gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Anoreksiya Hastalığı Nedir ?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

anoreksiya, hastalığı, nedir, belirtileri, tedavisi, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun.

Anoreksiya Hastalığı Nedir?

Anoreksiya hastalığı, fazla kilolu olma korkusundan dolayı olabildiğince az yemek yeme hastalığına denir. Eğer bu hastalığınız varsa, kendinizi, kilolu olmadığınız halde şişman olarak görürsünüz. Bu durum hem fiziksel hem de zihinsel bir rahatsızlık. Hormon değişiklikleri az kilo ve az vücut yağının sonucu olarak ortaya çıkar. Kadınlarda genellikle mensturasyon (adet kanaması) olmaz.

Bu hastalık genellikle genç kadınların arasında ortaya çıkar. Ayrıca sporcular, dansçılar ve aktörler gibi az vücut ağırlığıyla daha iyi performans göstermek isteyen kişilerde de görülebilir. Çok ciddi bir hastalığa dönüşebilir. Açlıktan ya da intihar nedeniyle ölüme sebep olabilir.

Anoreksiyanın kesin bir sebebi yok. Hastalığın bir nedeni genellikle, ince olmanın güzel olmak anlamına geldiğini düşünmektir.

Belirtileri

-Sıkı diyet uygulanması sonucu oluşan kilo kaybı
    -Kısa sürelerde çok fazla yemek yemek ve kusmak
    -Güçsüzlük ve baş dönmesi
    -Kırılgan tırnaklar
    -Vücutta artan kıllanma
    -Sürekli üşüme
    -Depresif ve endişeli olma
    -Uyuma problemi
    -Eğer kadınsanız, kilonuz belli bir seviyenin altına düştüğünde adet kanamasının olmaması
    -Perhiz yapmak ya da çok az yemek
    -Çok fazla egzersiz yapmak
    -Zayıfken bile kilo almaktan kaygılanmak
    -Sürekli yemek hakkında düşünmek

Anoreksiya Hastalığı Nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anoreksi

Anoreksi

İştahın kısmen veya tamamen kaybolması ya fiziksel ya da psikiyatrik bir hastalık belirtisidir. Ateş yükselmesinde her Fahrenheit derecesine karşılık :-):-):-):-)bolizma oranının %7 artmasına rağmen, iştahsızlık akut enfeksiyonlarla ilgili olabilir. Ciddi sindirim organı hastalıklarında, meselâ mide veya hazım borusu karsinomasında, iştahsızlık olabilir; enfeksiyöz hepatit ve hipotiroidizm...
  2. Anoreksiya nervoza nedir, belirtileri

Anoreksiya nervoza nedir, belirtileri

Merhaba hanımlar size bir sorum olacak ve yardım da istiyorum. Anoreksiya nervoza nedir, belirtileri nelerdir bu konuda bana fikir ve bilgi verecek oaln arkadaşlarıma şimdiden tşkler
  3. kalıtsal hastalıklar neden oluşur

kalıtsal hastalıklar neden oluşur

Son zamanlarda etrafımda çok fazla kalıtsal hastalığa rastlıyorum, duyuyorum. Merak ediyorum bu kalıtsal hastalıklar neden oluşuyor? sebebi ne ?
  4. Anoreksiya Nervosa Nedir?

Anoreksiya Nervosa Nedir?

Anoreksiya Nervosa Nedir? Anoreksiya nervosa, fazla kilolu olma korkusundan dolayı olabildiğince az yemek yeme hastalığına denir. Eğer bu hastalığınız varsa, kendinizi, kilolu olmadığınız halde şişman olarak görürsünüz. Bu durum hem fiziksel hem de zihinsel bir rahatsızlıktır. Hormon değişiklikleri az kilo ve az vücut yağının sonucu olarak ortaya çıkar. Kadınlarda genellikle mensturasyon (adet...
  5. Anoreksiya nın nedenleri nelerdir?

Anoreksiya nın nedenleri nelerdir?

Anoreksiya insanların kendi kendilerini aç bıraktıkları ciddi bir sağlık problemidir. Neyse ki bu hastalığı tedavi etmek için birtakım tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Anoreksiya tehlikesi olmayan bir hastalık değildir ve oldukça zorlayıcıdır, ancak belirtildiği gibi tedavisi mümkündür. Anoreksiya Tedavisine Yardımcı Uygulamalar Bol bol meyve tüketin. Ihlamur ve portakallar anoreksiya...

Sayfayı Paylaş