gebe
  1. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

anneyle pazarlik

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sule tarafından paylaşıldı.

anneyle pazarlık [​IMG]Anneyle Pazarlık
    Çocuk, babasından aldığı harçlığı vaktinden önce bitirmiş ve günlerdir istediği top için yeterli parayı biriktirememişti. Birkaç hafta sonra yaz tatiline girecek olması, onu bu konuda endişelendirip yeni kaynaklar aramaya sevkediyordu. Evlerine gelen son aylık dergide "Her hizmetin bir ücret karşılığında olduğu"nu okuyunca, sevinçle havaya sıçradı. Buna göre, ailesine yaptığı yardımların da bir karşılığı olmalıydı. Çocuk bu fikirle harekete geçip gördüğü işlerin listesini çıkardı ve bunların yanına da ücretlerini yazdı. Fırından ekmek almak için 200, çöp dökmek için 100, annesiyle pazara gitmek için 500 lira hiç de fazla sayılmazdı.
    Aylık toplamı 25 bin lira tutan listeyi imzalayıp annesinin çantasına koyduğunda, bu akıllıca keşfinden dolayı gözleri parlıyordu.
    Çocuk, ertesi gün yatağının başucunda 25 bin lira ile birlikte küçük bir kağıt parçası buldu. Kendi hazırladığı listeye benzeyen ve annesinin imzasını taşıyan kağıtta: "Seni hayatım pahasına dünyaya getirmenin, yıllarca bezlerini yıkamamın; bin bir güçlükle besleyip büyütmenin karşılığı, sadece sevgindir ve yanağından aldığım bir öpücüktür" yazıyordu. "Kazandığın parayı güle güle harca yavrum."

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Ce: anneyle pazarlik
    ayyy kıyamam kıs ben çok duygulandım emeğine sağlık canım anne olmak çok mükemmel birşeydir herhalde

anneyle pazarlik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Azraİlle Pazarlik Ve Estetİk ( Bayilacaksiniz GÜlmekten )

Azraİlle Pazarlik Ve Estetİk ( Bayilacaksiniz GÜlmekten )

PAZARLIK Kadının biri 46 yaşında iken kalp krizi geçirir ve hastaneye kaldırılır Ameliyat masasında iken ölüme yakın bir yerde hayalinde azraili görür ve sorar ''Benim saatim geldi mi?'' Azrail cevap verir. > ''Hayır senin 53 sene 11 ay 29 günün daha var'' der Narkozdan uyandığında estetik yaptırmaya karar verir. Yüzünü gerdirtir,dudaklarını doldurtur,göğüslerini...
  2. Alisverisinizda pazarlik yaparmisiniz???

Alisverisinizda pazarlik yaparmisiniz???

Alisverisinizda pazarlik yaparmisiniz???
  3. annelerimize....

annelerimize....

• Dünyanın en güzel, en iyi annesi, anneler günün kutlu olsun. • Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum. • Anneciğim benim, hüznümü sevince dönüştüren tek insansın. Anneler günü kutlu olsun bitanem. • Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem. • Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir...
  4. Pazarlik Suretiyle Satiş:

Pazarlik Suretiyle Satiş:

Madde 119 - Aşağıdaki hallerde satış pazarlık suretiyle yapılabilir: 1 - Bütün alakadarlar isterse, 2 - Borsa veya piyasada fiyatı bulunan kıymetli evrak veya diğer mallar için o günün piyasasında mukarrer fiyat teklif edilirse, 3 - Artırmada maden kıymetini bulmamış olan altın ve gümüş eşyaya bu kıymet verilirse, 4 - 113 üncü maddenin ikinci fıkrasında gösterilen haller...
  5. anneme...

anneme...

ANNEM'e Sevmek sadece karşı cinsi sevmek değil biliyorum Ve artık şiirlerimi sana yazıyorum annem ...Çünkü ben seni her şeyden çok seviyorum Dün benim doğum günümdü annem Beni dünyaya getiren sana teşekkürlerim sonsuz Herkes iyi ki doğdun dedi annem, sevilmek güzel duygu Sen öğrettin bana bu en güzel huyu Sayende yaşadım ben sevmenin ve sevilmenin verdiği huzuru Sen de beni çok...

Sayfayı Paylaş