gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Argan Yağının Faydaları Nelerdir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Argan yağı nedir argan yağı argan yağı faydaları

Alternatif tıp tedavileri yanında özellikle kozmetik sektöründe kullanılan şifalı bitkilerden argan yağı, faydaları ve kullanımı hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :)

Adına güzellik yağı demek daha uygun olur...

Kozmetiğin yanı sıra eczacılıkta ve mutfakta da kullanılan argan yağı, yalnızca Fas’ın güneybatısında yetişen, dünyadaki en eski ağaclardan biri olan “Argania Spinosa”nın meyvesinin çekirdeklerinden elde ediliyor. Fas’ın sıvı altını olarak bilinen yağ, geleneksel yöntemlerle üretiliyor.

Cildin doğal korunma bariyerini güçlendirmede önemli olan yağ asitlerince zengin argan yağı, çevresel faktörler ve stresten kaynaklanan, cildi yıpratan serbest radikallere karşı etkili ve doğal korunma sağlıyor. Yumuşatıcı etkisiyle, 3 gün düzenli kullanımdan sonra, pürüzlü ve kuru cildi yumuşak ve pürüzsüz hale getiriyor. Cildin yaşlanmasını önlüyor, çatlamış cildi iyileştiriyor.

Fas kadınlarının kendilerine has yöntemlerle ayrıştırarak ürettiği argan yağı, yörenin en büyük gelir kaynağını oluşturuyor. Üretimin yapıldığı ve UNESCO tarafından koruma altına alınan yöre, doğal bir sit alanı niteliği taşıyor.

Argan Yağının Üretimi:
    10 metreye kadar ulaşan ağaçların büyük birer zeytini andıran meyvelerini yiyen keçiler, meyvenin ortasındaki çekirdeği sindirmeden çıkartıyor. Çiftçiler, bu çekirdekleri toplayıp, taşla kırıp yumuşak iç kısmını ayıklıyor. İç çekirdekler kavruluyor ve elle öğütülüyor. Öğütülen çekirdek içleri suyla karıştırılıp, yağı çıkartılıyor. 1 litre argan yağı elde etmek için 30 kg argan meyvesi ve 12 saatlik bir çalışma gerekiyor.

Argan Yağının Faydaları Nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. argan yağı nedir ve faydaları nelerdir arkadaşlarım

argan yağı nedir ve faydaları nelerdir arkadaşlarım

argan yağı nedir ve bu yağın faydaları hakkında bilgiler istiyorum arkadaşlarım. Fasta mıydı nerdeydi bi yerde çıkıyormuş ama tam bir bilgi bulabilmiş değilim yardımcı olursanız sevinirim.
  2. argan yağı faydaları

argan yağı faydaları

argan yağı yararları özellikleri ve nerelerde kullanıldığının anlatılmasını rica ediyorum.
  3. Saç İçin Argan Yağının Faydaları nelerdir

Saç İçin Argan Yağının Faydaları nelerdir

Saç İçin Argan Yağının Faydası Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda güzelliğimizin çerçevesi olan saçlarımızın bakımında oldukça etkili olan argan yağının saça faydaları hakkında ki bilgileri konu alıyor ve argan yağı saça nasıl sürülür öğreniyoruz. Argan yağı kullanımının püf noktaları Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak, son günlerde popüler...
  4. Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Geçenlerde bir tv programında duydum argan yağının cilde iyi geldiğini ama öyle her duyduğuma da inanamıyorum doğrusu. Acaba aranızda Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir bilen var mı ya da uygulayan var mı, ben kullansam mı diye düşünüyorum. Lütfen biliyorsanız Argan Yağının Cilde Faydalarını yazın bana
  5. "Altın Sıvı" Argan Yağının Faydaları

"Altın Sıvı" Argan Yağının Faydaları

argan yağı argan yağının faydaları Sevgili melekler, cilt güzelliği yaşlanma etkilerini en çabuk gösteren yer cilt olduğu için çok önemli. Geçen yılların izlerini taşımamak ve sağlıklı, parlak bir cilde sahip olmak için, dünyanın her yerindeki kadınlar farklı malzemeler kullanabiliyor. Bunlardan Faslı kadınların kullandıkları doğal güzellik sırrı argan yağı, artık ülkemizde de biliniyor....

Sayfayı Paylaş