arkadaşlar yandım

çok büyük geçmişler olsun ablacım Allah şifa versin:kiss: okulda ilk yardım derslerimizde görmüştük biliyosun çocuk gelişimi mezunuyum inş bilgilerim sana yardımcı olur.

Su Toplayan Yanıklar (2. Derece ) yanık sayılıyor ablacım Su patlamışsa, kaynamış soğuk su ve sabunla dikkatlice temizlemelisin . Üzerine asla tereyağ, veya bitkisel yağ sürme.Yanığı olabildiğince temiz tutmalısın.
Enfeksiyon belirtileri varsa, irin, kötü koku, ateş veya lenf bezlerinde şişme gibi, günde 3 defa ılık tuzlu su (1 litre suya 1 tatlı kaşığı tuz) ile kompres yap.Kullanmadan önce, bezi ve suyu kaynat. ölü deriyi yada dokuyu temizlemelisin Neosporin gibi antibiyotikli merhem sürebilirsin.sağlıcakla kal:)

teşekkür ederim canım

Canım çok geçmiş olsun.Kolun yanmış ve sen hala en yapıcam diye soruyorsun.Git sağlık ocağına en yakın hemen bir krem yazsınlar sür.Böyle şeyler ihmale gelmez iz kalır ilerde.Şimdi canında çok acıyordur.Git doktora hemen yazdır.Geçmiş olsun.Dikkat et....

ayy abla çok geçmiş olsun yaa

yanık çok zor...annemde yanmıştı uğğ kıyamam bakamıyodum bile...

teşekkürler canım ya şu an şimiş vazziyette balon gibi

geçmiş olsun canım buz doğu yanığa anında ya soğuk su tutulur yada buz sürülür sarma sakın hava alsın ve hametan diye krem biliyorum o pişik yara yanık vb çok iyi geliyor kullanmanı tavsiye ederim

bence en iyisi ne tuz ne düş macunu falan eczaneden bepanten ya da teremisin(okunuşu bu sekilde:))alırsanız ii gelir.Buna benzer soba kazası annemin başına da gelmişti ona doktor bu sekilde tedavi önermişti ve izi bile kalmadı.sizde aynı şeyi deneyebilirsiniz en azından daha sağlıklı ve medikal
çok geçmiş olsunn

Canım en sağlıklısı dr a görün.Bazen en basit ilaçlar bile (yanık merhemleri)allerjiye neden olabiliyor bende olduğu gibi..Öncelikle su toplayan yerin boşaltılması gerekiyor.Asıl acı veren dönem o zaman başlıyor ,merhem kullanman için.Ezbere hiç bir şey sürme derim..Biliyorsun ben de yaktım kendimi ,az bi yerden 3 ay çektim..Allerji yanıktan beter etti beni.Dikkat et kendine..Geçmiş olsun..

canım çok geçmiş olsun sakın ewde kendi başına bişiler yapayım deme sakın :sinir: hemen bir dr ye git delimisin sen ihmale gelmez balım ya hemen tamamı haber bekliyoruz :sinir::D

Geri