gebe
  1. AZRA

AZRA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar ne oluurr yardım edin bana bir akıl verin çok çaresizim

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında AZRA tarafından paylaşıldı.

allahım çok çaresizim lafa nerden ve de nasıl gireceğimi bilemiyorum arkdaşlar ama inanın şuan bu yazıyı yazarken gözyaşlarım önüme akmakta çok çok sevdiğim bir liseden kız arkdaşım var ve maalesef şuan çok zor durum da ona nasıl yardım edebilirim inanın bilmiyorum
    bu arkadaşım sevdiği biriyle evlendi 3 yıl önce kaynanası ile altlı üstlü, oturuyorlar ve kadın hergün arkadaşımn kocası işe gittikten sonra saat 7 gbi arkadaşımn evnn anhatarıda o kaynansı olacak kadında evine giriyormuş aslında bnlar çok kısa basit basit değil ama ayrıntı kızı geldiği günden beri dövüyorlarmış hiç yoktan yere huzursuzluk çıkarıyorlarmış ve daha neler neler ve arkadaşım daha da büyük bi hata yaptı ve bir bebeği oldu daha bir aylık bile değil doğum yapmış kadına 12. gününde başlamılar kızn annesi gelmiş onu kovmuşlar aslında işi özetlersem bni aradı artık dayanamıyacağını ne yapıp ne edip kendisine bir bayıltıcı sprey bulmamamı istedi bn hergn çekiyorum bir kere çekerim daha ii dio yani iyice pskilojisi bozulmuş anlıyacağınız kız daha yeni lohusa
    ve bn nasıl yardım edbilirim ne olursunz akıl verin tabiki de o dediğini ona götrmüyecem ama ne yapabilirm ne olursnz yardıııım ediiin duyarsız kalmayacağınıza emnm:cry::cry::cry::cry:

2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: arkadaşlar ne oluurr yardım edin bana bir akıl verin çok çaresizim
    cok uzuldum gercekten hala boyle caniler varya ne diyim ben artik...bence polise gidin kanunla halledin derim...allah kolaylik versin canim..

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Offf bu ne ya!!!! Neler varmis dünyada. Azra sulenin dedigi gibi Polis ve en iyisi, dayak falan varsa hastaneden bir rapor bu arkadasinin her isini kolaylastirir bosanma velayet vs. kizin ailesi kabul ediyor mu kizlarini? Insallah geri kafali ve evlendi daha ilgilenmiyorum falan demezler olmazsa ne yapacaksin trde´de siginma evleri var heralde bayanlar icin oraya gidecek kendi ayagi üstünde durana kadar, piskolojik destegide unutmayin çok iyi bir arkadassin hep yaninda ol sana cok ihtiyaci var. Durumdan haberdar et bizi tamam mi canim allah kolaylik versin!

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Mayıs 2008
  4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

pardon COK iyi olacakti cok pardon

5. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu insanları anlamak çokk zor.. severek evlenmişler bide.... hayatın insanlara ne ile karşılaştıracagı belli olmuyor.. keşke elimizden gelen bişi olsada yardım edebilseydikk..
    çokk üzüldümm.. inşallah bi an once bu durumdan kurtulurr..

6. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Eşi onu seviyorsa mutlaka söylesin yardımcı olur bişeyler yapar. ama eşide bişey yapmıyorsa sevmiyodur bence. hiç beklemesin o evi. bu nası bi sistem yaa. kendi çocukları yokmu bu insanların . ya beddua edecem zor tutuyorum kendimi. Allah yardımcısı olsun...

7. elifnaz

elifnaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle zor durumda olan arkadaşına yardım etmeye çalışmanı yürekten kutluyorum canım. benim sana tavsiyem ilk önce arkadaşının ailesiyle bu konuyla ilgili görüşmen ve onlarada senden olan bu isteklerini belirtmen. senin yapacağın tek şey manevi olarak yanında olabilmekten ileriye gidebileceğini sanmıyorum. yani bu konuyu çözebilecek tek taraf ailesi. onları kızlarının arkasında durmaya teşvik edebilirsin. eğer ailesi bunu yapabilecek durumdaysa zaten kızlarını o evde bu şekilde bırakmazlar. ve merak ettiğim birşey daha var. eşinin bu olaylardan haberi var mı? eğer varsa ve gözyumuyor ve kendiside aynı şeyleri yapıyorsa yapacak tek şey vardır cnm. bir yuva kolay kurulmuyor ama hayatada sadece bir kez gelme şansımız var cnm. Allah yardımcısı olsun

8. seda_emir

seda_emir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bu nsl ni canilik inanamadım 5 kere okudum en iyisi arkadaslarımında dediği gibi polis ve hastane raporu bişeyi daha anlamıyorum biz bunlara insan diyoruz inanın insanlıgımdan utandım

9. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

azracım birtanem öncelikle bizimle bu konuyu paylaştığın için saol.bak canım bu tip insanlarla gidip konuşsanda bi yararı dokunmaz.zaten o iyiniyetli hoşgörülü biri olsaydı gelinine bunları yapmazdı.bunu yapan normal bir insan değildir.yani gidip konuşman hiçbirşeyi değiştirmiycek.öncelikle soğukkanlı ol arkadaşının yanına gittiğinde bu işin üstesinden gelebiliceğini anlat.keşke bebeği olmasaydı ozaman daha kolay halledilirdi.ama bebeği de olsa bunlara katlanmak zorunda değil canım.eğer bugün katlansa yarın o çocuk büyüdüğünde böyle bir ailede yetişicek onunda psikolojisi hiç iyi olmuycak bunlarıda düşünmek gerek.o yüzden en iyisi bebeğin ve annenin o evden gitmesii.arkadaşın eşiyle konuşsun ama bu fayda etmez.neler görüyoruz azracım o kadın gene döver arkadaşını.ne yapar eder döver.ve arkadaşını yalanlar canım.ben olsaydım eğer;olanları aileme anlatırdım ama sadece anneme sonra onunla birlikte gidip hastaneden rapor alırdım ve mahkemeye başvururdum.bu süre içinde de o evde kalmazdım bebeğimi alıp annemin yanına giderdim yada başka bi yere.çünkü mahkemeye başvurduğunu öğrenince o kadın arkadaşını daha çok döver ve hatta eve bile kapatabilir.döven kadın bunu da yapar.bi evliliği bitirmek kolay değil ama o kadın bunlara katlanamaz intihara bile kalkışır ALLAH korusun.arkadaşına çok destek ol canım.sen götürmesen o spreyi başkasından da bulur.kafasına koyduysa yapar.bu işin biticeğini bebeğiyle mutlu bi hayat kurucağını bebeği için bunları yapmaması gerektiğini söyle.bebeğini düşün de.sana bişey olursa o ne yapar de birlikte atlatıcaz bu işi de.bişeyler de azracım ama yalnız bırakma onu bitanem..benim önerim buydu.bilmiyorum siz ne yapıcaksınız.en akıllısı da bu gibi geldi.ALLAH yardımcınız olsun canım..

10. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

valla söyliycek söz bulamıyorum arkadaşlar güzel fikirler vermişler allah sabır versin kızcağıza...

11. seyma01

seyma01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

canımgerçekten çok zor bi durum anlayış sevgi allah korkusu yok mu bu insanlarda.loğusalık da eklenince arkadaşının bu kadar yıkılması beklenen bi durum.eşiyle konuşsun böyle birşeye bir erkek nesıl göz yumar.erkeklik yürek işidir.ailesi alsın götürsün arkadaşını.eşinin eklı başına gelirse gelir yoksa bebeğiyla önce allaha sığınsın.offfffff mahvoldum ya nasıl vicdansızlar

12. AZRA

AZRA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar ilgnzden dolayı çok teş. ederim bn bi arkadaş olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum çalışacamda inşallh güzel şeyler olurda bnde buraya yazarım sizlerden dua ermenzi bekliyorum allah hepinizden razı olsun

13. asixx

asixx Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

BilgeGökçen tarafından mail adresi silinmiştir.

Forum Kurallarımızca sohbet alanında ve konularda alelade mail adresi vermek yasaktır.

14. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

azracımokudum çok üzülüm canım en güzeli kocasının bu olayları görmesini sen sağla canım
    kocasıişe gidermiş gibi yapsın veevi yakınında bulunu ikiniz onlarona çile etmeye başlayınca içeri girin kocası bunu görsün canım
    ha yinede bişe yapmıyosa polise gidin ve rapor alın
    buda olmuyosa
    kız bebeğini alsın babasının evine gitsinne bu ya
    kimse eziyet için evlenmez
    allahım versin cezalarını hemde lohusa ya bune rezillik azra sen yardım et ona canım ne olur dualarımız seninle

15. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

zavallı kız Allah yardımcısı olsun onun.bence arkadaşının artık kayınvalidesiyle oturması imkansız.ayrı yere taşıncaklar kocasıyla konuşup,kocası da ikna olmazsa hiç durmasın zaten lohusaymış zavallım ailesinin yanında kalsın bir süre.benim bir arkadaşım da buna benzer şeyler yaşamıştı.evleri ayırdılar eşiylede sorunlulardı, bir süre ayrı kaldılar.şimdi herşey yolunda.

arkadaşlar ne oluurr yardım edin bana bir akıl verin çok çaresizim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. akıl verin bana nolur

akıl verin bana nolur

arkadaşlar öncelikle şimdi eşim güvenlik işine geri döndü ilk evlndiğimizdede güvenlikti ama yanımda kayınvalidem vardı geceleri korkmuyodum ama şimdi kimse yok burda tek basımayım eşimde gece güvenliğinde hastanede çalısıyo ne yapıcam geceleri oğlumla ikimiz kalıyoruz sabahı sabah ediyorum bana bi akıl verin lütfennn :(
  2. Arkadaşlar nolur yardım edin çaresizim

Arkadaşlar nolur yardım edin çaresizim

sevgilim bana küfür etti rüyada sevgilini ailenle tanıştırmak sevgilim küfür ediyor rüyada sevdiğini ailenle tanıştırmak arkadaşlar yardımınıza tecrübelerinize ihtiyacım var benim bi erkek arkadaşım var.. onu ailemle tanıştırdım ve bende onun ailesiyle tanıştım... aramız çok iyi... beni çok ama çok seviyor bi dediğimi iki etmiyor..başka erkeklerin hayır diyeceklerine sadece beni üzmemek adına...
  3. Lütfen biri bana akıl versin!!

Lütfen biri bana akıl versin!!

merhaba arkadaşlar yeni katıldım aranıza 22 yaşındayım ve 30 yaşında bi sewgilim wardı,beni tam 4kişiyle aldattı we hepimizi aynı anda idare ediyordu..çok köütüyümm..çok iyi bi işte çalışmasına rağmen yediğini içtiğini harçlığını ben veriyordum,sadece sevdiğim için benim olan onundu.şimdi yalvarıyor,geceleri arıyor açmıyorum..ama ben onu çok seviyorum..gönlüm onu istiyor..ama korkuyorum..acaba...
  4. çok çaresizim bi akıl verin lütfennn!!!

çok çaresizim bi akıl verin lütfennn!!!

kızlar benim bir derdim var.bundan 4 sene önce okul yıllarında samimi olduğum bi kız arkadaşım vardı.bizim sınıfta birinden hoşlanıyordu.fakat o hiç bilmedi.meğerse bu çocuk benden hoşlanıyormuş.onu da okul bittikten bir yıl sonra öğrendim.bunu arkadaşıma da söyledim.bunu o da biliyor.tabi bu çocuğa benim hiç ilgim yoktu okul yıllarında...ama şu anda kız arkadaşımın ona karşı bi ilgisi kalmadı...
  5. biri bana bi akıl versin

biri bana bi akıl versin

Arkadaslar mrb ben 4senelik evliyim esim bni son 6 -7 aydir aldatiyodu yakaladim bi cok seyi affettm ve 2hafta oncede bu aldatmalarin 6-7 aylik deil 4 senedr oldugunu ogrendim biz sevgiliyken da yapmis ne yapacagimi bilmiyorum bidaha yapmicam degiscem dio ama ona inanmiyorum ve gram güven yok icimde surekli bi suphe icindeyim sizce ne yapmaliyim...

Sayfayı Paylaş