gebe
  1. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

arkadasimin derti ama olsun!

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında nisan yagmuru tarafından paylaşıldı.

meleklerim size bisey anlatmak istiyorum benim bir arkadasim var son sene tipta okuyordu oda turk bir cocukla evlendi ve bir de kizlari oldu.gecen sene aralikta kurban bayrami icin tatile turkiyeye esinin ailesine giderken bulgaristanda trafik kazasi gecirdiler .babaya bir sey olmadi anne sadece eli kirik ama cocuk cok zor durumdaydi cunku kafasini crpmis(bebek 5 aylik simdi dusunun ne kadar sert olabilir ki onun kemikleri)yogun bakimda yatti orda 3 gun galiba .bir hafta orda kaldi sonra romanyaya geldiler cocuk 2 ameliyat gecirdi kafasindan cunku sivi topluyordu bu arada annesi fark etmis cocugun bir bacagi da kirikmis ve bir haftadan fazla oyle durmus.neyse eve geldiler yine tedaviye devam ettiler ama olmadi cocuk ayni2 aylik bebek gibiydi.karar verdiler bir de turkiyede denemeye.ankaraya gidip ameliyat oldu bebek ama bu defa da mikrop kapmis menenjit olmus.su an tekrar ameliyat olmustu daha iyidi anladigim kadariyla.Allah annesine babasina guc kuvvet ve sabir versin.ben ki sadece arkadasiyim hic bitmicekmis gibi geliyordu butun bunlar bana ya onun kalbinde ne firtinalar vardir kim bilir...

2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: arkadasimin derti ama olsun!
    cok kotu bi durum ...allah kimsenin evladina aci vermesin...annem der hem senin tirnaginin ucu acisa benim yuregim acir...acil sifalar diliyorum yavruya ailesinede umutlu gunler.....:melek:

3. AZRA

AZRA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

ayy çok üzüldüm cnm bnm çok zor bi durum hele işin içindeki birde bebekse bizde dua edelim burdan inşallah en kısa zamnda sağlığına kavuşur o küçük melek inşalaaaah sende gelişmelerden haberdar et allah sabır versin çok zor insanoğluna verilecek en büyük cezadır yavrusnn hastalığı bnce...

4. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

ben okurken çok kötü oldum allah annhe ve babasına sabır versin yardım etsin gerçekten çok çok zor bi durum içim parçalandı allahım acil şifalar versin inşallah ve evlatlarımızı korusun.

5. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Allah korusun kazalat allahim bende bitane büyük bir kaza atlattim nasil bilirim...
    Anne icin cok zor allah yanlarinda olsun, dilerim bebek tez vakitte iyilesir...

6. nisan yagmuru

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

hepinize tesekkur ederim ve dualarinizi bekleriz .tabi ki sizi gelismelerden haberdar ederim insaAllah iyi haberlerim olur...

7. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle hepinize büyük geçmiş olsun allah o minik yavruya şifa versin okurken çok kötü oldum allah anasına babasına sabır versin hiç kolay degil yaşadıları dedigin gibi içlerinde ne fırtınalar koptu allah yardımcıları olsun canım

8. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

yazık yaaa..bı annenın onunde hasta cocugu devamlı amelıyatlarda...ne kadar kotu bı durum...yazık bebısede....allah yardımcıları olsun..emegınesaglık

9. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

canım öncelikle rabbim o yavrucağa şifa versin annesine babasına da sabır versin umarım tez zamanda yavrucak sağlığına kavuşur canım dualarım sizinle

10. geceyıldızı

geceyıldızı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Allah sabır versin derdi veren Allah sabrınıda verir...kimseyi kaldıramayağı yükü vermezmiş rabbim...

11. nisan yagmuru

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar bebegimiz turkiyeden dondu ben daha gidip goremedim cunku baska sehirde ama yakinda yani bir kac gun icinde gidecem inshaAllah.ama duydum ki cok iyi,yani ne kadar iyi olabilirse zamanla belli olacakmis hersey.dua edelim de tamamen iyilessin.simdi temmuzun 3 de 1 yasini dolduracak,prensesimiz.gidip goreyimde anlatirim sizlerede durumunu resminide koyerim belki...

12. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

çok kötü bı durum allah yardımcıları olsun ufacık yavrunun bedenı nasıl dayanıo off:uhu:

13. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

okurken cok uzuldum,allah sifa versin dualrimiz senin arkadas icin canim,,ins en kisa zamnda iyi olur

14. nisan yagmuru

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar size bebegin durumdan haber veririm diye soz vermistim ben dun cok kotu oldum daha dogrusu basindan anlatayim turkiyeden dondukten sonra bebegin annesiyle bir dugunde gorustuk hal hatir sorduk benden oglumu sordu ne yapalim dedim butun gun pesinden kosuyorum hic durmuyor dedim
    neden sikayet ediyorsun dedi keske bende kosabilsem dedi
    inshaAllah kosarsin dedim iyilesir sende kosarsin dedim
    hayir dedi ben biliyorum iyilesmeyecegini(arkadasim tip fakultesini bitirdigi icin doktorlar ona cok acik konustular)
    dun ikimizinde cok iyi bir arkadasimla telefonda konustuk bu konustuklarimizi anlatinca evet dogru dedi hala dedi iki aylik bebek gibi basini tutamiyor ismini soylesen hic tepki vermiyor
    peki dedim onun icin iyilesmek ne demek olacak yani en iyi durumu ne olacak dedim?
    dedi ki annesi simdi en azindan buyuyunce kendine az da olsa bakabilsin kendini idare edebilmesi icin ugrasiyor
    cok aci bir durum inshaAllah bundan da fazla olur inshaAllah tamamen iyi lesir Allah buyuktur gucunde kuvvetinde sinir yoktur

arkadasimin derti ama olsun! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. belki hayal ama olsun

belki hayal ama olsun

bnim hayalim çok basit bişey bigün olupta sayısal falan vurursa hayatımdaki 3 kişiyi parayla dövecem alsana para al sana para diye kafasına vuracam...
  2. Deri mobilya şık ama…

Deri mobilya şık ama…

Deri mobilyalarda estetik ve şık olduğu için tercih edilen bir malzeme. Ancak deri kullanılan mobilyaları seçerken bazı şeylere dikkat etmemize gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken ilk şey derinin elastik bir yapıya sahip olması. Kullanılmaya başlandıktan sonra hafif bir bollaşma yapabilir, bu gayet normal yani hemen mobilyanızı ya da aldığınız bir giysiyi iadeyi düşünmemeniz gerekir. Gerçek...
  3. hala oldum ama...

hala oldum ama...

hala oldum kayınpederime verdim pazar günü hala oldum çok sevinçliydim harika bir duygu hala olmak çok duygulandım ağladım bebeği görünce sevinçten.. bebeğin iki isimi olacaktı biri babamın isteği isim diğeride onların isteği abim nedense kimliğini babamın istediği isimi yazdırmış sadece olay oldu tabii ve gelinimiz kimliği kesmiş! dengesiz... bundan kaynaklı bi huzurluksuz oldu zaten... neyse...
  4. Regaip Kandiliniz Mübarek olsun Arkadaslar... =)))

Regaip Kandiliniz Mübarek olsun Arkadaslar... =)))

Bu geceyi ibadetle ihya etmenin sevabı pek çoktur. Diğer zamanlarda okunan her Kur'ân harfi için on sevap verilirse, Recep ayında yüzleri geçmekte, Regâib kandilinde ise daha da artmaktadır. Kaza ve nafile namazların sevabı ise diğer gecelere oranla kat kat fazladır. Regâib kandilinde yapılacak ibadetlerden birisi de duadır. Peygamberimiz (sas), bir hadîslerinde bu gecede yapılacak duaların...
  5. Duaların sonunda neden amin deriz?

Duaların sonunda neden amin deriz?

amin nedir,aminin anlamı ,amin demenin önemi,dualarda amin demek hakkında bilgiler Âmîn, duanın kabulünü temenni etmek niyetiyle sonunda söylenen bitiriş sözüdür. Asıl şekli âmîn olan kelimenin kökeni ve anlamı hakkında bugüne kadar çeşitli görüşler ileri sürülmüştür. Üzerinde durulan tezlerin başlıcaları, Mûsevîler ile hıristiyanlar tarafından da “amen” şeklinde ve aynı amaçla...

Sayfayı Paylaş