gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Arı sokması orucu bozar mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım ya ramazan ayında allah kabul ederse oruç tutuyorum, bugün bahçede dolaşırken beni bir arı soktu orucumu bozmadım ama içimede bir korku düştü. Arının sokmasıyla orucum gittimi ya benim tam bir birlgi istiyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Nasıl ki sivrisinek soktuğunda orucumuz bozulmuyorsa,arı soktuğunda da orucumuz bozulmaz.Konuyla ilgili olarak forumumuzda bulunan Orucu Bozan Şeyler Nelerdir adlı konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz...

Arı sokması orucu bozar mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kusma orucu bozar mı?

kusma orucu bozar mı?

kusmak orucu bozarmı kusmak orucu bozar mı kusma bozarmı bozarmi oruçluyken Kendiliğinden kusmakla oruç bozulmaz. Ancak kişinin kendi isteği ve müdahalesiyle meydana gelen kusma, ağız dolusu olması halinde, orucu bozar. Nitekim Hz. Peygamber "Oruçlu kimseye kusmak gelir de kendisine hakim olamazsa ona kaza gerekmez. Her kim de kendi isteği ile kusarsa orucunu kaza etsin"...
  2. Haram Orucu Bozar mı?

Haram Orucu Bozar mı?

haram, orucu bozarmı, orucu bozan durumlar, nelerdir, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Soru ve cevaplarla Haram işlemek sizlerle paylaşıyoruz melekler :D: Sual: Oruçluyken günah işlemek, gıybet etmek orucu bozar mı? CEVAP Orucu bozmaz; fakat özellikle oruçluyken günahtan daha çok sakınmalıdır. Hadis-i şerifte, (Gıybet etmek, söz taşımak, yalan yere yemin etmek,...
  3. yıkanmak orucu bozar mı

yıkanmak orucu bozar mı

yıkanmak orucu bozar mı Yıkanmak orucu bozar mı melekler yada banyo yapmak yada duş almak yada denize girmek yani su ile temasta oruca bişey oluyor mu
  4. Akupunktur Yaptırmak Orucu Bozar mı?

Akupunktur Yaptırmak Orucu Bozar mı?

akupunktur yaptırmak, oruçluyken akupunktur, orucu bozan haller Sevgili melekler, akupunktur yaptıranların merakını giderelim ve ramazanda akupunkturun oruca bir zararı olur mu hep birlikte öğrenelim... Oruç, imsak vaktinden iftar vaktine kadar ibadet niyetiyle yeme, içme ve cinsel ilişkiden uzak durmak suretiyle yapılan bir ibadettir (Bakara, 2/187). Akupunktur ise; vücutta belirli...
  5. Gıybet etmek orucu bozar mı?

Gıybet etmek orucu bozar mı?

Oruçluyken günah işlemek, gıybet etmek orucu bozar mı? CEVAP Orucu bozmaz; fakat özellikle oruçluyken günahtan daha çok sakınmalıdır. Hadis-i şerifte, (Gıybet etmek, söz taşımak, yalan yere yemin etmek, namahreme şehvetle bakmak orucu bozar) buyuruldu. (Deylemi) İmam-ı a’zam hazretleri, bu hadis-i şerifi açıklıyor ve (Bu günahlar orucun sevabını bozar, sıhhatini bozmaz, oruç mekruh olur)...

Sayfayı Paylaş