gebe
  1. eliffcan

eliffcan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşım meme kanseri oldu yanlızım

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında eliffcan tarafından paylaşıldı.

Sene 2008 biz 3 arkadaştık lise yıllarımızdı çok yakındık kardeş gibi dostum sırdaşımdı onlar benim. İsimleri Şule ve Ülker'di. Çok severdik birbirimizi. Ülker ve ailesi İstanbula taşındılar. Ama yinede çok görüşüyorduk telefondan internetten sürekli konuşuyorduk. Sene 2010 Ülkerimizin kanser olduğunu öğrendik meme kanseri olmuştu. Çok üzüldük. Şuleninde çok üzüldüğünü sanmıştık... Şule bundan birkaç sene önce sevgilisi oldu ve tahmin edeceğiniz gibi bizi unuttu varsa yoksa o çocuk oldu. Ben kendimi geçtim ama Ülkerin en ihtiyaç duyduğu zamanlar yalnız bıraktı gerçi be vardım ama yinede eksiktik işte. Yani anlayacağınız Ülkerle beraber dost kazığı yedik. Ve yine çok üzüldük. Beraber dertleşe dertleşe Şuleyi unutmaya çalıştık ve yaptık unuttuk zor oldu...Aslında Şuleden daha çok ona duyduğumuz sevgiyi unuttuk. Eskisi gibi acı çekmiyorduk artık. Hatta dalga geçiyor gülüyorduk. Herşey yolundaydı anlayacağınız. Ta ki 1 yıl öncesine kadar.. 30.12.2014 işte tamda bugun beni mahveden gün oldu. Ülkerimi kaybettim vefat etti kansere yenik düştü. Beni mahvetti....Henüz 25 yaşındaydı.Hala kendime gelmiş değilim onu çok özlüyorum. Onun mezarın altında olma fikri beni çok üzüyor. DOST ACISI çok fena. Onu çok seviyorum. Şuleninde yüzünü görmeye tahammülüm yok...Bİz 3 kişiydik. Tek kaldım....

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    961
    Ödül Puanları:
    113
    Öleceğini bilerek yaşayan canlıdır insanlar. Her halukarda bir şekilde, bir sebeple öleceğiz. Ne kadar acı olsa da hayatın tamamında hep ölüm var. Yaşayan herşey.... Dünya kurulduğundan bu yana düşünsenize ne kadar insan ölüyor. Babamı izliyorum hatırlayarak eski babamı, çok yaşlandı artık. Sevdiklerinin de yavaş yavaş ölümlerini izlemek gerçekten zor bir durum. Ama öyle ya da böyle hayat devam ediyor. Sizin sırtınızı dayayacağınız ne var bilmiyorum ama hayat her halukarda devam ediyor.
    Ailenizle diğer sevdiklerinizle kaldığınız yerden devam etmeli, Rahmetli olan arkadaşınız için arkasından hayır dua etmelisiniz. Acılarınızın bitmesi dileğiyle.

Sevgiler.

Arkadaşım meme kanseri oldu yanlızım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meme kistleri kansere dönüşürmü?

Meme kistleri kansere dönüşürmü?

memede kist nedir,meme kistleri nasıl teşhis edilir,meme kistlerinin tedavisi varmı,meme kistleri kanser yaparmı,meme kistleri hakkında bilgiler İçi sıvı dolu kesecikler olan kistler, memedeki süt kanalı bezlerindeki genişlemeler sonucunda oluşuyor. Her 14 kadından birinde ve sıklıkla 40-49 yaş arasında görülüyor. Genel olarak memedeki kitlelerin yüzde 25’ini oluşturuyor. Kistlerin beşte...
  2. Kemoterapisiz meme kanseri tedavisi

Kemoterapisiz meme kanseri tedavisi

Bilim adamlarının sürekli üzerinde çalıştığı kanser hastalığının tedavi yöntemlerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Kanser hastalığına yakalanmış bireyler için kanser artık çözümü olmayan bir dert değil. Bu hastalıkla mücadele için uzmanlar sürekli çalışıyor ve kadınların korktuğu ve günümüzde artan bir kanser hastalığı olan meme kanseri için yepyeni bir tedavi yöntemi geliştirildi. Meme...
  3. Meme kanserinde kimler risk altında?

Meme kanserinde kimler risk altında?

Meme kanserine yakalanma riski olan kişiler için bazı sınıflandırmalar yapılmıştır. Demografik özellikler denilen cinsiyet, yaş, ırk gibi faktörler ile doğum yapma sayısı, menopoz yaşı gibi kadınların reprodüktif öyküleri de risk faktörünün belirlenmesinde etkilidir. Ailesel yani genetik faktörlerin ayrıca incelenmesi ve çevre dolayısıyla kanser oluşma riskinin çıkarılması da oldukça...
  4. Meme kanseri riskini artıran 10 faktör

Meme kanseri riskini artıran 10 faktör

Yaş ve menopoz gibi etkenleri de göz önüne alan bilim adamları, henüz nedeni bilinmese de meme kanserini atlatanların teşhisi izleyen 5 yılda ortalama 2 kilo aldığını tespit etti. Araştırma, kemoterapi alan kadınların hormon tedavisi gören ya da kansere yakalanmamış kadınlara göre ortalama 5 kilo daha fazla kilo aldığını da ortaya koydu. Bilim adamları, kalp-damar ve diyabet gibi başka...
  5. Meme kanserini yenmenin yolları

Meme kanserini yenmenin yolları

Eğer meme kanseri cerrahisi ve tedavisi geçirdiyseniz, muhtemelen yapacağınız bir şeyler olduğunuz hissedersiniz. Geçirmiş olduğumuz son 15 yıl öncesine kadar doktorlar Kanser tedavisi sırasında ve sonrasında egzersizlerden kaçınılması gerektiğini söylerlerdi. Ancak bugün gelinen noktada; Egzersizlerin, göğüs kanserinin tekrarlanması riskini yarıya indirdiği gözlenmiştir. İstatistiklere göre...

Sayfayı Paylaş