gebe
  1. Julieт

    Julieт Yeni Üye Üye

    Kayıt:
    17 Kasım 2009
    Mesajlar:
    577
    Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Şehir:
    Cehennemin dibi

    Antreye askılık yapımı

    Konu, 'Özel Yetenekler' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

    askılık yapımı 1. Bu iş için bir miktar çam ya da benzeri levha[​IMG] ahşap boyaları[​IMG] fırça[​IMG] zımpara[​IMG] ahşap düber[​IMG] dekupaj testere[​IMG] matkap ve ahşap matkap ucu ve cendere gerekli. Kullanacağınız tüm elektrikli el aletlerinin kullanım talimatlarını okumadan ve gerekli güvenlik önlemlerini almadan çalışmaya başlamayın.
    2. Çam bloktan istediğiniz ölçüye göre bir tabaka kesin.Kalan parçalardan üçgen askı uçları işaretleyin.

    3. Dekupaj testere yardımıyla tüm kesim işlemlerini bitirin. Kestiğiniz tabakayı sabitlenmesi için kesim yaptığınız yüzeye cendereler yardımıyla sıkıştırın.
    [​IMG]
    4. Kullanacağınız düberlerin kalınlığına uygun ahşap delme ucu takılmış matkapla[​IMG] hem askılığı hem de askı uçlarını delin.

    5. Delim işlemi esnasında[​IMG] deliklerin aynı ölçüde olabilmesini sağlamak için matkabın cetvelinden faydalanmayı unutmayın.
    [​IMG]
    6. Tüm parçaları zımpara ile düzgünleştirip[​IMG] nemli süngerle tozlarını temizledikten sonra birkaç kat boyayın. Ana zemine desen katmak için çeşitli şablonlar kullanabilirsiniz. Hazır şablonları tüm yapı marketlerden temin edebilirsiniz. Ahşap düberleri karşılıklı açtığınız deliklere monte ederek askı uçlarını sabitleyin. Deliklere biraz ahşap yapıştırıcısı kullanarak daha sağlamlaştırabilirsiniz.

    7. Askı uçlarının üzerine arzu ettiğiniz desenleri uygulayabilirsiniz

     
  2. mislinay

    mislinay Yeni Üye Üye

    Kayıt:
    27 Kasım 2007
    Mesajlar:
    8.130
    Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel ve hoş fikir çocuk odasına,mtfak ve banyolarada uygulanabilir bence...
     
  3. hüzün meleği 26

    hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

    Kayıt:
    11 Mart 2010
    Mesajlar:
    1.213
    Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    çocuk odası için daha güzel olur
     
Antreye askılık yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Takı Askılıkları

    Takı Askılıkları

    takı askılıkları taki askiliklari .
  2. antrenizdeki askınızı kendiniz yapın

    antrenizdeki askınızı kendiniz yapın

    antrenizde askınız yokmu? peki o olmayan askıyı kendi yaratıcılığınızla ve emeğinizle yapmaya ne dersiniz? çok zevkli olacaktır eminim :) yapanlar sonucu yazsınlar lütfen :):) Bu iş için bir miktar çam ya da benzeri levha, ahşap boyaları, fırça, zımpara, ahşap düber, dekupaj testere, matkap ve ahşap matkap ucu ve cendere gerekli. Kullanacağınız tüm elektrikli el aletlerinin...
  3. Farklı Askılık Modelleri

    Farklı Askılık Modelleri

    askılık modelleri askı modelleri eşek askılık eşek askilik Evinin her köşesinden farklılık yansımasını isteyen meleklerim için farklı bir tarz daha getirdim :) Askılıklarımız evimizin ufak bir dekoru gibi görünebilir. Bu aslılıkları gördüğünüz andan itibaren aslında böyle olmadığını fark edeceksiniz. Evinizde kullanacağınız çeşit çeşit askılar sizlerle.. Evinize bir hayvansever görünümü...
  4. Şık Takı Askılıkları

    Şık Takı Askılıkları

    takı askılıkları Takılarım doldu taştı,artık takı kutularım yetmiyor diyen meleklerim için birbirinden güzel takı askılıkları getirdim. Tek başına bile evinizde kullanabileceğiniz türden aksesuarlar hem de. Demir çubuklara ya da şekillere takılarınızı asıyorsunuz. Ağaçta duran yaprak görünümü veriyor. Özellikle genç kızlarımız bunlara bayılacaklar. :)...
  5. Tsarım askılık modeli

    Tsarım askılık modeli

    Askılık modelleri Portanto modelleri Evinizde portmanto modellerini koymaya yeriniz yoksa ve askılık bakıyorsanız ben bu tasarım askılık modeliniçok beğendim modellerim. Aslında evimizde portmanto olmasına rağmen bizimde ihtiyacımız var. İki kişi bir eve zor sığıyoruz zaten. Burdan size tavsiye sandık sandık çeyiz hazırlığı yapmayın. yoksa benim gibi evlere sığamazsınız.

Sayfayı Paylaş