gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Arkadaşlar Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı kızlar apartmanda kedi besleyen varsa bana da yazsın lütfen

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı

Evcil hayvan beslemek herkesin en doğal hakkıdır. Ancak beslediğiniz evcil hayvan, diğer insanlara zarar veriyorsa, onlara karşı saldırgan tavırları varsa, apartman bahçesi, asansör, koridorlar gibi ortam mekanları kirletiyorsa apartman sakinlerinin bu konuda şikayetçi olma hakkı doğuyor. Apartman yönetmeliklerinde evcil hayvan beslenemez diye bir ifade varsa, hayvanınızın özellikleri ne olursa olsun, yani ne kadar uysal, aşıları yapılmış, eğitimli olursa olsun malesef evinizde kedi dahi besleyemezsiniz.

KMK 18. madde gereği

”Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.

Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Süknâ) hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır bu borçları yerine getirmeyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.”

3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ben beslemiştimmm ama öldü kedim :uhu: kediler köpekelr gibi gürültücü olmadığı için kimse farkına bile varmazz evde kedi olduğununn :D:D

Arkadaşlar Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evcil Hayvan Beslemek Sağlığa Yararlı Mı?

Evcil Hayvan Beslemek Sağlığa Yararlı Mı?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Kızlar Apartmanda Köpek Beslemek Yasak Mı

Kızlar Apartmanda Köpek Beslemek Yasak Mı

Apartmanda Köpek Beslemek Yasak Mı bu konuda bilgisi olan var mı böyle bir yasak var mı? Lütfen acil cevap verin, alman kurdu bir köpeğimiz var yayla evindeydi onu apartman dairemizde beslemek istiyorum:S
  3. Arkadaşlar Apartmanda Temizlik Kuralları nelerdir ?

Arkadaşlar Apartmanda Temizlik Kuralları nelerdir ?

Apartmanda Temizlik Kuralları nelerdir yani apartman sakinlerinin uyması gereken temizlik kuralları hangileridir bu konuda bilgi verirseniz bende bizim apartmanın panosuna not yazabilirim.
  4. Apartmanda köpek beslemek suç mu ?

Apartmanda köpek beslemek suç mu ?

Köpeğim var ve alt kattaki komşum sürekli beni şikayet etmekle tehdit ediyor, dalaşıyoruz.İyice doldum patlamak üzereyim, acaba dediği doğru mu beni şikayet etse bunun cezası var mı ? Bu nasıl iş, ben hayvan besleyemeyecekmiyim? Bir de şu köpek itlafına yol veren yasa da var :S
  5. apartman içine çamaşır asılması yasak mı

apartman içine çamaşır asılması yasak mı

Apartmanda balkonu olmayan komşum apartman içine çamaşır asıyor. Bu yasak mi değil mi ? Bina tuhaf kokuyor ve hep nemli, rutubetli :S

Sayfayı Paylaş