gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Arif Şentürk

Konu, 'gönül verenler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

arif şentürk şarkıları [​IMG] Rumeli Türkülerinin en karakteristik, en başarılı yorumcularından birisi olan Arif Şentürk, 1941 yılında Makedonya’nın Kumanova kasabasında doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Kumanova’daki “Türk Okulu”nda tamamlamış ve 1956 yılında, ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etmiştir. Ve önce Kırklareli’ne, ardından da Zeytinburnu’na yerleşmiştir.
    Müzik sevgisi ve yeteneği küçük yaşlarda dikkat çeken Arif Şentürk, ilk müzik eğitimini de Kumanova Türk Okulu’nda almış ve Türkiye’ye göç ettikten sonra ise, bir süre Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Kolu’na devam etmiştir. 1975 yılında TRT Amatör Sesler Sınavı’nda Nida Tüfekçi tarafından keşfedilen ve “band doldurma hakkı” elde eden Arif Şentürk, bu tarihten sonra, başarıyla seslendirdiği türkülerle ve bilhassa “Aman Bre Deryalar” türküsü ile sesini kısa sürede ülke genelinde duyurmaya başlamıştır. THM’e “kaynak kişi” ve “derleyici” sıfatları ile pek çok eser kazandıran Arif Şentürk, 3 long play, 9 kaset doldurdu ve onlarca ulusal ve uluslararası radyo ve televizyon programına davet edilmiştir. Bazı özel televizyonlarda “Rumeli’den Sesler” ve “Rumeli Rüzgarı” adı ile programlar hazırlayıp sunmuştur. Yurt dışında, Makedonya, Bulgaristan ve Avusturya’da ve yurt içinde pek çok şehirde konserler vermiş ve festivallere katılmıştır.

Süleyman Şenel

Arif Şentürk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ahmet arif

ahmet arif

Ahmed Arif ( 1927)- (1991) 1927 yılında-Diyarbakır'da doğdu. Bir süre, A.Ü. Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümünde okudu. Siyasî düşünceleri yüzünden hapis yattı. Şiirlerinde folklorik unsurları kullandı. 1991 öldü. ESERİ Hasretinden Prangalar Eskittim adlı bir şiir kitabı bulunmaktadır. HASRETİNDEN PRANGALAR ESKİTTİM Seni, anlatabilmek seni, İyi çocuklara, kahramanlara. Seni,...
  2. Arife

Arife

Rüyada bir bayram arifesinde oldugunu ve bayram için hazirlik yaptigini görmek, evine yeni bir takim esyalar alacagina veya mutlu bir haber alacagina isarettir. Arife gününde çocuklarini bayram için hazirladigini görenin esi yeni bir ise baslayip menfaat görecek demektir.Bir baska rivayete göre ise; Rüyada arefe gününde bulundugunu gören kimsenin, kayip bir kimsesi varsa, sevinçli olarak...
  3. Metin Şentürk - Unutma Beni

Metin Şentürk - Unutma Beni

Bir resim saklarım kalbimde ucundan birazcık yırtılmış Başını öne eğmiş yine güzel kız, güzel kız utanmış Hüzünlü acı dolu gözlerim ah sakın yapma bunu bana Gül biraz güneş doğsun içime, bakayım sana doya doya Unutma unutma beni kalbimde taşırım resmini Unutma unutma beni ölsemde unutmam ben seni x 2 Unutma unutma beni kalbimde taşırım resmini Unutma unutma beni ölsemde unutmam ben seni...
  4. Metin Şentürk - Sitem

Metin Şentürk - Sitem

Vurgun yemiş misali gönlüm tutuldu aşka Ciğerimden yanıyorum ben bu defa başka Bu yangın benle ölünceye dek yaşasın varsın Dünyanın o son günü sen beni arayacaksın Doymadım doyamadım sevmelere seni ben Kimseyi koyamadım yerine yeniden Saymadım sayamadım sensiz geçen yılları Ne inkar ne itiraf bu yalnızca sitem Zannetme bir gün geri dönmek değil niyetim ah Hasrete teslim oldum asla...
  5. Metin Şentürk - Canım Yanıyor

Metin Şentürk - Canım Yanıyor

metin şentürk allahım yanına alıver dinle metin şentürk allahım yanına alıver canım yanıyor yok dersen dünümü geri ver canım yanıyor video CANIM YANIYOR Hoyrat bir mevsim baslar. Yazdan esmer bir gece anilir. Gönlüm bir resmi düsler. Buzdan farksiz bosa yanilir. Dönüsür gün karanliga. Alisir ten kurakliga. Yanasir gün sonbaharin yanina. Allahim, yanina aliver. Yok dersen, dünümü...

Sayfayı Paylaş