gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Arkadaşlar yer bakıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

ÇED raporu hazırlanırken bölgenin tarım ve turizm yönü de dikkate alınacak. Kömürün çıkarılmasına karşı değiliz ama yerüstü tesislerinin de uygun yerde yapılması için gerekli tedbirlerin alınması lazım. Arkadaşlar uygun yer neresi ona bakıyorlar. ÇEVRE ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Amasra’ya yapılması düşünülen termik santral için yeni yer bakıldığını bildirdi. Eroğlu, Hürriyet’in sorusu üzerine ÇED sürecinin devam ettiğine işaret ederek şunları söyledi:

"ÇED raporu hazırlanırken bölgenin tarım ve turizm yönü de dikkate alınacak. Kömürün çıkarılmasına karşı değiliz ama yer üstü tesislerinin de uygun yerde yapılması için gerekli tedbirlerin alınması lazım. Arkadaşlar uygun yer neresi ona bakıyorlar. İlgili firma hem çevreyi koruyacak hem de enerji ihtiyacını karşılayacak, yeraltı kaynaklarından istifade edecek, çevreye uyumlu bir formül arayışında." Kendisinin de termik santral yapılacak bölgeyi gördüğünü kaydeden Eroğlu, "Sizce yer uygun mu?" sorusuna, "Çalışmaları bitmemiş bir şey için değerlendirme yapamam. ÇED sürecindeyiz. Hassasiyetle takip ediyoruz" yanıtını verdi.

Bu arada Çevre ve Orman Bakanlığı’nın, ilk ÇED raporu talebine ret yanıtı verdiği belirlendi. Bakanlık yetkilileri, Bakan Eroğlu’nun bölgeyi gördükten sonra termik santralin yapılmasına karşı çıktığını ve başka yer belirlenmesi için talimat verdiğini bildirdiler. Yetkililer, şirketin önümüzdeki günlerde yeni bir başvuru yapmasını beklediklerini de kaydettiler.

Komisyon bekliyor

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın Amasra Termik Santrali’ne ilişkin araştırma önergesini de dikkate alacak olan TBMM Çevre Sorunlarını Araştırma Komisyonu, partiler TBMM Başkanlığı’na üye bildirmedikleri için çalışmaya henüz başlayamadı.TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın üyelerin en kısa zamanda oluşturulmasına ilişkin yazısına sadece CHP yanıt verdi.

Uzun Mehmet’in ruhu şad oluyor

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Amasra’da yapılması planlanan termik santrali, Türkiye’de ilk taşkömürü bulduğuna inanılan Uzun Mehmet’e atıfta bulunarak "Uzun Mehmet’in ruhunu şad etmeye çalışıyoruz. Orada yıllardır kömür çıkıyor" sözleriyle savundu. Kamuoyundaki tepkilerin anımsatılması üzerine Güler, "Kyoto’ya üye olmak istiyoruz. Yanlışlık yapılmaz, merak etmeyin" dedi.
    Filyos’a kurmak da yanlış olur

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yürüttüğü il planlama projesinin koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Tuncer’in, santralin Amasra’ya değil Filyos Vadisi’ne kurulması önerisi de tepki aldı.CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk,

"Termik santralin Amasra’ya yapılması ne kadar yanlışsa Filyos Vadisi’ne kurulması da o kadar yanlış. Zonguldak Çaycuma’ya bağlı bir sahil beldesi olan Filyos, Karadeniz kıyılarında bütün olarak gün ışığına çıkartılabilecek ilk ve tek antik kent olan ’Antik Tios Kenti’nin üzerinde. Tüm Batı Karadeniz’in kurtuluş projesi olarak öngörülen Filyos Vadi Projesi’nin, Filyos ekolojik koridorunu bozmayacak yatırımları içinde barındırması beklenirken, tam tersine, termik santralin bölgede konuşlandırılması önerisi kesinlikle kabul edilemez" dedi.

hürriyet haber

Arkadaşlar yer bakıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. arkadaş

arkadaş

Kişinin kendi haline, tavır ve davranışlarına delalet eder. Ticarette başarı ve iyi şansa yorulur. Arkadaşınızın mutlu olduğunu gördüyseniz, bu sizinde mutlu olacağınız anlamına gelir. Arkadaşla kavga:birisine anlattığınız sırrınızın herkesin ağzına düşeceğine işarettir. Arkadaşınızı hasta veya üzgün gördüyseniz, ondan kötü bir haber alacaksınız demektir. Ticarette başarı ve iyi şansa...
  2. arkadaşlar ...

arkadaşlar ...

hemen bir konu açmak istiyorum çünkü merak ediyorum benimle aynı sıkıntıyı çekenler varmı diye kaynana ve kayınederiyle aynı evde oturan var mı? varsa nasıl gidiyor? ben çok yakında ayrılıyorum inşallah. ama bir senede çok çektim artık son zamanlar dişimi sıkıyorum Allah dğına göre kar verirmiş ama eşimle çok iyi anlaşmama rağmen çok üstüme gelindi geçen geçiyor da unutulmuyor işte bazı...
  3. Arkadaşlar Yer gök aşk 82. Bölümde çalan türkü 28 Mayıs

Arkadaşlar Yer gök aşk 82. Bölümde çalan türkü 28 Mayıs

Yer gök aşk 82. Bölümde çalan türkü 28 Mayıs gününde oynayan bölümde çalan türkü hangi türküydü sözlerini yazarsanız çok sevinirim.
  4. 2012 İl Dışı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı Bilginiz Olsun Arkadaşlar

2012 İl Dışı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı Bilginiz Olsun Arkadaşlar

2012 İl Dışı Yer Değiştirme Başvuruları ne zaman 2012 İl Dışı Yer Değiştirme Başvuruları hakkında bilgiler Geçtiğimiz günlerde sizlere http://www.meleklermekani.com/bunlari-biliyor-musunuz/221074-agustos-2012-ogretmen-atamalari-hakkinda-yapilan-aciklamalar.html hakkında bilgiler aktarmıştık. Şimdi de edindiğimiz bir haberi paylaşıyor ve 2012 il dışı yer değiştirme başvuruları başladı...
  5. Güzel bakıyorsun ama ….

Güzel bakıyorsun ama ….

Güzel bakıyordun, gördüm, aslında bakışlarını duydum. Nasıl duyduğumu sorma, anlatamam. İçinde yalnız kalmış o adamı gördüm. Karışmıştın, anladım… Bazı pişmanlıkların izleri vardı gözlerinin kenarında, bir de bazı gülümsemelerin çizgileri yerleşmişti kalbinin kenarına, sezdim. Hani yıllar öncesinden tanıyormuş gibiydim, yıllarca tanımadan bilmiş gibiydin. Tuhaf ama o kadar yakındın aslında,...

Sayfayı Paylaş