gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Apartmanda Çatı Yönetmeliği nedir hakkında bilgi verir misiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Apartmanda Çatı Yönetmeliği nedir bana Apartmanda Çatı Yönetmeliği hakkında bilgi verir misiniz?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Apartmanda Çatı Yönetmeliği nedir

Apartmanda Çatı Tamiri Yönetmeliği

Apartman Çatı Yönetmeliğine göre;"Kat maliklerinden biri, bütün kat maliklerinin beşte dördünün yazılı rızası olmadıkça anagayrimenkulün ortak yerlerinde inşaat, onarım ve tesisler, değişik renkte dış badana veya boya yaptıramaz. Ancak, ortak yer ve tesislerdeki bir bozukluğun anayapıya veya bağımsız bir bölüme veya bölümlere zarar verdiğinin ve acilen onarılması gerektiğinin veya anayapının güçlendirilmesinin zorunlu olduğunun mahkemece tespit edilmiş olması halinde, bu onarım ve güçlendirmenin projesine ve tekniğine uygun biçimde yapılması konusunda kat maliklerinin rızası aranmaz. Kat maliki kendi bağımsız bölümünde anayapıya zarar verecek nitelikte onarım, tesis ve değişiklik yapamaz. Tavan, taban veya duvar ile birbirine bağlantılı bulunan bağımsız bölümlerin bağlantılı yerlerinde, bu bölüm maliklerinin ortak rızası ile anayapıya zarar vermeyecek onarım, tesis ve değişiklik yapılabilir" (KMK 19/2)

Apartmanda Çatı Yönetmeliği nedir hakkında bilgi verir misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Animizm nedir bilgi verir misiniz

Animizm nedir bilgi verir misiniz

Animizm nedir, animizm dini hakkında bilgisi olan, hangi ülkeler animizm dinini kullanıyor yada yaşıyor bilgi verirseniz sevinirim.
  2. Ms hastalığı başlangıcı hakkında bilgi verir misiniz

Ms hastalığı başlangıcı hakkında bilgi verir misiniz

Kızlar selamlar bana ms hastalığı hakkında bilgiler verirseniz çok iyi olur. Bir yakınımın bu hastalığa yakalandığından şüpheleniyorum. Bana başlangıcının nasıl anlaşıldığını verirseniz sevinirim.
  3. NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verir misiniz?

NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verir misiniz?

Merhaba arkadaşlar son üç günün konusu olan Nato hakkında sizden bilgi rica ediyorum acaba aranızda bana NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verecek bir arkadaşım var mı?
  4. Farabinin Uzmanlık Alanı Nedir hakkında bilgi verir misiniz

Farabinin Uzmanlık Alanı Nedir hakkında bilgi verir misiniz

selam arkadaşlar ben sizden Farabinin Uzmanlık Alanı nedir diye bilgi rica ediyorum ve şimdiden Farabinin Uzmanlık Alanı hakkında vereceğiniz bilgiler için çok tşk ediyorum.
  5. apartman yönetmeliğinde bulunan kurallar nelerdir

apartman yönetmeliğinde bulunan kurallar nelerdir

Selamlar herkese. Ben bir apartmanda otururken uyulması gereken kurallar ve apartman yönetmeliği hakkında bilgiler almak istiyorum..

Sayfayı Paylaş