gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Armutlu Tartölet Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Armutlu Tartölet Nasıl Yapılır
    Armutlu Tartölet Yapılışı

Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda yaz mevsiminde afiyetle tüketeceğiniz hafif tatlı tarifi veriyor ve armutlu tartölet yapılışı hakkında sizlere bilgiler aktarıyoruz. Armutlu tartölet nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlar, işte size lezzetli mi lezzetli armutlu tartölet resimli yapılışı:)

Yaklaşık 10 adet çıkar

MALZEMELER

5 adet armut
    250 gr un
    300 ml kremşanti
    300 gr tereyağı
    50 gr toz şeker
    50 gr bal
    150 gr pudra şekeri
    1/2 paket kuru maya
    3 adet yumurta
    2 yemek kaşığı elma suyu
    1 tatlı kaşığı tarçın
    tuz
    kalıplar için un
    kalıplar için tereyağı

Yapılışı:

Armutları 1 cm.lik küpler halinde bölün. 50 gr tereyağını tavada eritin. Armutları ekleyip orta ateşte 2 dakika kavurun. Balı ekleyin ve 1 dakika pişirin.

Armutları süzgece alın iyice süzülmelerini sağlayın. armutları bir tepsiye yayın ve soğumaya bırakın. Armut suyunu toz şeker ile karıştırıp harlı ateşte 5 dakika kadar karamelize edin.

Kalan tereyağı, bir tutam tuz ve pudra şekerini köpük olana kadar mikserde çırpın. Birer birer yumurtaları ekleyin ve iyice karıştırın. Maya ve unu da ilave edin sonra da armutları ve karameli ekleyin.

10 adet yaklaşık 11-12 cm çapındaki tartölet kalıplarını yağlayın. Hamuru kalıplara dökün. Kalan armutu dörde bölüp çekirdeklerini çıkarın, ince dilimler halinde bölün. Dilimlerin yuvarlak yüzeyleri üste gelecek biçimde hamurların üzerine dizin. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında yaklaşık 40 dakika pişirin. sıcakken kalıplardan çıkarın.

Servis edin.

Armutlu Tartölet Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Armutlu Turta Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Armutlu Turta Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

selam kızlar bana acil olaRAK Armutlu Turta Tarifi Resimli yapılışı hakkında bilgi ve resimlerini aktarırsanız çok sevinirim. Şimdiden Armutlu Turta Tarifi için çok tşk ederim.
  2. Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Resimli Çaylı Kek Tarifi Çaylı Kek Nasıl Yapılır Genelde kek tarifleri sunduğumuz da bu kek çayla enfes gider diyoruz ama bu sefer çay ve kek ikilisini birleştiriyor ve sizlere çaylı kek tarifi veriyoruz Melek'ler. İşte size değişik ve bir o kadar da lezzetli çaylı kek yapılışı arkadaşalrım:) Çaylı Kek İçin Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı demli ılık çay (...
  3. Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli Cevizli Kek Tarifi Başta cevizli baklava olmak üzere ben cevizli tatlı tariflerini ve cevizli tüm hamur işlerini çok severim. Ee cevizli kek de bunların arasında geliyor:) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere cevizli kek tarifi sunuyor ve benim gibi kek yapmayı yeni öğrenmiş olupta cevizli kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...
  4. Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Dereotlu Peynirli Kek Yapılışı Dereotu sever misiniz bilmiyorum ama dereotunun faydalarını bilseniz çok seversiniz:) Ben dereotu ve peyniri birbirine çok yakıştırıyorum ve severekte tüketiyorum. Sizlerede bu yazımızda dereotlu peynirli kek tarifi veriyorum Melek'ler. Dereotlu Peynirli Kek Malzemeleri: 3 yumurta 1 su bardağıi rendelenmis...
  5. Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli Ispanaklı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce yumuşak kek nasıl yapılır anlatmıştık. Bu gün ise hem yumuşak hem de çok lezzetli ıspanaklı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyor ve ıspanaklı kek tarifi edinmek isteyen tüm üyelerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Malzemeler 3 yumurta, 2 paket...

Sayfayı Paylaş