gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Arif Sağ - Erişin Dağların Karı

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

erisin dağların karı nota erisin daglarin kari nota bunca gamı bunca derdi
    mevlam yalnız bana mı verdi

eller muradına erdi

yine cananım gelmedi

erişin dağların karı

geçti ömrümün baharı

ecel kapımı çalmadan

durma gel ömrümün varı

takatim yok yürümeye

gidip cananı görmeye

can başladı çürümeye

yine cananım gelmedi

erişin dağların karı

geçti ömrümün baharı

ecel kapımı çalmadan

durma gel ömrümün varı

alı baba çeker çile

felek vurdu bana sille

ömrüm geldi geçti bile

yine cananım gelmedi

erişin dağların karı

geçti ömrümün baharı

ecel kapımı çalmadan

durma gel ömrümün varı

Arif Sağ - Erişin Dağların Karı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arif SAĞ

Arif SAĞ

Arif SAĞ Hayatı Yaşamı Biyografisi 1945 yılında Erzurum'un Aşkale ilçesi Dallı köyünde dünyaya gelen Arif Sağ, henüz 3 yaşında iken babasının değirmeninde tanışır müzikle. Değirmen taşı ve su sesinin uyumu Arif Sağ'ın dinlediği ilk orkestradır. 5 yaşında kavalla, 6 yaşında ise gramafon ve taşplaklarla tanışır. Plaklarda duyduğu o ilk ses kendi müzik yaşamının belirleyicisi olur. Yaşamını bu...
  2. Arif Sağ - Şoğudun Erenleri

Arif Sağ - Şoğudun Erenleri

Arif Sağ - Şoğudun Erenleri soğudun erenleri çevirin gidenleri ah ne güzel baş bağlıyor soğudun güzelleri naldırdın beni gül iken soldurdun beni soğudun karşısına gün doğar çarşısına ah insan hile yapar mi? kapı bir komşusuna naldırdın beni gül iken soldurdun beni
  3. Arif Sağ - Feridem

Arif Sağ - Feridem

arif sağ feridem dam başında sarı çiçek oy oy burdan kalkak urgupe göçek nenni de feridem nennı urgupe vardığımız gece oy oy hak yoluna kurban kesek nenni de feridem nennı gidiyorum iste gör oy oy hayalde gör düşte gör de nenni de feridem nennı kıymetimi bilmedin oy oy bir kötüye düs de gör de nenni de feridem nennı odaları köşeli oy oy güli reyhan döşeli de nenni de...
  4. Arif Sağ - Dillerde Kaldım

Arif Sağ - Dillerde Kaldım

medet senden medet medet sahim alı akar boz bulanik sellerde kaldım nede zalim olur şu ellerin dili söyleşirler bizi dillerde kaldım kaçma benden kaçma ey kası kara derdine düşeli oldum avare bir dostum yoktur ki halimi sora gariplik gurbetlik ellerde kaldım yanarım yanarım tütünüm tütmez çıkarım bakarım bülbülüm ötmez çalındım çırpındım ellerim yetmez dibi bilinmeyen gollerde...
  5. Arif Sağ - Bilene Danış

Arif Sağ - Bilene Danış

ne kadar bilirsen bilene danış danışan dağları aşarmı aşar danışmadan yola düşse bir kısı yorulup yollarda şaşarmı şaşar altında bir pula olurmu kabul konuş ehil ile olasın ehil konuşma cahille olursun cahil kişi itibardan düşermi düşer uzak ol cahilden kamile yakın sözünde mana yok darılma sakın hasmın karıncaysa merdane takın ummadığın taş başa düşermi düşer abdal pir...

Sayfayı Paylaş