gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Armutlu cevizli kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Melişlerim güzel bir kek tarifi mutlaka deneyin:) Malzemeler

3 su bardağı un
    2 su bardağı toz şeker
    yarım tatlı kaşığı karbonat
    yarım tatlı kaşığı tuz
    1 su bardağı+2 yemek kaşığı sıvıyağ
    3 yumurta
    1 tatlı kaşığı vanilya
    2 orta boy armut
    1 su bardağı ince dövülmüş ceviz

Hazırlanışı

Fırını 170 dereceye getirin.Derin bir kek kalıbını yağlayın .Unu,şekeri,karbonatı,tuzu bir kaba eleyin.Ortasını havuz gibi açıp yağı yumurtaları ve vanilyayı ekleyin.Armudu ve cevizleri karıştırın.Elde ettiğiniz yoğun karışımı kaşıkla kalıba dökün Fırında 60_70 dk batırığınız kürdan kuru çıkana kadar pişirin.2o dk kalıbında soğuduktan sonra çıkarın ve fırın telinin üzerinde tamamen soğumasını sağlayın.Arkadaşlar sakın dışına aldanıp pişti diye almayın kabuğu sert gözükse bile içi yumşak kalabilir.Sert olsa bile ters çevirince düzeliyor.

Armutlu cevizli kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cevizli-havuçlu kek...

Cevizli-havuçlu kek...

muhallebili havuçlu kek cevizli havuçlu kek ıslak cevizli ıslak Malzemeler Keki için: -3 yumurta -1.5 su bardağı şeker -Rendelenmiş havuç(en fazla 2 su bardağı kadar) -1 kase dövülmüş ceviz -4 kaşık un(tepeleme ve elenmiş) -2 tatlı kaşığı tarçın -4 tatlı kaşığı kakao -0.75 su bardağı sıvı yağ -1 paket kabarma tozu -1 paket vanilya Kreması için: -1 litre süt -2 su bardağı şeker -4 yemek kaşığı...
  2. Cevizli Kahveli Kek

Cevizli Kahveli Kek

turk kahveli kek türk kahveli kek cevizli cevizli türk tarifi Cevizli Kahveli Kek Malzemeler : 3 yumurta 1 su b. tozşeker 1 su b. süt 125 gr. margarin 1 paket kabartma tozu 1 çorba k. türk kahvesi 1 çorba k. kakao alabildiği kadar un Kreması için: 4 çorba k. tozşeker 1 çorba k. nişasta 1 çorba k. pirinç unu 1 paket vanilya 2 su b. süt 1 çorba k.un Krameli için: 1 çay b....
  3. ESDE' den ARMUTLU CEVIZLI KEK:)

ESDE' den ARMUTLU CEVIZLI KEK:)

armutlu kek, tarifi, malzemeleri, nasıl yapılır, resimleri, konulari burada melekler Merhaba Melekler, Nerdeyse kekin her turlusunu cok severim ben:) sevdigim icinde degisik kek tariflerini arastirip denerim, bugun ne yapsam diye dusunurken, mutfakta yumusamis armutlar gozume ilisti :) tabiki armutlari kekin icinde kullanmaya karar verdim:) guzel olursa sizlerle paylasirim diyede kendi...
  4. Kolay Cevizli Kek Tarifi

Kolay Cevizli Kek Tarifi

Kolay Cevizli Kek Tarifi istiyorum sizden cevizli pasta ve tatlılara bAYILIYORUM keki de çok seviyorum o yüzden iki sevdiğim şeyi birleştirmek istiyor ve sizden Kolay Cevizli Kek Tarifini yazmanızı rica ediyorum :)
  5. Elmalı Cevizli Kek Tarifi

Elmalı Cevizli Kek Tarifi

Elmalı kurabiyeye bayılan ama kek yumuşaklığından da vazgeçemeyenler için harika bir tarif. Arkadaşlarınızla ya da ev halkı ile bir fincan çayınıza ya da bir fincan kahvenize eşlik edecek harika bir lezzet. Kekiniz pişerken elma ve tarçının o baş döndürücü kokusu evin her tarafını saracak. Bu lezzetten kendinizi ve ailenizi mahrum bırakmayın… Elmalı Cevizli Kek İçin Malzemeler: 4 adet...

Sayfayı Paylaş