gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Arkadaşlar Ders Yılı Süresi Değişiyor mu?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba az önce bir arkadaşım söyledi bu sene ders yılı değişiyormuş acaba bu doğrumu aranızda bu konudan haberi bilgisi olan var mı? Gerçekten de Ders Yılı Süresi Değişiyor mu?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ders saatleri ve okul süresi artıyor.Bakanlık ayrıca 180 iş günü olan eğitim süresini de değiştirmek için çalışma başlattı.Çalışmaya göre bir yıllık eğitim süresi yeniden belirlenecek.Bir yıllık eğitim süresi 190-220 gün arasında olacak.Vatan'ın haberine göre, öğretmenlere önceki gün video konferans sistemi ile bağlanan Bakan Ömer Dinçer, eğitim sisteminde köklü bir değişiklik yapacakları mesajını verdi.Dinçer’in öğretmenlere verdiği bilgiye göre Bakanlık 43 gelişmiş ülkeyi incelemeye aldı ve Türkiye’nin en az eğitim süresi uygulayan ülke durumunda olduğunu tespit etti.Bu tespitin ardından MEB yıllık 180 gün yani 36 hafta olan eğitim süresini diğer ülkelerdeki 190-220 gün seviyesine çekmek için çalışma başlattı.İlkokul 1’den 8. sınıf sonuna kadar yıllık 720 saat ders süresinde de sınıflara göre düzenleme yapılacak.

Arkadaşlar Ders Yılı Süresi Değişiyor mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. arkadaş mı dost mu?

arkadaş mı dost mu?

Baba ve oğul konuşuyorlarmış. Babası oğluna sormuş, "Senin kaç tane dostun var?" Oğlan cevap vermiş: "Ohooo yüzlerce..." Babası oğluna açıklamış. "Bak oğlum" demiş insanın bir sürü arkadaşı olabilir ama yüzlerce dostu olamaz. Dost dediğin diğer arkadaşlara benzemez. İnsanın hayatı boyunca ancak 1 ya da 2 tane dostu olabilir. Oğlan saçma demiş. Benim...
  2. Akşam Arkadaşta Ders Çalışacağız

Akşam Arkadaşta Ders Çalışacağız

--Babacım ben bu akşam arkadaşımda kalacam.Yarın önemli bir sınavımız var. birlikte çalışacaz.. --Yemezler kızım hadi naş! --Nası yani? --Sen böyle bir sınav akşamının mahsulüsün!bize sökmez!!! --Anne bu akşam arkadaşımdayım ben ders çalışacaz!!! --Niye? tek çalışamıyor musun sen? --Ama anneee!!!! ---Aması maması yok!!!Vakti zamanında bizim de üzerimizde az ders çalışmadılar.Şimdi düştüğüm...
  3. Kız arkadaşın yok mu???

Kız arkadaşın yok mu???

Kız arkadaşın yok mu? - Cumaya gitti, gelecek. - kız arkadaşın yok mu? -yok mu derken bir alay mı sezdim yoksa bana mı öyle geldi? - yok canım ne munasebet! - yıkıl karşımdan! - emredersin abi! - kız arkadaşın yok mu? - olsa dükkan senin. - kız arkadaşın yok mu? - dur bakalım bi dk... karyolanın altında bi tane olucak.. - kız arkadaşın yok mu? - erkek adamın erkek arkadaşı olur - kız...
  4. Arkadaşlar Cumhurbaşkanının Görev Süresi Kaç Yıldır

Arkadaşlar Cumhurbaşkanının Görev Süresi Kaç Yıldır

Cumhurbaşkanının Görev Süresi Kaç Yıldır bu sorumun cevabını bilen var mı acaba, varsa bir zahmet cevap versin de bende bileyim :)
  5. Öğretmenlerin Zorunlu Görev Süresi 4 Yıla Çıkıyor!

Öğretmenlerin Zorunlu Görev Süresi 4 Yıla Çıkıyor!

öğretmen mecburi hizmet, öğretmenler için mecburi hizmet süresi 2014, 2014 öğretmen mecburi hizmet süresi Sevgili melekler, Milli Eğitim Bakanlığının rotasyon sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Milliyet'in haberine göre, MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, "rotasyon" çalışması dershanelerin kapatılması yasa tasarısı ile beraber Meclis gündemine gelecek. İşte detaylar......

Sayfayı Paylaş