gebe
  1. Aslı_m

Aslı_m Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar biraz önemli

Konu, 'Gebelik' kısmında Aslı_m tarafından paylaşıldı.

Benim arkadaşım 5-6 aylık hamile. 2 ve 3 lü taramalar düşük çıktı. Tam hatırlamıyorum ama düşüktü. Şimdi amniyosentez yapıldı doktor %90 oranında iyi çıkacak dedi. Arkadaşım çok merak ediyor ve üzülüyor... Sizce amnüyo sentez iyi çıkacakmı ? Buraya bir sorayım dedim arkadaşımda istedi...Lütfen bilgisi olan , yada başına böle birşey gelen yorum yapın...

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Bana doktorum bu testin düşük tehlikesi içerdiğindeğini söylediği için ben karnımdan sıvı alınmasını istemedim o yüzden testi yaptırmadım.Diğer ikili üçlü testlerde ise çevremde sonuç kötü olupta sağlıklı bebekler doğuranları biliyorum yani sanırım tam anlamıyla kesin sonuçlar vermiyor...

3. aymelek

aymelek Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    181
    Ödül Puanları:
    43
    amniyo sentez gerçekten çok riskli bir işlem.eğer sonuç kötü çıktığında bile bebeğini aldırmayacaksa bence hiç böyle birşeye girişmeseydi keşke.çünkü hem çok acı veriyor, hem ağır düşük riski var,hemde alınan sıvıyı bazen tam ekemiyorlar ve sonuca ulaşamıyorlar.durum böyle olunca çekilen acı anne adayının yanına kar kalıyor.

birde şöyle bir durum var.hadi diyelim sonuç kötü çıktı en güzel aylarını kendine zehir ediyor.sürekli üzüntüyle geçiriyor.doğuma değil ölüme gidiyormuş gibi gidiyorlar.en yakın arkadaşımdada böyle oldu ordan biliyorum.ama ne oldu doktorların dediği hiç birşey çıkmadı...bebişimiz çok sağlıklı.....

4. mrs m.

mrs m. Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    63
    2 li ve 3 lü testler sadece bir ihtimal içeriyor. yani kesin sağlıklı ya da kesin sağlıksız diye değerlendirmesi yapılamıyor.
    mesela benim sonuçlarım iyi çıkmasına rağmen doktorum çok iyi dememişti, bir ihtimal diye değerlendirmişti.
    bence arkadaşınız canını sıkmasın, doktoru amniyosentezin iyi çıkacağını söylemiş. kalan süresini huzurlu geçirsin.

Arkadaşlar biraz önemli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. arkadaşlar lütfen beni biraz yağlayın :(

arkadaşlar lütfen beni biraz yağlayın :(

kızlar işten evden sevgilimden hayattan herseyden sıkıldım durmadan sebepsiz aglıyorum.. sinir küpüyüm hersey gozume batıyo morale ihtiyacım var...
  2. İkinci melek cenazenin yanına indi. Biraz bekleyip arkadaşına dedi ki ???

İkinci melek cenazenin yanına indi. Biraz bekleyip arkadaşına dedi ki ???

Malik ibn Dinar Hazretleri [ö.131/748] anlatıyor: Basra’da küçük bir grubun bir cenazeyi taşıdığını gördüm. Cenazeyi uğurlayan başka kimse de yoktu. Neden cenazeye katılım olmadığını sordum. Dediler ki: - Bu adam büyük günahkâr, asi ve ömrünü boşa harcamış biriydi. Ben de cenazenin namazını kıldım ve kabrine indirdim. Sonra bir gölgeliğe çekildim. Uyuyakalmışım. Rüyamda iki meleğin...
  3. tavsiyeleriniz benim için önemli arkadaşlar

tavsiyeleriniz benim için önemli arkadaşlar

arkadaşlar benim sorunum gebe kalabildigim halde düşük yapıyor olmam. nette biraz araştırdımseval taşdemir adında bir doktoru tavsiye edenler var bu konuda, acaba sizin farklı tavsiyeleriniz varmı?
  4. önemli

önemli

ben yanlış bir kelime yazdım diye hoca puan kırıyor mu

Sayfayı Paylaş