gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

antibiyotik mantar yaparmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam hanımlar geçenlerde gripten dolayı doktor bana antibiyotik verdi ama kullanmaya başladıktan sonra genital bölgemde mantar oldu bana çevremden antibiyotiğin mantar yapabileceğini söylediler acaba ilaçtan dolayımı mantar oluştu yan etkisi olabilirmi aynı durumu yaşayan varmı aranızda

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Vajinal mantar vajinada doğal olarak bulunan bir mantar nedeniyle oluşur. Candida albicans denilen bir mantar türü vajinal mantarın en sık sebebidir. Bazen birkaç başka tür Candida mantarı da vajinal mantardan sorumlu olabilir. Hiçbir vajinal mantar şikayeti olmayan kadınların %20-50’sinde Candida türleri bulunur. Bundan dolayı vajinal mantar şikayetlerinin ortaya çıkması için vajinada başka birtakım değişikliklerin olması gerekir. Bazı faktörlerin vajinal mantarı tetiklediği bilinmekte, bazılarının da vajinal mantarı tetiklediğinden şüphelenilmektedir.
    Antibiyotik kullanan kadınların %30’unda vajinal mantar görülür. Her tür antibiyotik vajinal mantar olma riskinizi artırır ancak vajinal mantar olması için Candidanın zaten vajinada bulunması gerekir.

antibiyotik mantar yaparmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Antibiyotikler

Antibiyotikler

Antibiyotikler -------------------------------------------------------------------------------- KOMŞUNUN ANTİBİYOTİĞİ NEDEN SİZE UYMAZ? Antibiyotik Nedir? Antibiyotikler Her Mikrobik Hastalığı İyileştirir mi? Antibiyotikler Nereden Alınır? Reçetesiz Antibiyotik Alamaz mıyız? Tanıdığım bir kimse ile aynı rahatsızlıklarım var, onun kullandığı ilacı kullanmamın ne sakıncası olabilir?...
  2. Antibiyotike dikkat!

Antibiyotike dikkat!

antibiyotik kullanirken dikkat antibiyotik nelere dikkat edelim antibiyotik alirken dikkat edilecekler. Antibiyotik kullanırken dikkat edelim sevgili arkadaslar.... "Antibiyotiklerin yanlış kullanımı bakterilerin antibiyotik tedavisine direnç kazanmalarına yol açar" Gelişi güzel antibiyotik kullanımının yanlış olduğunu belirten Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri,...
  3. Vajinal mantar kısırlık yaparmı?

Vajinal mantar kısırlık yaparmı?

üreme organı bakterileri ve kısırlık,mantar kısırlık yaparmı,vajinal enfeksiyonlar kısırlık yaparmı,mantar gebe kalmada sıkıntı yaratırmı,vajinal hastalıklar ve kısırlık hakkında bilgiler adınlarda sıklıkla mantar, bakteri ve parazitlerin sebep olduğu vajinal enfeksiyonlar görülmektedir. Mantar enfeksiyonlarına daha çok uzun süreli antibiyotik kullanımı sonrası, şeker hastalığında ve...
  4. Antibiyotik kullanımı adeti kesermi?

Antibiyotik kullanımı adeti kesermi?

Antibiyotik kullanımı, birçok vücut mikrobunun atılmasını ve hastalığın kesilmesini sağlar. İnsanlar birçok hastalık ve tedavisi için gerektiğinde antibiyotik kullanır. Kadınlar tarafından en çok merak edilen konu antibiyotik alımı adeti geciktirir mi sorusudur. Doktorlara ve birçok tıbbi alana sorulan ve cevabı merak edilen bu konu tartışılmaya açıktır. Antibiyotik kullanımı sonrası...
  5. antibiyotik kullandığımda mantar oluyorum

antibiyotik kullandığımda mantar oluyorum

merhabalar ben sık sık gribal enfeksiyon geçiriyorum ve geçirdiğim süre için de faranjit problemi de yaşıyorum. Doktora gittiğim de ise bana yan ilaçlarla birlikte antibiyotik veriliyor. Ama antibiyotik kullanımı artık benim için kabus haline geldi çünkü ne zaman bu ilacı kullansam genital mantar oluyorum ve çok büyük problemler yaşıyorum. Bunu çok denedim her antibiyotik kullandığım da mantar...

Sayfayı Paylaş