gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Antioksidan nedir?

Konu, 'Biyoloji bilimi' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Vücut hücreleri tarafından üretildiği gibi, gıdalarla da alınan bir grup kimyasal maddedir. Gıdalarla alınan en önemli antioksidanlar, betakaroten, E ve C vitaminleridir.

Antioksidan nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ..antioksidan...

..antioksidan...

Vücut hücreleri tarafından üretildiği gibi, gıdalarla da alınan bir grup kimyasal maddedir. Gıdalarla alınan en önemli antioksidanlar, betakaroten, E ve C vitaminleridir.
  2. Patlamış mısırda koruyucu antioksidan bulundu.

Patlamış mısırda koruyucu antioksidan bulundu.

Patlamış mısır herkesin hoşuna giden bir yiyecek birde bunun bizi koruduğunu düşünürsek tadına doyum olmaz heralde :D ANKARA - Daily Mail gazetesinin haberine göre, ABD'de yapılan araştırmada, patlamış mısırın içinde meyve ve sebzelerde bol miktarda bulunan "polyphenol" antioksidan maddesine rastlandı. Bu madde kalp hastalıkları, kanser ve diğer hastalıklarla mücadeleye,...
  3. Antioksidan Oranı Yüksek Kahve!

Antioksidan Oranı Yüksek Kahve!

Nescafe bu aralar yeni çıkardığı ürünleriyle dikkatimi çekti. Nescafe Greenblend, Nescafe Lif aktif, Nescafe Vita-lif olarak 3 farklı ürün çıkarmışlar. Özellikle Nescafe Greenblend'in yeşil çaydan daha fazla antioksidan içerdiğini öğrendim, şaşırdım açıkçası yeşil çaya oranla daha fazla içermesi ilgimi çekti denemeye başladım tadı da çok güzel. Diğer ürünlerini daha denemedim ama...
  4. Antioksidan nedir

Antioksidan nedir

antioksidan nedir, ne demek, ne demektir, ne işe yarar, nelerde var, nelerde bulunur, buyrun öğrenelim arkadaşlar Yazılı ve görsel basında, belsenme - diyet haberlerinde sık sık duyuyoruz "antioksidan" kelimesini Melek'lerim. Peki nedir bu antioksidan ve nelerde bulunur, biliyor musunuz? O halde gelin bilgi edinin Melek'lerim:A Antioksidan Nedir? Kimyasal bir maddedir....
  5. Antioksidan Nedir? Antioksidan İçeren Besinler Nelerdir?

Antioksidan Nedir? Antioksidan İçeren Besinler Nelerdir?

antioksidan nedir,antioksidan içerenler,antioksidan içeren besinler nelerdir,antioksidan hangi besinlerde vardır,antioksidan taşıyan besinler,antioksidan içeren yiyecek ve içecekler,antioksidan içeren besinlerin vücuda zararları Antioksidanların insan vücudundaki hücrelerin yapılarını korumaktadır.Bu özellikleri ile hücrelerin anormalleşmelerine ve kanser oluşturmalarının önüne...

Sayfayı Paylaş