gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Arap olmayan kimse

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Rüyada Arap olmayan bir kimseyi görmek: «Eger biz onu yabanci (dilden) bir Kur'an yapsaydik muhakkak ki, ayetleri açiklanmali degil miydi diyeceklerdir» mealindeki ayet geregince zahmet ve mesakkatli seylere delalet eder. Arap olan bir kimse Arap olmayan bir kimse oldugunu görse, ihanet ve hakarete ugrar.

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Arap olmayan kimse
    paylasım için teşekkürler

Arap olmayan kimse konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arap

Arap

Her zorluktan sonra kolaylığa delalet eder. Bir aramın bir kimseye bir şey vermesi, başkasından gelecek yardıma delalet eder.Bir yerden para gelecek, işte başarılı olacaksınız ve seyahate çıkacaksınız demektir. Birtakım düşmanlarla karşı karşıya geleceğinizin işareti de olabilir.Rüyasında aşırı esmer birini gören kimse nedensiz yere sıkılır.Rüyada arap görmek, Cenabi Hakk'in. "Bu (Kur'an...
  2. Müslüman Olmayanla Evlenmek

Müslüman Olmayanla Evlenmek

Müslüman bir erkek, Hıristiyan, yahut Yahudi bir kadınla evlenebilir mi? Müslüman bir erkek, Hıristiyan, yahut Yahudi bir kadınla evlenebilir. Çünkü Hıristiyan, yahut Yahudi bir kadın - Yine de - Allah?a inanıyor, gönderdiği semavî kitapları kabûl ediyor demektir. İslâmiyet, böylelerine ehl-i kitap ismi vermekte, ehl-i kitabın alınmasını câiz görmektedir. Zaten ehl-i kitap bir kadın,...
  3. Bedevi Arapların Özdeyiş Ve Adetleri Kitabının Yazarı Kimdir

Bedevi Arapların Özdeyiş Ve Adetleri Kitabının Yazarı Kimdir

Bedevi Arapların Özdeyiş Ve Adetleri Kitabının Yazarı Kimdir sorumun cevabını bilenler yani yazarın adını bilenler neredesiniz?
  4. Arap Gelinlerden Kına Modelleri 2014

Arap Gelinlerden Kına Modelleri 2014

arap kınası modelleri, arap kınası, arap kına desenleri Sevgili melekler, bizim geleneklerimizin de vazgeçilmesi olan kına, Arap yarımadasında da yaygın bir şekilde uygulanan gelenekler arasında yer alıyor. Oralarda bizdekinden çok daha önem verilen kınalarda, avuç içine, parmaklara yakılan kınadan geçilmiş, işin içine sanat girmiş durumda. Arap ülkeleri ve Hindistan'da son derece muazzam...
  5. Derdi olmayanı gösterin bana.

Derdi olmayanı gösterin bana.

Selamlar olsun ve Allah razı olsun yazdıklarımi okuyanlardan. Dert nedir bilmezdim ama hep görüyordum ve duyuyordum hep gündemdeydi hayatımda aslında ve herseferinde derman ariyana yardım diledim Yüce Yaradandan, yardım yapmayı o kadar severim elimdeyse imkanımdaysa eyer nasipse hiç aksatmadım yardımımı hiç kimseden esirgemedim çünkü öyle öğretdiler bize, öbür Alleme götüre bilceyimiz sevablar...

Sayfayı Paylaş