gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Arjantinin Tarihi Yerleri nereler biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar acaba Arjantinin Tarihi Yerleri nereleri aranızda Arjantinin Tarihi Yerlerini bilen varsa bu sayfadan biraz acil olarak bana yazarsa sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Arjantinin Tarihi Mekanları

Arjantinin Tarihi ve Turistik Yerleri

Amerika kıtası keşfedildikten sonra Avrupa devletleri hızla bu kıtada koloniler kurmaya başladılar. 1536,da Arjantin'e gelen İspanyollar bugün Buenos Aires olarak bilinen yerde ilk koloniyi kurdular. Fakat şehre yerleşme ancak on sekizinci yüzyılda oldu. Arjantin 1776 ya kadar İspanya ya bağlı Peru Genel Valiliğince idare edildi. Bu seneden sonra La Plata Genel Valiliği kuruldu ve Buenos Aires genel valiliğin başkenti oldu.

Museo Histórico Nacional (ulusal tarih müzesi), 500 yıllık mimari yapısından ve dokusundan bir şey kaybetmemiş binaları, opera binaları, Evaperon evi ve tabi ki Evaperon’un mezarı başlıca ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir tanesi. Ayrıca eski şehri yani Kaminito denilen ilk olarak göçmenlerin gelip kurmuş oldukları; daha sonra Arjantinlilere bırakmış olduğu eski şehir ve modern sanat müzesi.

Arjantinin Tarihi Yerleri nereler biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Figueres Nerede Biliyor Musunuz?

Figueres Nerede Biliyor Musunuz?

figueres nerede hangi kıtada özelliği ne resimleri tanıtımı ile ilgili bilgiler burada melekler Eminim bir çoğunuz orası da neresi diyorsunuzdur melekler :) Ben de ilk duyduğumda aynısını demiştim ve kimbilir hangi ücra köşe diye düşünmüştüm.Evet,ücra bir köşe ama önemli bir özelliği var.:)Figueres, Rosas Körfezinden içeriye doğru uzanan verimli bir ovanın yer aldığı Emporda bölgesinin...
  2. Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar sizden Abbasiler Nerede Kurulmuştur diye bilgi rica ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bir zahmet benim için de yazsın bu sayfaya bildiklerini.
  3. Arjantinin Nesi Meşhur biliyor musunuz

Arjantinin Nesi Meşhur biliyor musunuz

Kızlar size bir sorum olacak acaba Arjantinin Nesi Meşhur biliyor musunuz? Aranızda Arjantinin Nesi Meşhur bilen var ise bana meşhur olan şeylerini yazsın.
  4. Çevre Hastanesi Nerede biliyor musunuz

Çevre Hastanesi Nerede biliyor musunuz

Selam arkadaşlar hepinize öncelikle neşeli ve keyfi dolu bir gün geçirmenizi diliyor ve Çevre Hastanesi Nerede diye sizlere soruyorum. Çevre Hastanesi Nerede bilen var ise yazsın lütfen!
  5. Arjantinin Turistik Yerleri nereler biliyor musunuz

Arjantinin Turistik Yerleri nereler biliyor musunuz

Arjantine gidecek olan kişiye Arjantinin gidilecek yerleri neresi diye Arjantinin Turistik Yerlerinden nereleri önerir siniz? Lütfen bilginiz var ise Arjantinin Turistik Yerlerini paylaşın.

Sayfayı Paylaş