gönlün ezik

Eğilme kimseye tut başını dik!

Bu duygular bize tanıdık bildik

Ölüm vaktin gelsin kavuşacağız

Albayrak altında buluşacağız

Mahşerde birleşip sarılacağız

Bitmedi soysuzlar ona yanarırm

Dökülen bunca masum kana, yanarım

Öldüğüme değil, sana yanarım

Bizler bedeni olmayan diriyiz

Şanlı Peygamlerin Askerleriyiz

Kanımızla vatanın vergileriyiz

Ya devlet başa ya kuzgun leşe

Vermeyiz kimseye vatanı beleşe

Hele hele üç beş soysuz gebeşe

Siyasiler çıkar adlı oyunda

Oyunlar oynandı hep bizim kanda

Babam, gardaşlarım, yarim bir yanda

Oyunlar oynanıyor kanımızda

Feryatlar kopar yürek kapımızda

Cenazede olurlar yanımızda

Sen Şehit Anasısın gurur duy Anne

Bugün bizim için hem şölen hem toy Anne

Türk; tarihe yön veren o asil soy Anne

Son düzenleme: 30 Ağustos 2008
Anneye şiir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. annenin kızına şiiri

annenin kızına şiiri

annenin kızına şiiri anneden kızına şiir kızım şiir anneden kizina siir kızıma çok güzel bir şiir ben çok begendim sizinlede bunu paylaşmal istedim umarım sizde begenirsiniz KIZIMA Sen dogdugunda büyük bir sevinc yasattin bize hep bir kizim olsun istemistim nedense? Tanriya hep sükrettim seni bana verdi diye. Biliyormusun saclarini uzatmak renkli tokalar takmak, etekler elbiseler giydirmek...
  2. anneler   gününe özel şiir istiyorum.

anneler gününe özel şiir istiyorum.

söyler misiniz anneme nasıl bir şiir yazacağım?
  3. Annelere Birer Şiir

Annelere Birer Şiir

Anneler gününde annelerimiz için güzel bir şiir hediye etmeliyiz. Hem de görsel olarak akrostiş şeklinde yazarak güzel bir anlam bütünlüğü de sağlayalım. Tabi kolay olmasını sağlamak için facebook'taki bir uygulamayı kullanmanızı tavsiye edebilirm. Hem de en güzel şiir sahiplerine hediyeler de olacakmış;) https://bitly.com/I1gwFy
  4. Anneme Mektup Şiiri

Anneme Mektup Şiiri

Anneme Mektup Şiiri Yakın zamanda olacak anneler günü için Anneme Mektup Şiirini sizlerle paylaşıyoruz. Bu şiiri Nizamettin Korucu yazmıştır. Anneme Mektup Şiir Minicik bir bebektim, büyüttün anne Küçücük bir fidandım, yeşerttin anne Mekteplerde okuttun, eğittin anne Gözlerin hiç açıkta kalmasın anne Hayat çok zor olsa da ne yazar anne Gözyaşın rahmetiyle ferahım anne Meşakkatli çileli...
  5. 2014 Anneler Günü Şiirleri

2014 Anneler Günü Şiirleri

anneler günü kısa şiirler, anneler günü şiirleri, 2014 anneler günü Yakın bir zaman da kutlanacak olan 2014 anneler günü için en güzel ve anlamlı şiir araynlar için sizlere ünlü ve değerli şairlerin şiirlerini sizler için paylaşıyoruz. Bizde Melekler Mekanı.Com olarak şimdiden tüm annelerin, anne adaylarının bu özel günlerini canı gönülden kutluyoruz. Bebek isteyen ziyaretçilerimizin ve...

Sayfayı Paylaş