gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Antivirüs programları çaresiz kaldı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

İnternet kurucuları bu uyarı size. Limbo 2 trojanini ortaya çıkaranlar, bilinen en iyi güvenlik yazılımlarının dahi bu trojani durduramayacağını savunuyor. Her geçen gün artan trojan sayısına son günlerde bir yenisi daha eklendi.Bu trojenin geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre en iyi 10 güvenlik yazılımı bile Limbo 2 ile baş edecek potansiyele sahip değil.
    CHIP'in haberine göre Limbo 2'nin geliştiricileri her sürümü kişiselleştirebilme imkanına sahip ve bu Limbo 2'lerin her sürümü kendine özel ve yegane olduğundan, anti-virüs yazılımları tarafından bu spesifik trojanin yakalanmasının oldukça güç olduğu ifade ediliyor.

Phishing saldırılarıyla adından yakın gelecekte fazlasıyla söz ettirebilmesi ihtimal dahilinde olan Limbo 2, bilgisayarlardaki banka kayıtları ve hesap bilgilerine göz dikmiş durumda. Problem şu ki, bir bilgisayar kullanıcısı bilgisayarının başına geçtiğinde ve banka hesabına web sitesi aracılığıyla girdiğinde, bu kullanıcıdan hesap bilgileriyle ilgili gerektiğinden fazla bilgi isteyen Limbo 2, girilen bilgileri ise aynen trojen sahibine iletiyor.

En temel güvenlik yazılımları bile çaresiz

Müşteri ve ağ güvenliğiyle tanınan Prevx'deki Malware Araştırma Yöneticisi Jacques Erasmus, bu konuda şu sözleri ifade etti: "Limbo 2, bugüne kadar karşılaşılan en ciddi ve tehlikeli trojan sayılabilir. Antivirüs yazılımları tarafından bu tür trojanlar tespit edilebilse de, birkaç saat içinde kendini tamamen gizleyebilme yeteneğine sahip. Daha önemlisi ise Limbo 2'nin pek çok varyasyona sahip olması. Bu kadar çeşide sahip olan bir trojanin tespit edilmesi de maalesef pek kolay bir iş değil. Bu trojan'i kim tasarladı bilemiyoruz ama Limbo 2'yi ortaya çıkaranların bu işten epey para kazandığını rahatça söyleyebilirim

haber7.com

Antivirüs programları çaresiz kaldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan - Bağlandı Yollarım Kaldım Çaresiz

Karacaoğlan - Bağlandı Yollarım Kaldım Çaresiz

kapandı yollarım kaldım çaresiz Bağlandı yollarım kaldım çaresiz Gayri dünya bana aralandı gel Derildi dertlerim artsız arasız Üstüste dizildi sıralandı gel gel Yari görse idim haftada ayda Sevip ayrılmakta ne buldum fayda Azrail göğsümde canım hay hayda Ciğerimin başı yaralandı gel Karac'oğlan der ki başa yazıldı Gözüm yaşı Ceyhan oldu süzüldü Kefenim biçildi kabrim kazıldı Mezarımın üstü...
  2. Programlar

Programlar

programlar Yavuz’un Süper Minibüsü 13 Haziran 2008 Cuma | 10:03 Yavuz Seçkin hafta için her gün 18.00–20.00 saatleri arasında sizlerle . . Radyo Güzeli 20 Mart 2008 Perşembe | 10:26 Hafta içi her akşam 20:00'de Süper FM'de Denizhan Burhan'la Yansıma 26 Ekim 2007 Cuma | 19:07 Gecenin yalnızlığı şiirlerle ve duyguların paylaşıldığı...
  3. çaresiz kaldım

çaresiz kaldım

çaresiz kaldım şarkısı çaresiz kaldım şiir caresiz kaldim siir Sana cesaret vermesin çaresiz kalışım Şimdilik çok güzelsin ve sen kazandın Birgün pişman olup beni ararsın Unutma ben o artık eski ben değilim Ben değilim sana şarkılar yazan Ben değilim hasretinle yanan Ben değilim yokluğunda ağlayan Unutma ben o artık eski ben değilim Sana cesaret...
  4. çaresiz

çaresiz

slm ben erkek arkadaşımla ilişkiye girdik internetten okudum hamile kalma riski varmış adet olma dönemim yakındı zaten birlikte olduğumuz günden bi kaç gün sonra adet oldum sizce tehlikeyi atlattım mı
  5. En iyi antivirüs programları 2012

En iyi antivirüs programları 2012

En iyi antivirüs programları 2012 2012 En iyi antivirüs programları seçildi. AV-Comparatives, son güvenlik yazılımı testinde 20 virüs tarayıcıyı sınadı. 291.388 zararlı örneğinin sınandığı yarışmada, Kaspersky, BitDefender gibi tanınmış güvenlik araçlarının yanında ismini sıkça duymadığımız FortiClient AhnLabs Lite gibi yazılımlar da yer aldı. Zararlı algılamada G Data AntiVirus 2012,...

Sayfayı Paylaş