Arkadaşlar Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Arkadaşlar Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı
Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı kızlar apartmanda kedi besleyen varsa bana da yazsın lütfen

Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı

Evcil hayvan beslemek herkesin en doğal hakkıdır. Ancak beslediğiniz evcil hayvan, diğer insanlara zarar veriyorsa, onlara karşı saldırgan tavırları varsa, apartman bahçesi, asansör, koridorlar gibi ortam mekanları kirletiyorsa apartman sakinlerinin bu konuda şikayetçi olma hakkı doğuyor. Apartman yönetmeliklerinde evcil hayvan beslenemez diye bir ifade varsa, hayvanınızın özellikleri ne olursa olsun, yani ne kadar uysal, aşıları yapılmış, eğitimli olursa olsun malesef evinizde kedi dahi besleyemezsiniz.

KMK 18. madde gereği

”Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.

Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Süknâ) hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır bu borçları yerine getirmeyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.”

ben beslemiştimmm ama öldü kedim :uhu: kediler köpekelr gibi gürültücü olmadığı için kimse farkına bile varmazz evde kedi olduğununn :D:D

Geri