arkadaşlar ne oluurr yardım edin bana bir akıl verin çok çaresizim

AZRA

Yeni Üye
Üye
arkadaşlar ne oluurr yardım edin bana bir akıl verin çok çaresizim
allahım çok çaresizim
lafa nerden ve de nasıl gireceğimi bilemiyorum arkdaşlar ama inanın şuan bu yazıyı yazarken gözyaşlarım önüme akmakta
çok çok sevdiğim bir liseden kız arkdaşım var ve maalesef şuan çok zor durum da ona nasıl yardım edebilirim inanın bilmiyorum
bu arkadaşım sevdiği biriyle evlendi 3 yıl önce kaynanası ile altlı üstlü, oturuyorlar ve kadın hergün arkadaşımn kocası işe gittikten sonra saat 7 gbi arkadaşımn evnn anhatarıda o kaynansı olacak kadında evine giriyormuş aslında bnlar çok kısa basit basit değil ama ayrıntı kızı geldiği günden beri dövüyorlarmış hiç yoktan yere huzursuzluk çıkarıyorlarmış ve daha neler neler ve arkadaşım daha da büyük bi hata yaptı ve bir bebeği oldu daha bir aylık bile değil doğum yapmış kadına 12. gününde başlamılar kızn annesi gelmiş onu kovmuşlar aslında işi özetlersem bni aradı artık dayanamıyacağını ne yapıp ne edip kendisine bir bayıltıcı sprey bulmamamı istedi bn hergn çekiyorum bir kere çekerim daha ii dio yani iyice pskilojisi bozulmuş anlıyacağınız kız daha yeni lohusa
ve bn nasıl yardım edbilirim ne olursunz akıl verin tabiki de o dediğini ona götrmüyecem ama ne yapabilirm ne olursnz yardıııım ediiin duyarsız kalmayacağınıza emnm:cry::cry::cry::cry:

Ce: arkadaşlar ne oluurr yardım edin bana bir akıl verin çok çaresizim

cok uzuldum gercekten hala boyle caniler varya ne diyim ben artik...bence polise gidin kanunla halledin derim...allah kolaylik versin canim..

Offf bu ne ya!!!! Neler varmis dünyada. Azra sulenin dedigi gibi Polis ve en iyisi, dayak falan varsa hastaneden bir rapor bu arkadasinin her isini kolaylastirir bosanma velayet vs. kizin ailesi kabul ediyor mu kizlarini? Insallah geri kafali ve evlendi daha ilgilenmiyorum falan demezler olmazsa ne yapacaksin trde´de siginma evleri var heralde bayanlar icin oraya gidecek kendi ayagi üstünde durana kadar, piskolojik destegide unutmayin çok iyi bir arkadassin hep yaninda ol sana cok ihtiyaci var. Durumdan haberdar et bizi tamam mi canim allah kolaylik versin!

Moderatör tarafında düzenlendi:

ya bu insanları anlamak çokk zor.. severek evlenmişler bide.... hayatın insanlara ne ile karşılaştıracagı belli olmuyor.. keşke elimizden gelen bişi olsada yardım edebilseydikk..
çokk üzüldümm.. inşallah bi an once bu durumdan kurtulurr..

Eşi onu seviyorsa mutlaka söylesin yardımcı olur bişeyler yapar. ama eşide bişey yapmıyorsa sevmiyodur bence. hiç beklemesin o evi. bu nası bi sistem yaa. kendi çocukları yokmu bu insanların . ya beddua edecem zor tutuyorum kendimi. Allah yardımcısı olsun...

öncelikle zor durumda olan arkadaşına yardım etmeye çalışmanı yürekten kutluyorum canım. benim sana tavsiyem ilk önce arkadaşının ailesiyle bu konuyla ilgili görüşmen ve onlarada senden olan bu isteklerini belirtmen. senin yapacağın tek şey manevi olarak yanında olabilmekten ileriye gidebileceğini sanmıyorum. yani bu konuyu çözebilecek tek taraf ailesi. onları kızlarının arkasında durmaya teşvik edebilirsin. eğer ailesi bunu yapabilecek durumdaysa zaten kızlarını o evde bu şekilde bırakmazlar. ve merak ettiğim birşey daha var. eşinin bu olaylardan haberi var mı? eğer varsa ve gözyumuyor ve kendiside aynı şeyleri yapıyorsa yapacak tek şey vardır cnm. bir yuva kolay kurulmuyor ama hayatada sadece bir kez gelme şansımız var cnm. Allah yardımcısı olsun

bu nsl ni canilik inanamadım 5 kere okudum en iyisi arkadaslarımında dediği gibi polis ve hastane raporu bişeyi daha anlamıyorum biz bunlara insan diyoruz inanın insanlıgımdan utandım

azracım birtanem öncelikle bizimle bu konuyu paylaştığın için saol.bak canım bu tip insanlarla gidip konuşsanda bi yararı dokunmaz.zaten o iyiniyetli hoşgörülü biri olsaydı gelinine bunları yapmazdı.bunu yapan normal bir insan değildir.yani gidip konuşman hiçbirşeyi değiştirmiycek.öncelikle soğukkanlı ol arkadaşının yanına gittiğinde bu işin üstesinden gelebiliceğini anlat.keşke bebeği olmasaydı ozaman daha kolay halledilirdi.ama bebeği de olsa bunlara katlanmak zorunda değil canım.eğer bugün katlansa yarın o çocuk büyüdüğünde böyle bir ailede yetişicek onunda psikolojisi hiç iyi olmuycak bunlarıda düşünmek gerek.o yüzden en iyisi bebeğin ve annenin o evden gitmesii.arkadaşın eşiyle konuşsun ama bu fayda etmez.neler görüyoruz azracım o kadın gene döver arkadaşını.ne yapar eder döver.ve arkadaşını yalanlar canım.ben olsaydım eğer;olanları aileme anlatırdım ama sadece anneme sonra onunla birlikte gidip hastaneden rapor alırdım ve mahkemeye başvururdum.bu süre içinde de o evde kalmazdım bebeğimi alıp annemin yanına giderdim yada başka bi yere.çünkü mahkemeye başvurduğunu öğrenince o kadın arkadaşını daha çok döver ve hatta eve bile kapatabilir.döven kadın bunu da yapar.bi evliliği bitirmek kolay değil ama o kadın bunlara katlanamaz intihara bile kalkışır ALLAH korusun.arkadaşına çok destek ol canım.sen götürmesen o spreyi başkasından da bulur.kafasına koyduysa yapar.bu işin biticeğini bebeğiyle mutlu bi hayat kurucağını bebeği için bunları yapmaması gerektiğini söyle.bebeğini düşün de.sana bişey olursa o ne yapar de birlikte atlatıcaz bu işi de.bişeyler de azracım ama yalnız bırakma onu bitanem..benim önerim buydu.bilmiyorum siz ne yapıcaksınız.en akıllısı da bu gibi geldi.ALLAH yardımcınız olsun canım..

valla söyliycek söz bulamıyorum arkadaşlar güzel fikirler vermişler allah sabır versin kızcağıza...

Geri