gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Arif Sağ - Şoğudun Erenleri

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Arif Sağ - Şoğudun Erenleri soğudun erenleri

çevirin gidenleri

ah ne güzel baş bağlıyor

soğudun güzelleri

naldırdın beni

gül iken soldurdun beni

soğudun karşısına

gün doğar çarşısına

ah insan hile yapar mi?

kapı bir komşusuna

naldırdın beni

gül iken soldurdun beni

Arif Sağ - Şoğudun Erenleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arif Sağ biyografisi

Arif Sağ biyografisi

Arif Sağ 1945 yılında Erzurum'un Aşkale ilçesi Dağlı Köyü'nde dünyaya geldi. Müzikle çok erken yaşlarda tanıştı. Bağlamayla 7 yaşında iken Erzincan'da 'Kumaş Dede'nin dükkanında tanıştı. Burası öyle bir dükkandır ki bağrında Davut Sulari, Aşık Daimi, Ali Ekber Çiçek, Aşık Beyhani, Kemter Yusuf v.b. yetiştirmiştir. 14 yaşına kadar aşıklık geleneğini öğrenip deyişler söylemeye başlayan sanatçı,...
  2. Arif SAĞ

Arif SAĞ

Arif SAĞ Hayatı Yaşamı Biyografisi 1945 yılında Erzurum'un Aşkale ilçesi Dallı köyünde dünyaya gelen Arif Sağ, henüz 3 yaşında iken babasının değirmeninde tanışır müzikle. Değirmen taşı ve su sesinin uyumu Arif Sağ'ın dinlediği ilk orkestradır. 5 yaşında kavalla, 6 yaşında ise gramafon ve taşplaklarla tanışır. Plaklarda duyduğu o ilk ses kendi müzik yaşamının belirleyicisi olur. Yaşamını bu...
  3. Arif Sağ - Şerçeşme

Arif Sağ - Şerçeşme

Arif Sağ - Şerçeşme yaşanılası dünyanın ne tadı ne tuzu kaldı ömür denen şu zamanın çoğu gitti azı kaldı çalışmadan yiyenlerin derimizi giyenlerin nice benim diyenlerin ne izi ne tozu kaldı çürük okçe yırtık taban kurdu küsü ettik çoban gariban daha da gariban ne çülü ne bezi kaldı bizden geçinen kallesler döner geri bizi taşlar sıvıştı yaren yoldaşlar ne sözü ne özü...
  4. Arif Sağ - Dillerde Kaldım

Arif Sağ - Dillerde Kaldım

medet senden medet medet sahim alı akar boz bulanik sellerde kaldım nede zalim olur şu ellerin dili söyleşirler bizi dillerde kaldım kaçma benden kaçma ey kası kara derdine düşeli oldum avare bir dostum yoktur ki halimi sora gariplik gurbetlik ellerde kaldım yanarım yanarım tütünüm tütmez çıkarım bakarım bülbülüm ötmez çalındım çırpındım ellerim yetmez dibi bilinmeyen gollerde...
  5. Arif Sağ - Benim Kurbanlarım

Arif Sağ - Benim Kurbanlarım

elde düğün bayram benim neyime benim kurbanlarım çok evvel oldu sorayım fakire birde beyime demi devranlarım çok evvel oldu eller güler oynar içim kan ağlar alem al yeşilde can kara bağlar değişti aşırlar silindi çağlar meydanı meydanım çok evvel oldu davut sularıâ��yem çağladım aktım riyakar kullardan nefretten bıktım şöhret kaliasını kökünden yıktım

Sayfayı Paylaş