gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Arkadaşlar İstiklal Marşının Şairi Kimdir lütfen cevap

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba size bir soru soracağım ben biliyordum da unuttum oğlum soruncada emin olmadığım bir cevabı vermek istemem nasıl unutulur diyorsunuz ama yaşadıklarımı bir bilseniz hak verirsiniz ismimi hatırladığıma şükrediyorum. Neyse uzun lafın kısası İstiklal Marşının Şairi Kimdir bana cevap verir misiniz?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, İstiklal Marşının şairi Mehmet Akif Ersoy 'dur.

Arkadaşlar İstiklal Marşının Şairi Kimdir lütfen cevap konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstiklal Marşı (Analiz)

İstiklal Marşı (Analiz)

İstiklal Marşı (Analiz) İstiklâl Marşı Niçin Yazıldı? Trablusgarp, Balkan, Çanakkale, Yemen ve Millî Mücadele... Bire dörtle, bire on arasında ve amansız bir döğüş...Dünyanın en güçlü devletleri üstümüze çullanmış...Anadolu insanı masum bir ceylan... Mehmetcik ise sanki can pazarında; cepheler ölüme koşu beldesi olmuş. Her Mehmet göğsünü serhat, yüreğini kalkan yapmış. Ama nereye kadar?...
  2. İstiklal Marşı

İstiklal Marşı

İstiklâl Marşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Milli marşıdır. Marşın sözlerini Mehmet Akif ERSOY yazmış, bestesini Zeki ÜNGÖR yapmıştır. Türk Kurtuluş Savaşı'nın en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı, 1921yılında bunun için bir şiir yarışması düzenledi. Yarışmaya 724 şiir gönderildi. Kazanacak şiire para ödülü konduğu için...
  3. Arkadaşlar İstiklal Marşının Redifleri Nelerdir

Arkadaşlar İstiklal Marşının Redifleri Nelerdir

İstiklal Marşının Redifleri Nelerdir bana İstiklal Marşının Redifleri ve kafiyeleri hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim kızlar
  4. İstiklal Marşının Söz Sanatları nelerdir lütfen yazın!

İstiklal Marşının Söz Sanatları nelerdir lütfen yazın!

Merhaba bana acil olarak İstiklal Marşının Söz Sanatları nelerdir yazar mısınız? Aranızda şayet İstiklal Marşının Söz Sanatları hakkında bilgisi oaln arkadaşlarım var ise acilen yazarsa çok sevinirim.
  5. İstiklal Marşının tarihçesini yazarmısınız lütfen

İstiklal Marşının tarihçesini yazarmısınız lütfen

Melekler bana yardım edebilirmisiniz? Ödevim İstiklal Marşının tarihçesi. İstiklal Marşının tarihçesini yazarmısınız.

Sayfayı Paylaş