gebe
  1. loye

loye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar teraslı dublex evde oturanlar var mı?

Konu, 'Tatlı Evim' kısmında loye tarafından paylaşıldı.

dubleks çatı modelleri çatı dublex modelleri dublex teras dubleks ev Arkadaşlar teraslı dublex ev almayı düşünüyoruz.Ama bir taraftan da kullanımı açısından endişeleniyorum.Biliyorsunuz terasın avantajları ve dezavantajları da var.Isı ve su yalıtımı yaptıracağız yine de sorun çıkar mı bilmiyorum.Bazı yerlerde okuduklarıma göre kapısı ve kullanımı dublexte oturan kişiye ait olsa dahi teras binanın ortak kullanım alanı olarak geçiyormuş. Bir de teraslı evin terasının var olup bize ait olduğu tapuda nasıl belirtilir?Nasıl yazması gerekir?

Bilgileri olan arkadaşlar varsa lütfen paylaşabilir mi?

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    haammm bizim ev dublex gibi ama tam anlamıyla yardım edemicem.. benim arkadasım dublexte yasıyor ve terasıda varr
    fakat kışları ısınamıyorlarmışş o yuzden tasınacaklardı :S temizlik acısından kendin yapabiliyorsa yanına 2 arkadas daha gereklidir diye düsünüyorum

3. loye

loye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlgin için sağol arkadaşım.

arkadaşının terasında ve evin duvarlarında ısı ve su yalıtımı var mı acaba?
    Var olduğu halde mi ısınamıyorlar ki:hmm:

4. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bizimde terasımız var ve çatı zor ısınıyor yazında felaket sıcak klima flan hak getire bizde taşıncaz..toz olayını hiç katmıyorum çok çabuk toz oluyor buda terastan kaynaklanıyormuş

5. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    bencede çatı katı teraslı dubleksler çok dezavantaj oluyor halamın var öyle bir ewi ve taşınmayı düşünüyor yaz olunca yanıyolar kış olunca donuyorlar . bence ewi üst kattan almak yerine balkonlu dubleks bakılabilir veya bahçe katı dubleks olabilir benim evimde öyle sayılır bahçe katı dubleks gibi :D:D:D yaz çok serin kışda baya sıcak geçior tavsiye ederim :D:D:D:pasi::pasi::pasi:

6. loye

loye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar o dediğiniz dublex dairelerde teras zeminine ve binanın duvarlarına ısı yalıtımı yapılmış mı?

Yapıldığı halde mi yazın sıcak kışın soğuk oluyormuş?

7. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bizim ev kendimize ait ve yalıtımları yapılmış ayrıca çatı dahil heryer ahşap kışın sıcak olması gerek ama soğuk oluyor yazında pişiyoruz yaaaaaaaa

8. @Kendi@

@Kendi@ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    benim kayınvalidemlerin evi müstakil dublex kendi evleri yalıtımıda varçatı katı komple ahşap.kışın yukarıda yazın aşagıda oturuyolar gayette güzel....memnunlar yani..yanlızca temizlği zor

9. loye

loye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yalıtım yapılınca bile memnun olan da var olmayan da napacaz şimdi:eco:

10. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    kışın artık birkac seyle ısınmaya calsıırsın yazında buzlu kuvette uyursun :p olddua bitti :D
    bakarsın istediğin türde biryer bulursun canm

11. cey82

cey82 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benım evımde teraslı dublex temızlıgı cok zor yazın asagısı kısın yukarsı sıcak..ben memnunum..tabı klımasız durulmaz

12. incik

incik Forum Okuru

kayınvalidemlerinde evi dublex ama

canım kayınvalidenler ne kadar doğalgaz faturası ödüyorlar ısıtmak zormu heryeri yakıyomu ?

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Dublex ev

Merhaba Teraslı dublex ev aldım 2 ay oldu, aldıktan sonra kar yağdı, yağmur yağdı, güneş açtı, alt kat ne ise üst katta aynı dı, soğuk diye şikayet edenler kombilerini 24 binlik veya 26 binlik almaları gerekiyor yoksa ısınamazlar, ucuza kaçınca soğuk derler, yazın sıcak olmasının nedeni yalıtımın ne olduğunu bilmemelerinden kaynaklanıyor veya ahşap olduğu içindir, benim çatı 12 cm beton, üzeri bir okadar yalıtım malzemesi ile kaplı, toz oluyor demiş arkadaşlar, yağu siz taş ocağındamı ev aldınız :)) kısaca ben aldım tavsiye ederim.

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba

merhaba bende dubleks ev almayı düşünüyorum hatta bulduk ama kararsız kaldım, ankarada oturuyoruz ve bulduğumuz yer ankaranın en soğuk yerinde 4+ 1 dubleks ve terası var, cevaplarınızı bekliyorum bende

15. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Bizimde dublex evimiz var teras olan katta yatıyorum, kışın malesef alt kata iniyoruz ısınmıyor. Isı yalıtımıda var. Temizlik çok zor:S çok yorucu oluyor. Ama çok rahat.

Arkadaşlar teraslı dublex evde oturanlar var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evinizde çalışma alanınız var mı?

Evinizde çalışma alanınız var mı?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Trekking yapan arkadaş var mı aramızda?

Trekking yapan arkadaş var mı aramızda?

merhaba arkadaşlar bugun gece gezerken gördüm siteyi üye oldum..çok guzel bı sıte hazırlamıssınız emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.. ben trekking yapıyorum aramızda başka yapan arkadaş var mı acaba?
  3. arkadaşlar yorumu olan var mı?

arkadaşlar yorumu olan var mı?

rüyada ölüm haberi almak rüyada birinin ölüm haberini almak haberi haberini arkadaşlarım rüyamda çok sevdiğim birinin ölüm haberini alıyorum.gelecekteyim ve bu yakınımın 50 yaşında vefat ettiğini söylüyorlar bana.bu ne olabilir acaba?canım çok sıkkın yardım edin:cry_smile:
  4. Su sebili Önerisi olan var mı arkadaşlarım

Su sebili Önerisi olan var mı arkadaşlarım

Evimde kullanacağım kızlar, böyle ekenomik olacak yormayacak çokta alentrik yakmayacak. Sizlerde evlerinizde kullanıyorsunuzdur artık. Dolaba vs su koymak istemiyorum damacanayı üzerine atacam aşağıdan şırıl şırıl su gelecek. Bana marka tavsiye eder misiniz hangisini alayım =?
  5. Arkadaşlar Gökşen Ateş Kimdir bileniniz var mı?

Arkadaşlar Gökşen Ateş Kimdir bileniniz var mı?

Merhaba Kuzey Güney dizisinde rol alan güzel oyuncu Gökşen Ateş Kimdir merak ediyorum bana mümkünse Gökşen Ateş biyografi bilgilerini yazar mısınız acaba?

Sayfayı Paylaş